Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
19. jan 2012

@vecernicci no super si to vymyslela

mia1111
19. jan 2012

@vecernicci - obe sú zn. orion, tá kruhová vyzerá byť taká pevnejšia, ale možno sa mi to len zdá, keď je vyššia... Lebo ceny nastaviteľných ráfikov ma odrádzajú.... obdĺžnik za 21€ a kruh za 14€. A to som videla aj drahšie 😒

mia1111
19. jan 2012

@vecernicci - ale dík za názor, ja som ich naživo nevidela, len som našla na nete 😉 . A motorka sa Ti perfektne vydarila, krásna precízna práca 😵 😵 😵

eliska22
19. jan 2012

@vecernicci tá motorka sa ti teda podarila 🙂 super, ako ozajstná 😵

reruna
19. jan 2012

@vecernicci no parádní motorka!!! super

gumkacka1
19. jan 2012

babulky, ako robite salkovy krem? 1 puding + 250 g masla + 1 karamelove salko?

katy1979
19. jan 2012

@gumkacka1 kazdy inac. niekto len salko a maslo. niekto taka kombinacia ako pises. ja robievam spolu s vajecnym kremom z troch vajec.
popr. slahacka salko maslo

mizulienka
19. jan 2012

@eliska22 jasne, ze mozes dat na tortu, ved sa ti krasne podaril konik

eliska22
19. jan 2012

@mizulienka ďakujem, ja stále rozmýšľam, či ho radšej nevymodelujem 😀 lebo mm mi tvrdí, že je to divné, dať hlavu koňa na tortu 😀

eliska22
19. jan 2012

@mizulienka mohla by som si ťa pridať ako priateľku na fb? rada by som tvoje tortičky popozerala, tuším si robila aj takého koníka 🙂

lusil2005
19. jan 2012

@mia1111 kde si to objavila? 😕

zuzana124
19. jan 2012

ahojte babenky, ďakujem vám za všetky laiky ktoré som od vás podostávala, od vás to stále poteší 🙂 Pridávam moju včerajšiu rýchlovku pre moju švagrinku, nechcelo sa mi robiť MMF 😝 tak som to len takto ozdobila 🙂

simasa
19. jan 2012

@lusil2005 fuha, to je ina masina - aj ja chceeeem! Takze co to mam urobit s tym mojim chlapom? Vymenit? 😀

lusil2005
19. jan 2012

@simasa 😀 😀 😀

mizulienka
19. jan 2012

@eliska22 jasne, mam tam 2 albumy, v tom druhom som robila toho kona, ale ja som modelovala celeho.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.158106...

mia1111
19. jan 2012

@lusil2005 ten prvý link musíš kliknúť vľavo pod obrázkom na Hľadať, nájde ti tie dve posuvné formy.

mariann2
19. jan 2012

@dada2007 ešte neobjednávaj, čakaj na mňa, do večera ti pošlem čo chcem 😲

katulkaaaaaa
19. jan 2012

baby pre inspiraciu ma nadherne torty 🙂 pridavam par foto.... oplati sa mrknut
stranka http://www.torty.kat.sk/

vera_vila
19. jan 2012

@alenv brala jsem ji tady od nás z toho cukrářského shopu... A barvila jen wiltonkama... červená a modrá a zelená třeba problém neudělala... jen ty barvy, co mají nějaký takový ty speciální odstíny, že to nejsou základní barvy... Tak nevím... Třeba na SFV chytnou dobře... třeba fakt byla jen divná hmota, protože mléčný marcip. mi to fakt obarvilo v pohodě...

vera_vila
19. jan 2012

@mizulienka já myslím, že tomu nic nebude... Já měla naplněný korpus v lednici také dva dny a třetí den jsem potahovala... I když teda korpus mražený nebyl, ale když byl opravdu čerstvý, tak se mu nic nestalo a bude v pohodě...

eliska22
19. jan 2012

@mizulienka zaslala som ti žiadosť, moje meno na fb je Magdaléna Hábelová Kubincová 😉

vera_vila
19. jan 2012

@mamina1978 Já myslím, že se to dobarvuje až potom, až se to vykrojí, že se to stínuje prachovkama... Nedokážu si představit, že by se to lepilo z různých barev na sebe...

mizulienka
19. jan 2012

@eliska22 akcetovane 😉

dada2007
19. jan 2012

OBJEDNAVKA CZ 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

mám tu avízo na pozretie alebo objednávky od @pristela @lenocka23 @mirib @mariann2 @dajna11 @maya30 @stankapk @yamahafazer a @lucula73 ....sorry, ak som niektorej schomila nick 😉 nie náročky 😉
prosím, ak ste mi ešte niektorá písali a nie ste tu, dajte vedieť!!!!!! najlepšie bude ak budeme komunikovať cez IP-lebo tu v diskusii to musím hladať............................ked objednám, dám vedieť čo a ako(dodanie, prevod penazí, poštovné a pod.)

vera_vila
19. jan 2012

@mia1111 U nás jsem se na to taky dívala... No, nevím... Myslím, že je to docela dobrý, že nemusíš kupovat celé sady forem, abys měla různé velikosti... Ale kolik to vydrží, to těžko říct... Ale taky se mi to docela líbí...

vera_vila
19. jan 2012

@gumkacka1 salkový úplně bez pudinku, jen karamel salko a 1 máslo (250 g). Případně puding Extra Karamel a máslo, ale už bez salka...

mia1111
19. jan 2012

@vera_vila - ja mám formu 26 a 20cm okrúhle. Tie používam stále. Takže na doplnenie sa mi tá posuvná páči, vyjde ma to lacnejšie, lebo za tú cenu kúpim maximálne 2 menšie ráfiky... a tá obdĺžnikova - ak som to dobre pochopila, tak si môžem nastaviť aj obdĺžnik, aj štvorec, čo je super a za tú cenu ani nehovorím. Teda ak tá forma vydrží dlhšie, ako 1 použitie 😀 😀 😀 Ale zasa - záruka je 2 roky, tak by som to riskla 😉

vera_vila
19. jan 2012

@mia1111 já myslím, že vydrží... i když na to nevypadá, ale z obrázku těžko říct, ale taky se mi líbila, právě proto, že si tam můžu dát čtverec i obdélník... Uvažuju o ní, ale teď moc utrácet nemůžu, utratila jsem za věci na dortíky strašně moc peněz, tak musím brzdit... A zatím ani nepeču tolik, aby se mi to vyplatilo...

stankapk
19. jan 2012

kocky mate niektora fotopostup na nejakeho pekneho psika - figurku, nie 3d tortu. alebo inspiraciu na daku torticku s psikom, budou, a pod... dakujem 🙂