Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danula.ch
15. jan 2012

poradite mi prosim este to, ci sa ma marcipan pri ozdobovani niecim potierat, aby lepsie drzal?

vera_vila
15. jan 2012

@alenv jo, proti tomu marcipánu to fakt byla lahoda... Jsem zvědavá, jak se bude s tím smartflexem...

vera_vila
15. jan 2012

@danula.ch Aby držel, tak se potírá dortík máslovým krémem, případně máslem našlehaným s cukrem...

dm1
15. jan 2012

@ikula2 ja som robila ale klasika torta a tam smouli domcek take asi nemyslis ze? ale taketo mam ulozene pre inspiraciu

dm1
15. jan 2012

@danula.ch ak myslis ozdoby tak staci trosku vody a bude to drzat

anibas
15. jan 2012

@ikula2 ja nie 😉 - a ani netuším ktorá dušička robila takúto ☹

ikula2
15. jan 2012

@dm1 aj tak dakujem, prosim ta a pri tych hribikoch si davala aj vystuz pod klobuk?

dm1
15. jan 2012

@ikula2 nie lebo tie neboli velke a ten klobucik bol iba z puncoviny tak nebolo treba. Ale pri 3D torte vacsej by som isto dala. aj by sa to lepsie potom krajalo keby sa to dalo dole a krajalo samostatne

ikula2
15. jan 2012

@martinex nieco take len ten kobucik by som chcela mat na muchotravke ako taky spicaty v tych smoulovych rozpravkach a obly, len neviem ci sa to da urobit

ikula2
15. jan 2012

@dm1 dobre dakujem, kedze to ma byt 5kg torta tak dam vystuz, tiez by som sa bala

dm1
15. jan 2012

@ikula2 jasne to daj urcite a este cez to pichni spajdlu lebo to bude dost uzke a vysoke. A klasika si urob tortu vrch a zdres to do obla hore a z puncoviny sprav tu spicku. cele to zahlad a je to

alenv
15. jan 2012

@vera_vila tak jsem si objednala ten citronový, ale jen kilo na zkoušku.. i chut.. tak uvidíme 😀

lucula73
15. jan 2012

@79zuzana Zuzka čím si vykrajovala tie štuplíky na tej legovej tortičke?mňa tiež jedna legová čaká ,tak rozmýšľam,čo ako urobím 🙂

ikula2
15. jan 2012

@dm1 dakujem 🙂

79zuzana
15. jan 2012

@lucula73 lego som vykrajovala s jednou zltou modelovacou kosticou, taka co je akoby polkruhova lopatka 🙂 vyrezala som polkruh z jednej strany a potom z druhej

lusil2005
15. jan 2012

@dm1 jezis to je perfektne ze 50 a neco! 😀 😀 😀

mima1311
15. jan 2012

mozem poprosit postup na puncovinu?

A este pytala som postup na truhlicku s dukatikmi , uz mi jedna kocka poradila , ale ma teraz napadlo , ci by nebol jednoduhsi mesec , nemate nejaky typ na postup ...???? Dakujem vsetkym za ochotu a moc dakujem za ,, like,, potesili ste ma 🙂

bodka13
15. jan 2012

@martinex ďakujem...dala som si ju do záložiek 🙂

dm1
15. jan 2012

@lusil2005 ze 😀 . To uz som viackrat videla. alebo 50+

lucula73
15. jan 2012

@79zuzana fúha,no to si sa narobila asi... 😕 ,budem musieť nejakú hrubšiu slamku zohnať a tým skúsiť 🙂 ,ale ak nie,tak ma bude čakať piplačka 😀

vera_vila
15. jan 2012

@alenv u nás měli myslím akorát dvoukilový... No, tak uvidíš, mě celkem chutnal

desmodka
15. jan 2012

@mima1311 http://www.umeniezkuchyne.com/?p=628 - staci napisat do googla poziadavku 😀 😅

vera_vila
15. jan 2012

@mima1311 Truhlici dělala @vecernicci a na měšec bych asi vytvarovala z hmoty...

79zuzana
15. jan 2012

@lucula73 no bola to babracka riadna teda... som si myslela ze jaka rychlovka to bude, vsak len obdlznicky vyrezem a male kolieska... a som to vyrabala cely den 😅

alenv
15. jan 2012

@vera_vila já objednávala nějaké věci od Kamily z MMB tak jsem ho rovnou vazala a zkusím s ním mufiiny.. muž má narozeniny tak asi toto, abyh to stihla, kldyž není doma..a objednala jsem si tam i silikovonovou formu, kde jsou knoflíky tak na tu se těším 😀 😀 dneska mi dorazila beloba a perletový sprech.. je skvělý

mima1311
15. jan 2012

@desmodka som nahadzovala torta -mesec , mesec torta , postup a nic to na mna nevyplulo 😀 diiiiik , toto by som isto nenasla

lucula73
15. jan 2012

@79zuzana 😀 ,verím ti,ja som teraz potrebovala na ten foták rovnaké štuplíky,nie veľa,ale som s tým zabila kopec času,kým som ich rovnaké namodelovala 😝 ,nadávala som jak neviem čo 😠

desmodka
15. jan 2012

@mima1311 fotopostup mesec 🙂

alenv
15. jan 2012

holky prosím ještě jednou máte někdo odkaz na nějaké ebovky na malované dorty