Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
15. mar 2010

tak som si to precitala 😅 uz to mam rozkrojene.....aj puncovina mi ostala jupiiiii len co s nou 😀 😀 😀 😀

sofi07
15. mar 2010

heni, kraaaasna torticka, velmi sa ti vydarila, a tie mysky, co im len zadok z toho syra trci, tak to nema chybu :D. vydarena torticka 🙂 🙂

nikanika28
15. mar 2010

hejdi, co je to ta puncovina? Asi blba otazka, ze? ale ja fakt nemam sajnu, co sa tychto tortovych vyrazov tyka 😅 😅 . A tie rafiky, to je forma bez spodku a viac velkosti naraz?

nikanika28
15. mar 2010

heni, mysky nemaju chybu 😵 😵
No, ja stale vaham, ci mam skusit tu tortu pre kamosku 😨 Co ak to zbabrem 😝 ..

hejdita
15. mar 2010

nikanika len skus tortu pre kamosku no co .... ved uvidis ze sa podari 😉

tak puncovina su odkrojky z torty (korpus, krem, marmelada....a ked pridas troska rumu tak je to chutneee veeelmi) a s nou sa daju veci priraabat a tak treba dotvorit prsia alebo urobit penis 😅 aj to tu uz bolo z puncoviny ale hanbim sa toto pisat ja len pre predstavu 😀 😀 😀 😀 😀 😅 .....nic si z toho nerob ja som sa nato pytala asi tak pred dvomi tyzdnami......sranda 😝 😀 😀 😀 😀 😀

sofi07
15. mar 2010

nika, zabudla som ta pochvalit, krasna prva torticka, vydarila sa ti velmi.🙂
puncovina je taka zmes, zmiesas, co mas - odrezky upeceneho piskotoveho cesta, kremu, trochu rumu, dzemu, lekvaru, mletych orechov, sirupu,postruhane piskoty atd. puncovinou sa tvarujes torty, napriklad, ked robis prsia, dotvarujes to puncovinou 🙂

nikanika28
15. mar 2010

hejdi... 😀

nikanika28
15. mar 2010

sofi, dakujem 😵
No ta torta by mala byt praveze pre jej syna...a chcela by vcielku maju 😕 😝 . Tak to vidim ako prvy problem...tu Maju 😀 ..no a druhy problem, ako by som vytvorila napriklad sedmokrasky.... Boooze..ja mam tolko otazok zase..ani to tu nejdem pisat, lebo ma odtialto vyhostite 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 (budem radsej tak nenapadnejsie ..postupne 🤐 😀 )

hejdita
15. mar 2010

tak potahovani nechavam na zajtra hmota sa mi trha...musim pridat par cukriku aby to bylo vlacne takze sa aspon vyspim snad nevim vuuubec jak to potahnut .....jak je to do oblucku tak v nekterych mistach je teho potahu moc tak co s tym....a asi musi by trosku hubsi lebo jak sem skusala tvorit vlnky tak sa mi to trhalo....takze chce to cukriky a cas 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
15. mar 2010

ale nika ved kludne sa pytaj ved co budeme vediet poradime....a kamoska chce pre syna vcielku maju ? keby si jej nabidla ze jej urobis uuul ? to by neslo?? pozri na torty od mamy tam si zadaj klucove slovo treba vcielka alebo maaaja alebo uul a uvidis vyhodi ti to nieco urcite... 😉

hejdita
15. mar 2010

skus sa inspirovat 😉

anibas
16. mar 2010

cessy : v piatok som poslala objednávku a o 2 min. mi prišla odpoved, že vybavené a včera poobede prišlo UPC, pritom som to chcela na dobierku cez poštu, ale cena za poštovne ešte lacnejšia, tak nechapem 😅 😅 😅 ale super

normalne sa mi páči objednávať cez e - shopy, len keby to mal kto platiť 😀 😀 😀

alionuska
16. mar 2010

Anibas,tak ja som taky pripad jak ty...ja si povyberam a potom pozrem sucet a ked vidim tu cenu,tak radsej zrusim stranku...ja by som stale nieco objednavala..mna to tak potesi,ked mi pride balik....vcera mi prisla forma slzicky...prave v nej peciem,tak som zvedava,ako sa mi vypecie v novej🙂 😀 😀 😀
Mali by sme asi nejakych sponzorov pohladat... 😀 😀 😀

anibas
16. mar 2010

ali ty si aspon zarobíš na darčeky ale čo my ? 😉 😉 nám ostáva slintať nad katalogom 😀 😀 😀 😀 😀

neurologia
16. mar 2010

Ahojte baby,
citam vas ale neprispievam...aôe nasla som link na to ako piect v rafikoch koho to este zaujima 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/ako-piect-...

samozrejme ze ked nieco upeciem tak foto pridam ale teraz nemam co...a inak tie vase torty to mema chybu...ali ta svadobna jednoducho ako sen a aj dino sa mi velmi lubil....
heni torta mysky....nemam slov ...pises ze sa ti nedarilo ale na torticke to voooobec nieje vidiet...
vinka prsiska si poriadne spravila....a ta biela pokozka je sen nejednej baby.... 🙂

alionuska
16. mar 2010

Neurologia,ja peciem v rafiku tak,ze si iba obalim papierom a pozahybam na bokoch...alobal som este nikdy nepouizla...slzicka sa mi podarila krasna!!! 🙂
Anibas,no tych darcekov teda je...vacsinou poplatim nejake šeky a ostatne necham v potravinach a na benzin...a tak...ved vies aky je zivot drahy... 😖

alionuska
16. mar 2010

Hejdita,tvoja dvojslzicka sa ti celkom podarila... aj ja idem teraz robit a tiez si idem na nej natrenovat kliestiky,lebo o tyzden robim na objednavku...a tam uz to musi byt 100%-ne! 😀 Tak na tejto,pre moju tetu iden trenovat... 😀 😀 😀

henikav1
16. mar 2010

Tak uz si Vas citam babulky moje zlate, vidim ze ste na mna mysleli. Ja som taka stastna, skusku z matiky som spravila, torta sa celkom vydarila na to, ze ten MMF som kupila iny ako zvyknem, neviem ci to bolo tym, ale miesto krasnej elastickej hmoty som mala nieco neelasticke co sa trhalo, konzistencia ako zemiakove pyre 😀
Napodiv sa mi s tym podarilo potiahnut, ani sama neviem ako. Som rada, ze aspon mysky boli urobene dopredu, lebo to uz islo rychlo, som to tam len pocapkala a letela tortu odniest, este z nej voda ztekala, co som s nou tie mysi lepila 😀 😀 😀
Dakujem Vam vsetkym za pochvaly a psychicku podporu 😉
hejdita krasna torticka, vidim, ze si uspesne skusila kliestiky

anibas
16. mar 2010

heni : blahoželáme ku skúške 😵 😵 😵 , tak už len dospať 😉 😉 😉

ali: ked môžem takej skúsenej radiť - s klieštikami pracuj hned po natiahnutí MMF, lebo ked trochu obschne na torte, ide to horšie

anibas
16. mar 2010

hejdi : pekná torta, ja mám tiež nedobrú skúsenosť s farbením, ruže sú potom o ničom, lepšie by ich bolo hotové biele nastriekať sprayom - ale ten nemám 😝 je dosť drahý na moje " hranie sa " s koláčom !!!! 😀

hejdita
16. mar 2010

dakujem viete povzbudit tak nakopnut ze cloveka to potom tak nemrzi......ja som si na zelenej skusala tie kliestiky na hrnci a asi sa to po troch valkaniach moc nasiaklo skorbom tak to bolo take lamave ta fialova bola dobra len ta zelena uz bola k nicomu a mala by som malo potahu keby som to vyhodila....tak som to ozivila zostatkom cukrikov a musela som to na oleji vlkat lebo skrob mi dosiel teda som si setrila na ten vrch kedze som mala tyzden staru bielu potahovku a tam sa mi taaak dobre kliestikovalo....na tom spodku som bola bezradna .... lebo tak sa to blbo ako to bolo tvrde penve a nie pruzne.....a vrch sa mi aj lepsie potahoval lebo som mohla peknie vytiahnut aby som nemala zahyby....ten spodok bol faaaakt otrasny uz takto robit nechcem 😝

hejdita
16. mar 2010

ja som nefarbila len som sa s tym hrala az to uz molo moc skrobove a tak to stvrdlo a ani tuk to neozivil tak som to na oleji valkala aby to zvlacnelo..... 😅 😀 😀 😀 😀

anibas
16. mar 2010

hejdi ty si chcela mramor ?

hejdita
16. mar 2010

noooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
16. mar 2010

tak to si miešala až velmi dlho 😀 😀 😀 😀

henikav1
16. mar 2010

anibas dakujem

hejdi, ved sa nepriznaj ze si chcela mramor, ja by som tvrdila, ze to presne tak malo byt. Inac k tym hrncom, aj ja som sa trosku tak ucila, ze som si potiahla formu na pecenie, ved kto by chcel stale torty jest? ze? 😀

henikav1
16. mar 2010

baby pozrite sem, tu je tolko zaujimavych fotopostupov 😉
http://kuharka.ru/talk/eat/cakes4736.html?p=20#...

hejdita
16. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/zas-zno...

tak vyzera toto blbo ???? nedalo mi to 😒 😅 😀 😝 😀