Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucia80
9. jan 2012

dievčatá všetky tortičky čo ste popridávali som olajkovala, všetky sú náááááádherné. Nechcela som menovite, ale musím. Určite sa nenahneváte, ale torta od @dada207 ma teda dostala že úplne. To má byť druhá poťahovaná torta? Tento zázrak??? Veď ja sa chystám na druhú a už vymýšľam ako by som sa vyhla modelovaniu, lebo to neviem a akosi mám strach a toto keď vidím, tak sa hanbím 🤐 . Tá torta je dokonaláááááááá, úúúúúúžsaná, no ja tlieskam, paráda 🙂

lucia80
9. jan 2012

@isabella_fly dala by som na ňu normálne christian

sofi07
9. jan 2012

@vlada111 😀 😀 😀 este nie je dokoncena, cakame na pracovnu dosku, lebo ma atypicku sirku...tak dufam, ze kym pridem z porodnice, bude hotova 🙂

petkaa28
9. jan 2012

baby viete mi poradit nejaku dobru plnku s mascarpone?? suseda nema rada maslove a toto ma celkom zaujalo...
dakujem pekne 🙂

mizulienka
9. jan 2012

@petkaa28
krem s mascarpone
v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny.

bianca
9. jan 2012

ahojte

@sofi07 moja uz sa ti to riadne krati 😵 😵 😵

@mizulienka mozem to hodit na FB stranku?Dnes som objavila v Lidli pomerne lacne mascarpone len neviem co to bude do kvality tak by som vyskusala

lucia80
9. jan 2012

@mizulienka koľko je prosím ťa tohto krému, mám 24cm formu okrúhlu, nebude to veľa? A tie maliny tam môžu ísť aj napr. zavárané, keď ich nechám dobre odkvapkať, či to bude "breča"? A asi sa len uložia na plnku, nie zamiešať do plnky, však?

alenv
9. jan 2012

holky děláte někdo takový korpus? V jaké poměru to tak děláte? Kolik čeho lžic?

lussy23
9. jan 2012

@mamina1978 nádherné ružičky

pristela
9. jan 2012

@vlada111 hej vesela 😀 teda ja som pre kazdu srandu, ale toto? a ze hlavna svadbná ? 😀 😀 😀 joj som zvedava maju svadbu az v septem. 😝 tak snad dostanu dovtedy rozum 😀

akme
9. jan 2012

@pristela ja verím Pris že ju dáš šikulka si už sa tešákujem

dada2007
9. jan 2012

@lucia80 ty asi myslíš mňa, že? 😅 áno....druhá poťahovaná......a modelovanie? to je ako s plastelínou, ked sa hrám s malou 😉 a teda........ak to patrilo mne..............dakujem 😉

dada2007
9. jan 2012

@bianca ja som to mascarpone z Lidlu dávala do mojej tučniakovej a je super 😵

bianca
9. jan 2012

@dada2007 jej dakujem za info.Urcite skusim.Muz ma teraz narodky a aspon domov spravim nieco one ako falosny parizak co uz povazujem za epidemiu.Ani neviem kolko tort v poradi som robila len s nim

dm1
9. jan 2012

@jaja555 ten vanilkovy som pisala dnes mizulienke tak skus kuk. Postup je rovnaky aj na ten coko len sa tam prida cokolada. Das si do hrnca vajcia cele s cukrom a slahas nad parou do zhustnutia. Na jedno vajce si daj 40g cukru. Ked chcem vanilkovy dam vanilkovy cukro este. Ked cokoladovy pridam pocas slahania cokoladu roztopenu podla toho ako moc to chcem cokoladove - napr. na 6 vajec dam 200g coko z lidla a este prisypem aj kakao od oka. Slaha sa nad parou do zhustnutia zalezi od mnozstva. Po vychladnuti zaslahat do vyslahaneho masla. Na jedno vajce 75g masla

vera_vila
9. jan 2012

@alenv Myslím, že ten poměr je na všechny barvy zhruba stejný a nedávala bych to vůbec na lžíce, ale prost udělat těsto, rozdělit na 5 dílů, obarvit a díly na sebe do středu postupně nalít... Jednu půlku udělat a do druhé nalít barvy v opačném pořadí... Teda já bych to tak dělala, po svých zkušenostech s mramorovým korpusem.
Teda vypadá to hodně zajímavě, ale nevím, jestli bych si takový barevný dort dala...

mamina1978
9. jan 2012

@vecernicci Dakujeeeem ti krasne za super rady 😵 😵 😵

mamina1978
9. jan 2012

A dakujem aj vam vsetkym ostatnym za vase liky 🙂 dakujem za povzbudenie , ale vasim kvetinkam sa este dlho nevyrovnam......,ale budem trenovat 😔

vlada111
9. jan 2012

@bianca je výborné, lepšie ako Tesco. Je to bežná značka, majú ho aj v Bille. Ja som z neho robila, je super to mascarpone.

vlada111
9. jan 2012

@pristela nedostanú, to bude ešte horšie dovtedy 😀

mizulienka
10. jan 2012

@bianca jasne mozes, tu to robilo uz vela dievcat.

@lucia80 na 24 toho bude dost, ale podla mna z 1 slahacky zasa malo...ja ked robim podla toho receptu, mam to na 26 formu a zvysi sa mi troska do kompotovej misky, ale to mala alebo maly hned zjedia :0)
Ja do toho davam mrazene maliny, vecer pred plnenim vytiahnem a potom rano dam do takeho nerezoveho odkvapkavaca a az tak potom ukladam na plnku, zatial mi to nikdy netieklo, drzim palce 🙂

pristela
10. jan 2012

@lucia80 ja zas maliny abo lesne ovocie vytiahnem z mrazaku hodim do hrnca na sporak, pridam do toho cukor-bo inak je mi to des kysle , necham chvilu na sporaku , vypnute a zakryte/prosto nenechavam to varit bo by to bola kaša🙂/ , ja do toho pridavam este vodu,aby bolo viac stavy na poliatie, pak dam na korpus najskor tu šťavu , na nu ovocie,potom mascarp.plnku atd. , nam to takto ovela viac chuti nieje to suche ale super svieze šťavnate 😉

lucia80
10. jan 2012

@dada2007 jasné že to patrilo tebe, blbý preklep hore , fakt klobúk dolu, je úžasná 😉

lucia80
10. jan 2012

@mizulienka @pristela dievčence ďakujem vám moc, tak asi skúsim túto plnku pre malú k narodkám, všetci ju ospevujú, tak musí byť suprová. no snáď sa mi podarí. Ešte raz vďaka 🙂

bianca
10. jan 2012

ahojte.Kocky idem daco riesit s FB skupinou.Prebehla aktualizacia a je to tam hrozne prehrozne.Uz sa sice daju pridavat komenty do diskusie ale je v tom strasny bordel.Idem daco ine poriesit lebo takto budu vsetko nase recepty stratene :-/

mizulienka
10. jan 2012

@pristela nemas potom ten korpus prilis mokry?
ja som raz robila tak, ze som korpus poliala stavou, ale asi som to prehnala a korpus s ami zo spodu ako keby rozpadol...tak som to uz viac neskusala...ja na kazdy plat davam dzem, tak to nie je potom suche.

dada2007
10. jan 2012

@bianca aj ja by som chcela byť v tej skupine na FB 😅

lusil2005
10. jan 2012

@mizulienka aj ja davam dzem, na to krem a na to maliny. ten mramorak je dost krehky a stavnaty aj bez stavy, tiez sa bojim ze by sa rozpadal keby som ho poliala 🤐

zienky na mna nieco zas lezie... vsetko ma boli, a najviac hrdlo. saaaakra, ja nechcem byt zas chora!!! 😒

mizulienka
10. jan 2012

@lusil2005 Luci a aky dzem pouzivas?