Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
10. jan 2012

@jakelina v to dufam 😀 😀 😀

vecernicci
10. jan 2012

@jakelina tak na to bych nesázela, já peču už rok a při každém dortu chodí kolem jak mlsní psi a koukají, co mi odpadne od ruky 😀 😀

larah
10. jan 2012

babulky zlate vy mate take sikovne prstiky ja sa tie ruzicky snad nikdy nenaucim 😒 hmota prave skoncila uz nepouzitelna v kosi 😝

vecernicci
10. jan 2012

@larah ale naučíš, ještě zkoušej a ono to přijde samo 😵

vera_vila
10. jan 2012

@alenv Jo, to asi jo... Barevný dortíky pro děti klidně.... Vypadá to rozhodně zajímavě.

alenv
10. jan 2012

@vera_vila já to zkusím.. budu péct na sobotu tak pak dám fotky jak se mi to povedlo😀

vera_vila
10. jan 2012

@alenv Já na sobotu peču moji první Kyttinu... Tak jsem zvědavá

vera_vila
10. jan 2012

Děvčata, mám dělat svou první Kitty, mám doma WI a Smartflex, zákaznici je jedno, jestli bude příchuť mandlová nebo citronová... Co byste daly vy? Bude normálně vyřezávaná do tvaru podle obrázku z korpusu.

Děkuji za názory.

alenv
10. jan 2012

@vera_vila já zas svůj první s mc queenem.. a chci zkusit ten křivej, ale to fakt nevim co z toho vznikne 😀 😀 😀 😀

alenv
10. jan 2012

@vera_vila prosím tě a ta mandlová chutná to jako mléčný marcipán nebo vubec

larah
10. jan 2012

@vecernicci tuzim po tom aby si mala pravdu

jakelina
10. jan 2012

@vera_vila já dělám Kitty na pátek. Tak budeme tvořit spolu. Já bych dala možná tu citronovou.

miciatko
10. jan 2012

@jakelina krasne kvety ,podla coho si ich robila??

lussy23
10. jan 2012

@bianca môžemttam byť aj ja? @jakelina nádherný kvietok @mamina1978 nádherná torta

jakelina
10. jan 2012

@miciatko z hlavy, jenom podle fotky květu 😉

daria77
10. jan 2012

Ahojte baby,nebola som tu už veľmi, veľmi dlho,uf, pripadá mi to už večnosť,i keď sú to " len" 2 mesiace,mala som takú menšiu nútenú pauzu.Chcem sa Vás spýtať o radu,viem,čo si asi hneď pomyslíte,ešte len sem príde a už niečo potrebuje :D.Prosím,prosím o radu na vanilkový super krém,potrebovala by som to na tortu pre kamarátku,keďže je malá nemôže čokoládu,rozmýšľala som nad traseným,ale neviete ešte náhodou o nejakom dobrom vanilkovom??A ešte by som sa chcela spýtať ako robíte orchideu bez pomôcok,pýtala som sa to už dávnejšie,len vtedy mi nikto neporadil,neviete náhodou poradiť babulky?? Za každú radu Vám fakt budem nesmierne vďačná,máte stále nesmierny môj obdiv,keď vidím tie vaše úžasné umelecké diela 🙂..

vera_vila
10. jan 2012

@alenv mělo by to chutnat jako mléčný marcipán, když do něj přidáš mandlové aroma... Já bych normálně dělala mléčnej, ale je to dort na zakázku pro cizí lidi, tak to musí trochu vypadat, tak jsem si objednala na zkoušku hmoty, že to s tím zkusím, navíc potřebuju čistě bílou a i když už mám doma tu bělobu, tak si na dort pro cizí netrofnu, dokud to nevyzkouším na nějakém dortu pro nás...

@jakelina Myslím, že WI mám mandlovou a Smartflex je citronová... já vůbec ani nevím, pro jak staré dítě to je, nic... Jen, že chtějí, aby to byla Kitty, že náplň, korpus je jim jedno... Takže udělám asi mramorák, do toho jedno promazaní karamelovým a jedno čokoládovým krémem a snad to bude dobrý...

csina
10. jan 2012

@gumkacka1 ja som túto robila mame tak, že navrch som dala rozkrojené polovice banánu tak aby nadvihli akože stránky, pretrela krémom a potiahla.... ale neviem ja som to robila 1. krát a bola to moja 3. tortička, tak zatiaľ nemám skúsenosti... možno ti niekto dá fundovanejší tip ako na to... 🙂 😉

eliska22
10. jan 2012

@daria77 tu je fotopostup na tú orchideu 🙂 http://tortyodmamy.sk/orchidea-bez-vyrezavatiek
krém ti neviem poradiť , taký nerobievam

csina
10. jan 2012

@jakelina tie kytičky sú absolútne neskutočne úžasnééé...!!!! ako živé.. 😵

basado
10. jan 2012

Ahojte baby, Chcela by som Vás poprosit o radu, či náhodou nemáte fotopostup na šmoulinku. Budem Vám vdačná. Inak ste fakt šikulky 🙂

benjik
10. jan 2012

Ahoj holky,mám velkou prosbu. Mohla by jste mi některá v únoru udělat miminko? teda to vyznělo blbě 😀 Mylsím polotovar z formičky,ty co ji máte. Samozřejmě vám to zaplatím. Chci pak udělat dort jakože na uvítanou pro synka až se narodí.A nechci kvůli tomu kupovat formičku.

jakelina
10. jan 2012

@benjik ještě, že sem nechodí žádní chlapi, ti by při první větě vyskakovali ze židle 😀 😀

benjik
10. jan 2012

@jakelina ale při pohledu na mě jakože ted vypadám jak velryba by si zase sedli 😀

jakelina
10. jan 2012

@benjik ale nekecej, určitě ti to moc sluší. Těhotné maminky jsou všechy krásné 😀 😉

benjik
10. jan 2012

@jakelina o díky ti,hned nám sebevědomí až někde ve vesmíru🙂

daducha
10. jan 2012

Ahojte,
dlhsie som tu nebola,chcem sa podakovat za vsetky paci a komentariky,táááák potesia 😵 .Ozaj aj u Vas je tak mrtvo s objednavkami.Tak minuly tyzden 5 a teraz nic.Normalne nechapem 😨 Uz mi to chyba ☹ .
Janka dakujem za prijatie medzi tortomaniacky na FB 😉

dm1
10. jan 2012

@mizulienka doko isto nie zmeni ti to celu hustotu hmoty a naviac uz to nebude take pruzne lebo coko stvrdne a krajka potrebuje vyschnut. Zafarbis to normlane gelovkou. ak nemas hnedu tusim cervena a zelena je hneda. kakao som neskusala tak neveim