Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
11. jan 2012

@dm1 nebo co ještě roll dekor icing? nemáš zkušenost?

dm1
11. jan 2012

@peroli co sa tyka farieb to mas velmi tazko lebo foto moze vela skreslovat. ale ja by som pouzila klasika wiltonku a potom ak by bolo treba by som po troske pridavala zltu

zuba
11. jan 2012

@mariann2 Tak to môže byť aj nejaká lokálna akcia, bo ja som teraz kupovala a má do konca februára či tak nejako

dm1
11. jan 2012

@zuba zuzi ja slahackacke moc nerobim tak tuto ozaj netusim. A pocuj na tie vajicka si sa pytala na stvorec? ja ze kruh. ak stvorec tak tam bude 7 malo. teda aspon mne by to nestacilo 😕

dm1
11. jan 2012

@peroli rdi pouzivam ale to je snad najmaksia hmota aka je... to nevymodelujes veru nic poriadne. Ja ju mam hlavne na miesanie s MMF aby som dosiahla sytu farbu alebo na potahovanie ked sa mi nechce robit hmotu lebo je najlacnejsia kupujem priamo v ba za 18 eur 6kg. Ona je taka makka ze podla mna keby si aj hodinu po potiahnuti zmyslis ze chces okliestikovat lem na torte tak to pojde 😝

zuba
11. jan 2012

@dm1 tak koľko ich tam mám dať - tých vajíčok

bianca
11. jan 2012

@vecernicci ako mliecny robis?Ja vobec neodkladam do zasoby.Hned tvrdne

dm1
11. jan 2012

@zuba 8 by malo stacit zalezi ake hrube korpusy robis. Ako to chces rezat? mas dobry nozik ci pilku? ja stvorce vzdy radsej peciem max. 2 platy naraz a potom dopeciem podla potreby bud 2 alebo 1 inak sa mi to zle reze 😖

zuba
11. jan 2012

@dm1 no budem rezať na 3 pláty, zvyknem narezať a niťou dorezať - no uvidím hádam sa to podarí, uvidím na skúšobnej pre nás 🙂

mizulienka
11. jan 2012

baby neviete mi poradit co s tou slahackou, ci bude este dobra? ci mam rychlo varit novu///

peroli
11. jan 2012

@dm1 aháááá, tak to jdu do WI 🙂

zuba
11. jan 2012

@mizulienka ja netuším

dm1
11. jan 2012

@mizulienka a to chces pouzit na tortu na aky den? ja by som to riskla max. pre nas vyslahat a dat s piskotami do pohara a bachnut tam ovocie. alebo na tortu klasika pre nas. lebo ono parizak v torte maslovy viem ze je aj za tyzden dobry len to je v torte hentak neviem. skoda ze si to nedala do mrazaku tam je to v pohode to mam odskusane

ajka82
11. jan 2012

ahojte baby, viete mi prosim povedat z kolkych vajec sa mi zmesti korpus do formy srdca 21x22cm? 😕 este nemam taky prehlad... dakujem 😉

lawli
11. jan 2012

@mia1111 Ahoj ,ja som si objednala z tadeto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rafiky/ neviem či sú najlacnejšie (neporovnavala som všetky) ale jedine v tomto shope mali všetky čo som chcela ,tak aby som si objednala naraz...ale aj tak som nedopatrením jeden do objednávky nedala, tak asi ešte budem objednávať ,ale až niekedy neskôr ,keď budem potrebovať farby, nech to nieje jeden ráfik s poštou 🙂

pristela
11. jan 2012

@zuba iba slahackovy bez ovocia a len cisto potiahnuty bez ozdob asi 2kg

mima595
11. jan 2012

@jakelina - ja robim uplne bezne z mrazeneho masla krem a este sa nezrazil

bianca
11. jan 2012

kocky ono neni problm spravit krem zo zmrazenho masla ale zadrhel je inde.Ziadne raz rozmrazene potraviny sa uz nesmu opakovane zamrazovat a ako viete ze si zakaznik neda kus torty na mrazak?

vera_vila
11. jan 2012

@bianca Mléčný nechávám v igelitu zabelený v lednici a když s ním chci pracovat, hodím ho na pár vteřin do mikrovlnky (podle toho, jak velký mám kus) a krásně změkne a pěkně se s ním pracuje...
A recept od @vecernicci najdeš asi o 3 nebo 4 stránky zpět https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

dm1
11. jan 2012

@bianca prave z toho dovodu ja tiez vobec nedavam maslo do mrazaku vzdy si kupim len tolko kolko stihnem do konca zaruky minut a mam to v ladnicke. niekedy je tam aj 40 masiel 😝 . Tiez som citala ze by sa nemalo mrazit 2x a fakt nikdy neviem ci si nahodou nedaju do mrazaku oni. Aj ked nahodou mrazim krem tak iba pre nas pouzivam.

akme
11. jan 2012

@zuba ja som robila štvorec 28x28 mramorový korpus z 8 vajec, plnka 2x falošný parížsky a 1x gaštanová polievala som každý korpus + džem a váha 4,5 kg tá s mc queenovskými autami

akme
11. jan 2012

@bianca a čo sa stane ked sa to zmrazí 2x?

vera_vila
11. jan 2012

@bianca No, to se sice říká, ale mě se to jednou nebo dvakrát podařilo, že jsem maso vytáhla, pak nespotřebovala a dala znovu do mrazáku a na příště bylo úplně v pohodě, nic mu nebylo a nám taky ne... To je tak, jako se říká, že třeba zelí by se němělo několikrát ohřívat, ale když to uděláš, tak mu taky nic není...

vera_vila
11. jan 2012

@ajka82 Nejlepší je přepočet na litry - vzít formu, kterou běžně používáš a kolik do ní dáváš vajec, abys byla spokojená s výškou korpusu. Pak naliješ vodu do srdcové formy, zjistíš, kolik jí je na výšku korpusu, který chceš (tedy do jaké výšky ve formě ji naliješ) a přepočítáš počet vajec... Nebo se dá využít kalkulačka na dortomanie.cz, ale tam musíš být registrovaná, aby tě to na ni pustilo... Atypické formy, které se nedají změřit na centimentry to stejně přepočítává pomocí litrů.

vera_vila
11. jan 2012

@mizulienka Nevím, jak ho tam máš dlouho, to už si nepamatuju z tvých předchozích příspěvků, ale já ho tam měla myslím 3 dny a pak jsem ho bez problémů vyšlehala a držel krásně.

ajka82
11. jan 2012

@vera_vila dakujem, uz mi to nejak nemysli 😅 hlavne ze som studovala matiku na matfifu 🤐 😀

vlada111
11. jan 2012

@mariann2 u nás do 2.2. Dnes som ho kupovala.

vera_vila
11. jan 2012

@ajka82 v pohodě - mě to taky vůbec nenapadlo, až když mi to řekla kamarádka, co taky sem tam upeče nějaký dortík...

mamina1978
12. jan 2012

Par stranok dozadu ste diskutovali o primeranych cenach, a o tom, ako sa vasim zakaznickam vami stanovena cena zda byt vela. Tak si pozrite ceny u nas v Nemecku a ukazte to vasim zakaznickam.Potom sa aspon mozu vytesovat , ake lacne to u vas maju 😀 😀 😀............... a ovela, ovela krajsie 😵 😵 😵

http://www.torten-service.de/Versendbare-Torten...

http://torten.wordpress.com/about/preisliste-to...

vecernicci
12. jan 2012

@mamina1978 v lednici vydrží aspoň měsíc, ale já ho stejně do tý doby spotřebuju (nebo manža a děti 😀 )
@peroli já myslím, že je to barva bitter lemon od sugarflair, ale jestli nechceš objednávat, tak dát žlutou a trošku zelený a přidávat zelenou, dokud nebudeš mít tenhle odstín 😉
@vera_vila neboj já to tak dělám pořád, přeci nebudu kupovat máslo za 30 korun 😝
@mariann2 já jsem nakoupila předevčírem v kauflandu máslo za 24,90 kč a mám trvanlivost až do poloviny února 😉