Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
adka_praha
17. jan 2012
@jakelina takze jednoznacne dvojnasobne mnozstvo? neviem, ci mam formu 24 alebo 26... :-N
vixi
17. jan 2012
@adka_praha ja som robila 3 cesta naposledy a stacilo mi jedno maslo a bolo toho veela, ale ja som robila taku kremovu, nie cisto maslovu, kde sa robi z mlieka taky akoze puding. pozriem ti recept?
jakelina
17. jan 2012
@adka_praha možná tak 1 a půl, ale na 23 cm formu by to mohlo stačit
adka_praha
17. jan 2012
@vixi mozes... x-) receptov neni nikdy dost... :-N 😃
vixi
17. jan 2012
@adka_praha Ja robievam bud tuto (tej je vela aj na 6-poschodovu vystaci) : 1/2 l mlieka, 1 Zlaty klas, 1 van. cukor, 150 g pr. cukor a 250 g masla. Uvaris si Zlaty klas, nechas vychladnut a opatrne vyslahas s maslom (v masle vymiesas cukor najprv).
Alebo na mensiu tortu je aj tento krem skvely: 1,5 dcl mlieka, 1 pol. lyzica hl. muky a van. cukor - uvarit a do vychladnuteho pridat 200g masla s 150 g pr. cukru.
Su take viac nadychane, nie take tazke maslove.
adka_praha
17. jan 2012
@vixi dakujem x-) , hentie poznam 😉 ... oni chcu karamelovy krem 😉 ale asi to spravim z dvoch varok a ked nieco ostane, zjeme my... :-N tie moje dve kobylky s tym istop problem mat nebudu... 😃
vixi
17. jan 2012
@adka_praha a nevies mi poradit, chcem skusit tvarohovy krem a mam recept so zelatinou, ze naliat za horuca do tvarohu, neurobi mi to sarapatu? 🙂
ako robis karamelovu plnku?
anibas
17. jan 2012
no už mám zmenu - namiesto MyLittle Pony a baletky - bude delfín a pes - alebo delfín a kvety na jednej torte :-N :-N ešte dobre, že som včera nezačala robiť :-p :-p
anibas
17. jan 2012
@vixi lepšia je želatína Dr. Oetker za studena - rozmieša sa v 100 ml šťavy z ovocia
adka_praha
17. jan 2012
@vixi to s tvarohom neviem, ale ked je to napisane v recepte, tak hadam nie, len to tam asi nemusis kydnut naraz, ale postupne prilievat a miesat/slahat... a ja som robila krem klasicky salkovy, uvaris salko na karamel a po vychladnuti vyslahas s velkym maslom... a minule mi tu dievcence hodili recept 300 g cukru upalit na karamel, zaliat slahackou, nahrievat, kym sa karamel v slahacke nerozpusti a po vychladnuti vyslahat s velkym maslom... 😉
mizulienka
17. jan 2012
@vixi tam je asi preklep, ze ta prva plnka vystaci na 6 poschodovu tortu? sa mi jej zda nejak velmi malo
vixi
17. jan 2012
@mizulienka mne to stacilo, este muz vyjedol dost 🙂 Ale asi mam mensi priemer takych mx. 24cm
vixi
17. jan 2012
@adka_praha dakujem, skusim 😉
vixi
17. jan 2012
@anibas mam Dr. Oetker, platy ako kazali v recepte, len tam ide 1/2 kg tvarohu, tak by bola dost skoda, keby mi to za horuca seklo alebo co. Tak mam skusit za studena?
bzucinka2
17. jan 2012
@pristela niekde bude, ja som tri dni hladala bielu podlozku uz som obvinovala deti a nakoniec som ju nasla v chladnicke 🙂
bzucinka2
17. jan 2012
@danciacik netusim, neporadim 😞
simasa
17. jan 2012
@vixi Nemalo by to robit sarapatu - zelatinu rozpustis za tepla (nahrievat - nevarit) a potom das ale dve lyzice plnky do tej zelatiny - zamiesas a potom to zelatinove vylejes do zvysnej plnky a premiesas.
simasa
17. jan 2012
@vixi Ta platkova zelatina sa neda robit za studena, tuto treba vo vode rozpustit - podla navodu. A potom tak, ako som napisala vyssie...
vixi
17. jan 2012
@simasa dakujem, musi sa mi vydarit, mam 30 vo stvrtok, tak ta torta musi byt eno nuno 🙂
pristela
17. jan 2012
@anibas počkaaj 😃 😃 😃 😃 to že som celu noc robila s vami modelovanie z cokolady na sto sposobov 😃 😃 sa mi snivalo, nie ze som to robila ozaj 😃 do sutaze neviem , robila som vcera pre nas , ale akosik sa mi s tym nechce paprať -ako vzdy ked je nieco pre nas 8-(
anibas
17. jan 2012
@vixi nemalo by sa nič stať s teplou - ale s tou za studena je to rýchle bez varenia - len roztrhneš sáčok - zamiešaš a hotovo 😉 😉
anibas
17. jan 2012
@pristela aj ty odflakuješ domáce torty ??? ja, že len mne sa nechce 😃 😃 😃
jakelina
17. jan 2012
@anibas já to taky odflalkuju, možná by nám to měli zaplatit, abychom se víc snažily 😃 😃 😃
anibas
17. jan 2012
@jakelina tak určite !!!!!!!!
lusil2005
17. jan 2012
@dm1 tak tak. a cakala som trosku viac od tej formy :-x
lusil2005
17. jan 2012
@anibas ja som raz domacu robila tak ze som ozdobila len prednu stranu aby som ju mohla odfotit a zadok sme hned zjedli 😃
mizulienka
17. jan 2012
@anibas pridavam sa do klubu odflaknutych domacich toriet, som sa tak zastrajala, ze si upeciem na narodky tortu a nic, nebolo casu ale som si slubila, ze aspon detom urobim pekne 😉
pristela
17. jan 2012
@anibas
@jakelina som zacala piect , aby som nemusela tolko platit za torty 😃 a zase si mam platit? ha, moj by mi tolko nedal 😃 😃 , ale ked zakaznik plati mne za torty to je mužovi už málo 😃 😃
inak som sa tesila na tu coko ale ze fakt sa mi nechce :-| takze sa na to asi vybodnem a zas len budem slintat na fotosoch 😃 este tu bol vcera napad od Danky, tak možno urobím to :-N :-N :-N
pristela
17. jan 2012
@lusil2005 sa mi nechce ani ten predok 😃 😃

@mizulienka 😃 😃 😃 😃 😃 no ja sa chystam v aprily mam narodky ze si urobim , uz mam vybratu -nenáááročnu 😃 😃 😃 😃 ale že ci bude ? 8-(
anibas
17. jan 2012
ja som robila v oktobri mame na narodky, nebola schopná ani na fotenie :-S :-S :-S :-S

Začni písať odpoveď...

Odošli