Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
16. jan 2012

@katy1979 ty kokso ja uz slintam, mas presny postup ako na to? ak anok bud taka dobra a posli 😉

katy1979
16. jan 2012

@mizulienka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=41534
a kludne aj z normalnej slahacky nemusi byt praskova

vlada111
16. jan 2012

@mizulienka ja mám ten nastaviteľný ráfik a posúvam ako potrebujem podľa toho čo robím. Ja ho používam aj na tvarohový zákusok so želatínou a podobné vyššie zákusky. Je nerezový a stál cca 12 EUR. Kupovala som ho na Dlhých dieloch. Tam majú všetko drahé, ale toto nikde nemajú.

bzucinka2
16. jan 2012

@lusil2005 vobec sa mi to netrhalo, na moje prekvapenie to islo uplne uzasne, akoby som kreslila na papier 🙂 vyvalkat na tenko, ked na hrubsie, presla som cca3x po ciare a bolo to hotove, prstom som potom len odstranila zubky a to tak, ze som to len pohladila 🙂
@mariann2 odtuknute 🙂 mne sololitove vyraba jeden pan, ale maju ich aj na http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... 😉
@mizulienka jasne ze mozete, len aby som vas potom vedela aj zatriedit 🙂
@mizulienka http://www.korunaplus.sk/inshop/ v sekcii vypichovace - klasicke - strana 12, hned druhy a najmensi 🙂

mizulienka
16. jan 2012

@vlada111 tiez som rozmyslala, ci sa neoplati investovat do toho nastavitelneho, aj ked v peceni hrou ho maju az za 20eur, to sa mi zda dost.

mizulienka
16. jan 2012

@bzucinka2 dakujem, uz si ma akceptovala 😉 ja vas vsetkych rozoznam iba podla toriet :-0

bzucinka2
16. jan 2012

@lencza ja mam taky podobny pudingovy 🙂
@kvojtanikova v pohode, jej pridaj zavoj a jeho oblec do obleku 🙂

@mizulienka ja mam 30*30 tusim 🙂 a mensi musim odmerat 🙂

pristela
16. jan 2012

@mizulienka ja mam ten 25x25 a este jeden mensi, ta karamelova slahacka, no ja to skusim naopak ze najskor zaslam salko do vyslahanej slahacky a uvidim co to urobi 😀 ked to nepojde zaslaham este maslo, ale snad nebudem musiet .
Andelicka dojdi k nam , robim "torticku" pre nas, teda povodne som chcela len mramorovy korpus obali ale chlapi si nakazali aj plnku 😠 tak davam parizsku slahacku s bananmi 😉

@katy1979 ooo to vypada suprovo som si aj ja ulozila 😵 potrebujem schudnut tak nejak musim zacat-smotanovym kolacikom 😅 😅

katy1979
16. jan 2012

@pristela no neviem ci to je zrovna diéta 😀 ja som chcela tiez nieco zhodit no nejedenie sladkeho mi vydrzalo dva dni.

mizulienka
16. jan 2012

@pristela boze moj uz prestante s tymi receptmi 😀 😕 lebo utekam aj ja daco upiect 😕 😕

pristela
16. jan 2012

@katy1979 no to ja sa o to ani pokusat nemozem , ja sladke prosto musim, som bola aj na vysetreni ci nemam cukrovku ci co, ale ze ee 😀 zevraj toho tolko potrebum na nervy 😀 a pak mi moj vravi, ze nemam starosti bo si furt zo vsetkeho robim srandu 😠

@mizulienka ty si zacala 😝 😀 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
16. jan 2012

@anibas ja idem robit tri torty len neviem ako na tu cokoladu nasla som toto vyskusam cezvikend na kolaciku asi 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12759&use...

vlada111
16. jan 2012

@mizulienka aha, dosť drahé. Tak si zavolaj http://www.cukrarskepomocky.sk/kontakt/ či ho majú. Je to v Ba, to by si si mohla vyzdvihnúť.

katy1979
16. jan 2012

@pristela tak ja mam sladke tiez na obalovanie nervov len ked rucicka po vianociach sa hybala akymsi zlym smerom tak som ju potrebovala zastavit. inac robenie srandy je obcas znakom uplneho zufalstva. dufam ze chapes ako to myslim.

pristela
16. jan 2012

@katy1979 jo jo presne 😉

kvojtanikova
16. jan 2012

@anibas jeeej vyborne vidis ja som vedela ze sa mam obratit na profesionalky. To mi vobec nenapadlo ze pri nej lekarnicka a pri nom PC a inak klasicky svadobne saty. A to sa da vymodelovat tie saty? Akoze jasne ze ja by som to nezvladla ale tortu chcem objednat u original cukrarky, u nas v PD.

kvojtanikova
16. jan 2012

@bzucinka2 aj tvoj napad sa mi paci, musim sa uz potom len spytat tej cukrarky ci by to zvladla. Dakujem.

daducha
16. jan 2012

@kvojtanikova mna napadlo, dat neveste normal svadobne saty a na krk stetoskop a jemu normal oblek a na kolena notebook 😉

lusil2005
16. jan 2012

@katy1979 mnaaaaaam nechces prist na kavu? 😀 😀 😀
ja som vcera robila kokosovo - ananasovu trasenu plnku, tak som rovno urobila aj nam taku mini 16 cm torticku z jednej slahacky 😅

lusil2005
16. jan 2012

@katy1979 aj nam sa po vianociach nejako rucicka pokazila 😒

daducha
16. jan 2012

Este ma napadlo ked sa tu bavite o podnosoch, tak ja si davam v Baumaxe narezat podnosy z jednej takej velkej hnedej dosky,neviem ako sa to presne vola,no ma to tak do 5 mm a z jednej celej vyjde viac ako 50 kociek 30x30,nejake obdlzniky a stoji to aj s narezanim asi 22 Eur,jedna vychadza na nejakych 0,40 Eur.A v pohode udrzi aj 3 posch.tortu.Ked nezabudnem,hodim foto ...

lusil2005
16. jan 2012

@daducha ja si tiez kupujem sololit v baumaxe, ale to rezanie je drahsie ako ta doska :/ tak sa snazim potlacat lenivost a rezem to doma v kuchyni 😀 😀 😀 ale toho bordelu! 🤐

mailli
16. jan 2012

@vlada111 já jsem si kdysi taky pořídila ten nastavitelný ráfek. na jednu stranu skvělá věc, stačí jeden na jakýkoliv rozměr a nemusím mít doma několik forem. ale pořád se mi stává, že mi zespodu vytéká těsto, když ho tam naleju... ale to bude spíš plechem, ten ráfek je rovný.. ☹ už nevím, co s tím dělat ☹ potřebovala bych k tomu asi nějaké "nastavitelné dno" 😀

lusil2005
16. jan 2012

@mailli niekto dava pod papier na pecenie alobal a kraje potom dvihne a obali nimi rafik. cize nic nevytecie. ale mne sa viac paci (neskusala som) potriet spodok rafiku bielkom. vraj funguje.

vlada111
16. jan 2012

@mailli to je krásne, nastaviteľné dno 😀 Mne nevyteká, ja nepoužívam pod neho papier na pečenie, ale silikónovú podložku a tam mi vytečie len na dvoch miestach a to tak max. 3 mm

katy1979
16. jan 2012

@lusil2005 a co vymenis tortu za kolace 😀
to je nejaky celosvetovy ukaz kaziaci vahy. to bude chyba vo vahach.

dada2007
16. jan 2012

baby, chcela by som si objednať ráfiky kockové.......tri veľkosti a kedže netuším aké, nemôžeme mi poradiť, aby som neobjednala hlúposť?
niečo cca takéto myslím......

http://www.google.sk/imgres?q=poschodová+torta+...

dada2007
16. jan 2012

@mailli aj ja som počula papier a alobal......neviem, nemám zatial vyskúšané......ale kruhový ráfik mám....už len pokus č. 1 😎

kvojtanikova
16. jan 2012

@daducha ale ako by to on mal na kolenach - akoze by sedel? A ona by stala? ci ako? Toto neviem este domysliet ze do akej polohy ich mam dat. Obaja stojaci - nevynikne jeho pocitac, obaja sediaci - nevynikne jej stetoskop. A jeden tak a druhy onak? to jedine ze on sedi za PC stolom a ona pri nom stoji, no ale to uz je aj pre cukrarku co robit, nie? Ja by som to nevymodelovala ani za 100 rokov.

desmodka
16. jan 2012

@mima1311 neni zac ja som to myslela len v dobrom!!!!!! 😵 na to sme tu aby sme si pomahali