Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
17. jan 2012

@jakelina takze jednoznacne dvojnasobne mnozstvo? neviem, ci mam formu 24 alebo 26... 😅

vixi
17. jan 2012

@adka_praha ja som robila 3 cesta naposledy a stacilo mi jedno maslo a bolo toho veela, ale ja som robila taku kremovu, nie cisto maslovu, kde sa robi z mlieka taky akoze puding. pozriem ti recept?

jakelina
17. jan 2012

@adka_praha možná tak 1 a půl, ale na 23 cm formu by to mohlo stačit

adka_praha
17. jan 2012

@vixi mozes... 😵 receptov neni nikdy dost... 😅 😀

vixi
17. jan 2012

@adka_praha Ja robievam bud tuto (tej je vela aj na 6-poschodovu vystaci) : 1/2 l mlieka, 1 Zlaty klas, 1 van. cukor, 150 g pr. cukor a 250 g masla. Uvaris si Zlaty klas, nechas vychladnut a opatrne vyslahas s maslom (v masle vymiesas cukor najprv).
Alebo na mensiu tortu je aj tento krem skvely: 1,5 dcl mlieka, 1 pol. lyzica hl. muky a van. cukor - uvarit a do vychladnuteho pridat 200g masla s 150 g pr. cukru.
Su take viac nadychane, nie take tazke maslove.

adka_praha
17. jan 2012

@vixi dakujem 😵 , hentie poznam 😉 ... oni chcu karamelovy krem 😉 ale asi to spravim z dvoch varok a ked nieco ostane, zjeme my... 😅 tie moje dve kobylky s tym istop problem mat nebudu... 😀

vixi
17. jan 2012

@adka_praha a nevies mi poradit, chcem skusit tvarohovy krem a mam recept so zelatinou, ze naliat za horuca do tvarohu, neurobi mi to sarapatu? 🙂
ako robis karamelovu plnku?

anibas
17. jan 2012

no už mám zmenu - namiesto MyLittle Pony a baletky - bude delfín a pes - alebo delfín a kvety na jednej torte 😅 😅 ešte dobre, že som včera nezačala robiť 😝 😝

anibas
17. jan 2012

@vixi lepšia je želatína Dr. Oetker za studena - rozmieša sa v 100 ml šťavy z ovocia

adka_praha
17. jan 2012

@vixi to s tvarohom neviem, ale ked je to napisane v recepte, tak hadam nie, len to tam asi nemusis kydnut naraz, ale postupne prilievat a miesat/slahat... a ja som robila krem klasicky salkovy, uvaris salko na karamel a po vychladnuti vyslahas s velkym maslom... a minule mi tu dievcence hodili recept 300 g cukru upalit na karamel, zaliat slahackou, nahrievat, kym sa karamel v slahacke nerozpusti a po vychladnuti vyslahat s velkym maslom... 😉

mizulienka
17. jan 2012

@vixi tam je asi preklep, ze ta prva plnka vystaci na 6 poschodovu tortu? sa mi jej zda nejak velmi malo

vixi
17. jan 2012

@mizulienka mne to stacilo, este muz vyjedol dost 🙂 Ale asi mam mensi priemer takych mx. 24cm

vixi
17. jan 2012

@adka_praha dakujem, skusim 😉

vixi
17. jan 2012

@anibas mam Dr. Oetker, platy ako kazali v recepte, len tam ide 1/2 kg tvarohu, tak by bola dost skoda, keby mi to za horuca seklo alebo co. Tak mam skusit za studena?

bzucinka2
17. jan 2012

@pristela niekde bude, ja som tri dni hladala bielu podlozku uz som obvinovala deti a nakoniec som ju nasla v chladnicke 🙂

bzucinka2
17. jan 2012

@danciacik netusim, neporadim ☹

simasa
17. jan 2012

@vixi Nemalo by to robit sarapatu - zelatinu rozpustis za tepla (nahrievat - nevarit) a potom das ale dve lyzice plnky do tej zelatiny - zamiesas a potom to zelatinove vylejes do zvysnej plnky a premiesas.

simasa
17. jan 2012

@vixi Ta platkova zelatina sa neda robit za studena, tuto treba vo vode rozpustit - podla navodu. A potom tak, ako som napisala vyssie...

vixi
17. jan 2012

@simasa dakujem, musi sa mi vydarit, mam 30 vo stvrtok, tak ta torta musi byt eno nuno 🙂

pristela
17. jan 2012

@anibas počkaaj 😀 😀 😀 😀 to že som celu noc robila s vami modelovanie z cokolady na sto sposobov 😀 😀 sa mi snivalo, nie ze som to robila ozaj 😀 do sutaze neviem , robila som vcera pre nas , ale akosik sa mi s tym nechce paprať -ako vzdy ked je nieco pre nas 🙄

anibas
17. jan 2012

@vixi nemalo by sa nič stať s teplou - ale s tou za studena je to rýchle bez varenia - len roztrhneš sáčok - zamiešaš a hotovo 😉 😉

anibas
17. jan 2012

@pristela aj ty odflakuješ domáce torty ??? ja, že len mne sa nechce 😀 😀 😀

jakelina
17. jan 2012

@anibas já to taky odflalkuju, možná by nám to měli zaplatit, abychom se víc snažily 😀 😀 😀

anibas
17. jan 2012

@jakelina tak určite !!!!!!!!

lusil2005
17. jan 2012

@dm1 tak tak. a cakala som trosku viac od tej formy 🤐

lusil2005
17. jan 2012

@anibas ja som raz domacu robila tak ze som ozdobila len prednu stranu aby som ju mohla odfotit a zadok sme hned zjedli 😀

mizulienka
17. jan 2012

@anibas pridavam sa do klubu odflaknutych domacich toriet, som sa tak zastrajala, ze si upeciem na narodky tortu a nic, nebolo casu ale som si slubila, ze aspon detom urobim pekne 😉

pristela
17. jan 2012

@anibas
@jakelina som zacala piect , aby som nemusela tolko platit za torty 😀 a zase si mam platit? ha, moj by mi tolko nedal 😀 😀 , ale ked zakaznik plati mne za torty to je mužovi už málo 😀 😀
inak som sa tesila na tu coko ale ze fakt sa mi nechce 😒 takze sa na to asi vybodnem a zas len budem slintat na fotosoch 😀 este tu bol vcera napad od Danky, tak možno urobím to 😅 😅 😅

pristela
17. jan 2012

@lusil2005 sa mi nechce ani ten predok 😀 😀

@mizulienka 😀 😀 😀 😀 😀 no ja sa chystam v aprily mam narodky ze si urobim , uz mam vybratu -nenáááročnu 😀 😀 😀 😀 ale že ci bude ? 🙄

anibas
17. jan 2012

ja som robila v oktobri mame na narodky, nebola schopná ani na fotenie 😖 😖 😖 😖