Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
14. jan 2012

@viera6 je robene so stencilom,cera+farba 🙂

vecernicci
14. jan 2012

tak konečně moje další ovce, tenhle beránek mě bude pronásledovat až do smrti 😀 😀 😀

mizulienka
14. jan 2012

@katulkaaaaaa nadherne vsetky

@vecernicci perfektne 🙂

mizulienka
14. jan 2012

@dm1 Dani krasna slza 🙂

bianca
14. jan 2012

@vecernicci dokonalaaaaaaaa.Mna prenasleduje falosny parizak 😀 😀 😀

vera_vila
14. jan 2012

@vecernicci A pročpak až do smrti?

mia1111
14. jan 2012

@mizulienka - náááádherná tortička
@lamps - perfektná ako vždy a to maľovanie - supeeeeeer
@dm1 - krááááásna 😵
@alenv - úplne dokonaláááááá
@vera_vila krásna je tá kitty, a tie farby, tomu nerozumiem, ja používam zatiaľ len wiltonky, len čiernu a zelenú mám extra od Sugarflair, ale tie wiltonky farbia super, práveže ja som s nimi spokojná, zatiaľ všetky super, okrem čiernej, tej keď dám veľa, tak WI hrozne lepí, tak ju používam, keď chcem mať sivý odtieň, dám len trošku a je to ok....Ja farbím tak, že najskôr dám len trolilinku farby, dobre vymiesim a potom postupne pridávam, keď chcem sýtejšiu a tmavšiu, dám viac, keď jemnučkú, tak menej... Ešte ma napadlo - nie sú po záruke?
@katulkaaaaaa - perfektné sú všetky 🙂
@mariann2 - ďakujem, no vyskúšam, som nevedela, že aj cukor sa dáva, máš aj nejaký presný pomer, či od oka?
@vecernicci - ovečka je dokonalá, sa nečudujem, že je tak obľúbená... na srsť používaš štrukturálnu fóliu?

Aj ostatné babulky, super práca, už som olajkovala 😉
Dievčatá, potrebujem buď otláčaciu podložku, alebo štrukt.fóliu - vzor drevo a takú, ako má @vecernicci na tej ovečke, kde ste kupovali vy? lebo našla som vzor drevo, ale sa mi to zdá veľké, že keď budem chcieť urobiť iba akoby drevený plot, tak tam ten vzor nevynikne... našla som túto, len neviem, aká je veľká, či mi tam tie drevené "kruhy" bude potom vidno...
http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/6-1...

vera_vila
14. jan 2012

@mia1111 Nejsou po záruce, mám je krátce a mléčný marcipán mi obarvila fialová opravdu fialově, tak nevím... Já jsem zkoušela tu fialovou na kousku, dala jsem akorát na širší část párátka, nevím, jestli to bylo moc nebo málo... Růžovou jsem taky dávala asi na třikrát, ale prostě nic... Pak jsem ke kousku růžové přidala tu fialovou a vznikla z toho šedá... Tak já fakt nevím...

Akorát teda se mi při přepravě té Kitty stala nehoda a ulomily se nám fousky ☹

mia1111
14. jan 2012

@vera_vila - tak to je fakt divné, lebo mne tie gélovky pekne zafarbia aj WI, aj SFV. 😕 😕 😕

mia1111
14. jan 2012

@vera_vila - a teraz som si všimla, že na mliečny marcipán Ti chytili dobre, tak chyba nie je v gélovkách... no fakt to nechápem, lebo som mala pocit, že práveže na WI zvykli wiltonky pekne chytiť, ale tak výnimka potvrdzuje pravidlo 😉

vera_vila
14. jan 2012

@mia1111 tak nevím... jsem myslela, že ten druhý korpus, co mi po Kitty zůstal nazdobím růžema a asi udělám akorát tak sněhuláky...

mia1111
14. jan 2012

@vera_vila 😀 😀 😀 . U nás vkuse sneží, tak by bola taká torta veľmi aktuálna 😀 😉

vera_vila
14. jan 2012

@mia1111 u nás právě taky každou chvíli sněží, tak jsem řekla, že konečně udělám tu zimní, kterou jsem chtěla dělat už před Vánocemi... Navíc, když mám krásnou bílou potahovku 🙂 Představu mám, tak snad se mi ji podaří zhmotnit...

vecernicci
14. jan 2012

@mia1111 Jasně, mám struktur folii, protože stojí 40 korun 😀 a na dřevo mám taky struktur folii, je to vidět třeba na mojí truhle s pokladem, ale koukám, že podražili http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/struk...

jinak děvčata, děkuji za pochvaly 😉

yamahafazer
14. jan 2012

@mia1111 ja mam tu formicku na drevo co si dala link a rozmer ma 15x7cm ja len tu pouzivam

yamahafazer
14. jan 2012

@vera_vila tak potom musi byt chyba vo WI nebude niaka vadna varka lebo inak fakt neviem a uz si inokedy WI snimi farbila ci teraz prvy krat?

vecernicci
14. jan 2012

@vera_vila mně takhle barví fialová wiltonka na šedo, ale asi je kazová, je hrozná, už kupuju jen sugarflair 😉

yamahafazer
14. jan 2012

@vecernicci ta fialova je naprd to aj mne robi tak jej musim dat vela a este pridavam ruzovu do nej potom ma peknu farbu len na fotkach mne tie farby tak prasivo fotak foti a tu failovu najhnusnejsie

lamps
14. jan 2012

@yamahafazer to som rada, že vidno na mne pokroky, ale na Vás skúsené tortičkárky ešte nemám 😀

lamps
14. jan 2012

@mia1111 ja som takú štrukt. fóliu ako je na ovečke kúpila u nás v PE v cukrárskych potrebách 😅, ale to ti asi veľmi nepomôže. A ďakujem za pochvalu

mia1111
14. jan 2012

@lamps , @vecernicci - pomohlo by mi, keby som vedela názov tej štrukt.fólie, lebo je vzor Arabesky, ulita a sculptrure a každý vzor je iný 😅
http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/katalog/struk...
http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/struktura...

lamps
14. jan 2012

@mia1111 ja mám Arabesky

dm1
14. jan 2012

@yamahafazer jj od pondelka idem. uplne nieco ine robit ako mi sef sluboval tak som bola nestastna ale uz som to rozdychala. A maly v skolke nad moje ocakavanai. sice si poplacka trosku v satni a ked ma buvat ale inak to zvlada dobre a aj sa mu paci a rad o skolke hovori

dm1
14. jan 2012

@vecernicci tie tvoje ovecky su uplne uzasne!

adul67
14. jan 2012

@vecernicci baranček je krásny a ked budeš robit dalšieho tak nafot fotopostup nemám potuchy ako to robíš 😵

vecernicci
14. jan 2012

@mia1111 já mám i arabesky, ale na tý ovci mám vzor sculpture, je to ten poslední odkaz
@adul67 tak jo, příště bude i s postupem 😉

mia1111
14. jan 2012

@vecernicci - ďakujem 😵

vlada111
14. jan 2012

@ikula2 celú som nerobila, na vrchné poschodie by som sa ju bála dať, je dosť ťažká. Ale ja vystužujem, tak sa neboj navrch dať s plnkou. Dávam slamky, ale daj teda do nich pre istotu aj špajdle. Neviem aké veľké budeš mať druhé poschodie, ale ja robím menšie - 14 cm ráfik a pod neho dávam CD-čko. Je pevné, tenučké a zdá sa mi to istejšie ako kartón. Osvedčilo sa mi to 😉

vlada111
14. jan 2012

@vecernicci nám to nevadí, tie tvoje ovce sú krááásne 🙂

vlada111
14. jan 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky mrknite toto. Sú to šablóny, ktoré som vypátrala v papiernictve u nás - cena od 3,70 EUR menšia a tá 10x33 cm bola za 4,70. Je to tenučký ohybný plast. Keby ste chceli, vraj mi pani objedná aké budem chcieť. Posielam link keby ste niektorá chceli. Kúpim a pošlem vám to - http://www.marabu-kreativ.de/brd/02mfarben/prod...