Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. jan 2012

@vecernicci ty jo, kde to máš??? V mrazáku??? Já se bojím ze zmraženého másla dělat krém, že se to srazí. ☹ Nebo ne??

alenv
11. jan 2012

@jakelina já mám třeba máslo v mrazáku... teda nedávám ho do krému, ale šlehám s nutelou na pomazání a dobrý nic scvrklý není.. ale já teda mám máslo domácí 😀 😀

mizulienka
11. jan 2012

baby ako dlho vydrzi uvarena slahacka s cokladou v chladnicke? v sobotu som ju uvarila, ale potom som narychlo robila iny krem a na to som zabudla 😠 😠 😠 myslite, ze to este bude dobre?

vecernicci
11. jan 2012

@jakelina normálně ho dávám do krému a nikdy se mi nesrazí, jednou jsem si ho zapomněla vyndat a spěchala jsem( je vidět, jak myslím na vlastní děti 😀 , měl to být dort pro ně), tak jsem ho šupla do mikrovlnky na rozmražení a zašlehala do pudinku a krém byl výýýborný , jak si všichni chrochtali 😀 😀 😀

mamina1978
11. jan 2012

@simasa je prekrasna.... 😵

mizulienka
11. jan 2012

@jakelina my stale, ked ideme na moravu nakupim 30 masiel a dam to do mraziaku a vecer predtym ako budem robit krem vytiahnem, necham rozmrazit a nezrazi sa 🙂 teda uz sa aj zrazil, ale urcite to nebude maslom, pretoze stale vytaahujem z mraziaku a niekedy je ok a niekedy sa zrazi 🙂

mizulienka
11. jan 2012

@desmodka to je aka super cena? je to klasika obycajne maslo?

peroli
11. jan 2012

@jakelina já rozmražený máslo dávala do krému několikrát a úúplně v pohodě 😉

mamina1978
11. jan 2012

@vecernicci a ako dlho ti vydrzi ten mliecny v ladnicke?

mizulienka
11. jan 2012

@weirdo ja ho iba trocha preslaham a potom pridam cukor a trosku este poslaham, max 2 minuty a je take trocha napenene, ale nijak extra, tak normalene 😉

mizulienka
11. jan 2012

@zuba monika sa ti uz ozvala?

zuba
11. jan 2012

@mizulienka mne nie, ale Danke áno - som ju poprosila nech jej napíše aj ona. Netuším prečo neznámych ľudí predajca ignoruje.

mizulienka
11. jan 2012

@zuba ja som si vcera objednala 2 vedera smartflexu, ale teraz vlastne neviem, ako pokracovat, ci najprv previest peniaze, alebo cakat, kym mi pride faktura mailom...zatial nic neprislo.

peroli
11. jan 2012

měla bych prosbu.. poradíte mi někdo jak dosáhnout takovéhle zelinkavé barvičky? Bude stačit jen zelená žlutá nebo je na to extra odstín?

vera_vila
11. jan 2012

@vecernicci Tak já jsem taky koupila zásobu másel ve Sparu, jak bylo v akci a dala do mrazáku... Zítra z něho budu dělat krém, tak jsem ho jen přesunula do ledničky, aby rozmrzlo a doufám, že bude v poho...

zuba
11. jan 2012

@mizulienka no to ti neporadím, ja som zataiľ od nej mala iba tak, že Danka objednala 🙂 a to tiež trvalo kým sa Danke ozvala
je to na porazenie, keď takto predajca nekomunikuje a ty potom nevieš na čom si, keby tam aspoň mala číslo telefónu, ale takto

dm1
11. jan 2012

@desmodka zajtra tam idem tak super info len aby este bolo niekedy daju len taku jednodnovu akciu 😒

@jakelina jj presne s tymi ruzovymi. teda dokedy som nemala americke tak som si myslela ze to je biela a brala som to v pohode az potom ked som porovnavala uz mi vadilo ze to nie je take krasne snehobiele. Len u tej beloby je na figu ze ked s nou chces malovat bielka na ocka a iskricky v ociach tak sa vie rozpijat dost 😖

peroli
11. jan 2012

a ještě jeden dotaz.. jsem zvyklá používat K2 ale přemýšlím o White icing.. co je lepší? chci asi jen potahovat, i když možná se pokusím i o postavičku tučňáka 😅 jestli najdu nějakej slušnej srozumitelnej fotopostup..

dm1
11. jan 2012

@mizulienka mne monika napisala ze momentalne nerobia ale smartflex mi vie poslat. Len este cakam dokedy ma zaruku a potom objednam. Ja aj ked som minule brala od moniky tak len cez IP tu na konovi ani objednavku som nerobila a platila som az ked to prislo 😝

dm1
11. jan 2012

@peroli no urcite je z tych 2 lepsie WI ovela lepsie drzi tvar pri modelovani K2 je makka. a neboj sa tucniakov zvladnes!

mizulienka
11. jan 2012

@zuba ja som si vcera objednala 2 vedera smartflexu, ale teraz vlastne neviem, ako pokracovat, ci najprv previest peniaze, alebo cakat, kym mi pride faktura mailom...zatial nic neprislo.

peroli
11. jan 2012

@dm1 děkuju.. a chuťově? třeba K2 nám i chutná..

zuba
11. jan 2012

@dm1 Ale tiež by mohla na stránku vyhodiť, že majú dovolenku 😠

mizulienka
11. jan 2012

@zuba @dm1 napisete mi prosim aky ma nick? som zabudla. dik

mamina1978
11. jan 2012

@peroli tu je video,, ako na tucniaka´´

https://vimeo.com/2153021
dm1
11. jan 2012

@peroli juj tak v tom ti neporadim mne nechuti ziadna 😝

@zuba no jasne to mohla. ktovie ci dovolenka ci co maju. Dufam ze mi rychlo odpovie na ten dotaz. mne to neponahla ale vam hej tak aby ste mali 🙂

dm1
11. jan 2012

@mizulienka mas IP 😉

mariann2
11. jan 2012

baby, ale to maslo v Kauflande má záruku iba do 13.1.2012 dnes som pozerala 😒

peroli
11. jan 2012

@dm1 nevadí i tak děkuju.. a s tou barvičkou bys nevěděla?

zuba
11. jan 2012

@dm1 dani kolko bude vážiť torta štvorec 28x28 a šľahačkový krém, približne nevieš?