Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka juj, honem píšu, krupice tam přijde

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina dakujem, si poklad 😀 😉

vecernicci
11. jan 2012

@mizulienka anebo ten 25x25 o kousek skrojit, to půjde v pohodě,jen rovně uříznout ostrým nožem, u kulaté je to horší 🙂 aspoň budeš mít do másla na potření pod potah

jakelina
11. jan 2012

@vecernicci taky mě to napadlo a z toho pásku si může udělat malý zákusek, takový řez.

pristela
11. jan 2012

jaaj holky , prsty sa mi za tym trasú 😀 ale no nemoooožem 😀 😀 moje prsty sú moje živiteľky -bozkávať ich musím a nie strkať do horuceho "cukru" 😀 😀 😀
@vecernicci je vidiet aj na jej foto, že rukami ho netvaruje,vacsinou ma len odlievanie a volne dekoracky z neho, takze to bude hoodne pálit 😕
@jakelina @bianca

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina dala som krystal cukor, ale to sa mi vobec nechce rozpustit, ako dlho mam slahaaaat??? 😕

vecernicci
11. jan 2012

tady to tvaruje rukama, ale má to nějaký chladnější http://www.jaksetodela.cz/video/2454/zdobeni-do...

pristela
11. jan 2012

na tomto videu je az cítiť ako to páli, au :

https://www.youtube.com/watch?v=7V8637PbNzE

ten pan ma pod rukavicami este nieco navlecene asi aby tak nepalilo pracuje s tym rychlo ale i tak je vidiet ako od toho uteká s rukami

vecernicci
11. jan 2012

@pristela myslím, že pod tím má ještě takové ty bílé hadrové rukavice, aby ho to tolik nepálilo 🙂

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka já jsem to s krystalem ještě nedělala, až to bude napěněné, tak snad to bude dobré.

jakelina
11. jan 2012

@pristela
@vecernicci na to by byly nejlepší rukavice co jsou na grilování ty proti spálení 😀 😀

vecernicci
11. jan 2012

@jakelina anebo ty hasičský zásahový, 😀 že bych si na to půjčila od manžílka?

bianca
11. jan 2012

decka to by chcelo neake riadne polstrovanie pod latexove abo vinilove rukavice.I ked neviem ci by taku teplotu tie rukavice vydrzali.Mam vazne obavy

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina u vas je krupice praskovy cukor? no som ja teda blbec 😕

bianca
11. jan 2012

@mizulienka nee.Ale je krystal,krupice a mouckovy.Krupica je jemnejsi krysral

mizulienka
11. jan 2012

@bianca kja si to furt nemozem zapamatat, musim si napisat...

@eliska ty robis ten korpus od jakeliny, aky pouzivas prosim ta cukor?

zuba
11. jan 2012

Babule koľko bude asi vážiť torta 28x28 plnená iba šľahačkovým krémom - buś s tvarohom alebo tá mascarpone plnka + maliny alebo ríbezle ?

eliska22
11. jan 2012

@mizulienka kryštálový 🙂

mia114
11. jan 2012

ahojte
babulky nemate cislo na lusil? moc moc dakujem

zuba
11. jan 2012

Lebo kamoška chce pre tatina na 0-tku tortu a z mojej chabej ponuky foriem si vybrala túto 🙂

mizulienka
11. jan 2012

@eliska22 a ako dlho si to miesala? mne sa to vobec nechcelo rozpustit...neoblo by lepsie tam dat praskovy? myslis, ze by to nenarobilo galibu?

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka krupice je něco mezi krystalem a moučkovým cukrem, je takový jemnější. Snad se ti povede, napiš pak.

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka já to s tou krupicí šlehám tak tři minuty a pak už zašlehávám olej a mléko, já myslím, že se ti to povede, jestli to není úplně rozpuštěné, tak to nevadí, to se rozpustí, jak se to bude péct.

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina vyslahala som to do penista, ale som sa normalne zapotila, asi som mala aj troska hrubsi cukor...myslis, ze s mouckovym by to nebolo dobre?

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina dakujem, to je iba pre nas, teda pre nasich na moravu, tak to zjeme my, aspon vyskusame nieco nove 🙂

jakelina
11. jan 2012

@mizulienka já jsem to s moučkovým nedělala, mám tam napsáno krupice, tak dávám ten. Opsala jsem si to někde na internetu a nám chutná. Není takový suchý a hezky se zvedá. Já ho budu taky dnes péct na plechy. Až budu někdy dělat pro nás, tak to s tím moučkovým vyzkouším a napíšu ti.

zuba
11. jan 2012

juj nie na 0 ale na 60-tku 🙂

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina dakujem si zlata, ja tiez vyskusam 🙂 podla mna by to nemalo nic urobit, aj ked doteraz nviem, aky je rozdiel v tom, ze bielka slaham s krystalovym a zltka s praskovym cukrom 😕

marci2305
11. jan 2012

Ahojte babule.. 😉 Nemáte niekto nejaké fotečky alebo postup na červeného mcqueena? To červené autíčko...Mám objednávočku, len neviem či sa do toho pustiť, zdá sa mi dosť zložité. Na nete som nič zaujímavé nenašla..Ďakujem. 😝