Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
12. jan 2012

@vierkasteffi měli jsme ji u rodičů, teď mám elektrickou, ale dělali jsem v plynové vánočku a většinou má problém v tom, že vzadu peče víc, než vpředu, spousta lidí dává ještě na dno kastrolek s vodou, aby prý to nebylo moc vysušené...

alenv
12. jan 2012

@vera_vila hele a jaký děláš těsto? mě to tak třikrát nabyde

alenv
12. jan 2012

@vera_vila 12 na obě.. a to jsem ještě okrájela dosta a vyhodila.. mám formu 26 nebo 28 ted nevím 😀 😀 😀 ale já dělám na jeden korpus ze 4 vajec a to rozkrojím na 3 díly.. ale ted jsem pekla na ten dřivej o korpus víc, jelikož mi to barevný trochu splasklo, tak jsem udělala jeden navíc a rozpůlila a jednu část dala na spod a druhou na vrch.. jinak dělám dvoupatrový z 8 vajec.. ale mám vajíčka domácí a ty jsou teda o něco větši než kupovaný

ikula2
12. jan 2012

@larah asi ju maju aj v lidli ale ma lepsiu cenu oproti ostatnym, ja som kupovala naposledy v akcii v Bille

vierkasteffi
12. jan 2012

@vera_vila a nevieš mi poradiť či sa dá v nej urobiť aj penová torta?

lamps
12. jan 2012

ahojte, pridávam svoju práve dokončenú tortičku - prvú tohtoročnú 😅. Slečna si vybrala z mojich fotiek na fb, tak som nemohla veľmi vymýšľať 😀. Je s mandľovým korpusom a kávovou a karamelovou plnkou 😅

jakelina
12. jan 2012

@vera_vila já jsem zrovna Kitty zvážila a má 4,5 kila a dělala jsem na tři plechy z 18 vajec, ale je z toho nějaký odpad. Ona má tu hlavu větší než tělo, tak mi zůstalo dost korpusu.

alenv
12. jan 2012

@lamps já si říkala, že tu vílu znám🙂)) dort krásnej

alenv
12. jan 2012

@jakelina jak holky na plechy? Já dělám do kulaté formy a ze 4 vajec to mám vysoké dost... udělat z 8 tak to mám obr

larah
12. jan 2012

moje masko bolo z 25 vajec na 5 plechov

lussy23
12. jan 2012

@dadka212 mne sa to nezobrazuje. čo tam je? @artepf krásna tortička @lamps krásna tortička @larah nádhera @mariann2 krásnučké @jarka_ch nádherná tortička a to bábo je úžasné.

petkaa28
12. jan 2012

Baby idem robiť prvú tortu, za ktoru mi zaplatia - je to pre bratovi svagrinu, tak nech ma neohovoria, že si veľa pytam -bude to cca 5 - 6 kg torta, orechovy korpus podľa bohusa, falošný parížsky krém, potiahnuta smartflexom, postavičky mickey mouse....rozmýšľam, že 25-30 eur, čo poviete?? veľa??

jakelina
12. jan 2012

@alenv já jsem dělala na tři plechy a na každý ze 6 vajec. Kitty by se mi špatně tvarovala z kulaté formy. Já to na plechu vykrojím, ten tvar a přenesu na podložku.

vera_vila
12. jan 2012

@alenv už jsem zkoušela snad 3 různé recepty na piškot a prostě nic... ať už to byl Bohušův nastavovaný, nebo jakýsi vyzkoušený z dortomanie (vše v jednom), tak ještě jeden, prostě co naliju na plech, to z něj vyklopím...

@vierkasteffi Myslím, že určitě

@jakelina já ty piškoty prostě neumím... Já mám tedy na dvě formy obdélník 29x23. Odpad bude z jednoho plechu tak 23x7 cm, ale už jsem dala 14 vajec a ještě potřebuju dopéct od každé barvy 1 plát, tak to vidím na bílý tak 3 vejce a kakaový 4 vejce...

jakelina
12. jan 2012

@petkaa28 když je to pro známé, tak každý bere jinak. 😒

jakelina
12. jan 2012

@vera_vila možná máš blbou troubu. Já mám tu Kitty dlouhou 35 cm, je to obr 😀 😀

vera_vila
12. jan 2012

@alenv já když udělám ze 4 vajec do 24 cm kulaté formy, tak mám pokud 2x prokrojím, mám plát 1 cm

vera_vila
12. jan 2012

@jakelina Peču podle pokynů v receptu... Je jedno, jestli peču na 150 nebo na 180, nikdy mi to nevyskočí... Trouba je v podstatě nová a buchta nebo bábovka jsou v ní úplně super... Moje Kitty bude tak 29 cm široká a 38 vysoká - taky obříček 🙂

jakelina
12. jan 2012

@vera_vila to je záhada. 😒

vera_vila
12. jan 2012

@jakelina Asi jo... Díky za IP 🙂

jakelina
12. jan 2012

@vera_vila nemáš zač, vyzkoušej.

vera_vila
12. jan 2012

@jakelina určitě zkusím při další příležitosti (asi Valentýn)

katy1979
12. jan 2012

@vera_vila a aky robis korpus ze tolko vajec minies. ja robim na plech tak zo 4vajec a nemam pocit zeby to bolo nizke. ale teda neprekrajujem. takze 12vajec celkovo.
aha uz citam no ak robis bohusov nadstavovany tak z toho bude na plechu vzdy placka placata

mrka2
12. jan 2012

ahojte, pridavam svoju dnesnu kabelku a idem vas trosku precitat 🙂

vera_vila
12. jan 2012

@katy1979 já jsem dneska právě bohušův nedělala... Dělala jsem korpus, který jsem pekla synovi loni k narozeninám a připadal mi krásně vysoký a byl na pekáč ze 7 vajec. A nedělala jsem dnes ani na plech, ale do obdélníkové formy 29x23 cm. Korpus je vysoký možná tak 4 cm a kakaový 3 cm.

mizulienka
12. jan 2012

@lamps nadherna torticka
ja pridavam moju dnesnu, zajtra ete jednu a hotovo ;-0

vecernicci
13. jan 2012

@gabka32 já si ten vrchní dám karton obalený potr. folií a když potáhnu ten spodní, pak ten vrchní a ten vrchní položím už potažený na ten spodní a jak se dělá ozdobný kraj dole, tak se to krásně udrží na místě a přitom když ho podebereš nožem, tak jde snadno sundat vedle 😉

gabka32
13. jan 2012

@vecernicci díky. a ten vrchni dáváš i s tím kartonem? nesjíždí to pak? ale zas když to plácnu na sebe jen tak, tak to asi držet bude, ale marcipán se slepí 😒

anibas
13. jan 2012
anibas
13. jan 2012

pekný deň dievčata - veruže dnes je piatok 13- toho a ja mám urobiť do rána 5 torty 😅 😅 😅 no to bude zaujímavé