Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lifinka
24. jan 2012
@mamina1978 vidíš to, nestíhám číst🙂 jsou krásné i další její videopostupy🙂
přidávám dnešní dort pro tchána, jestli se tomu dá říkat koník?
dajna11
24. jan 2012
@vecernicci hej?bo ja sa bojím tých rohov a bokov...
vecernicci
24. jan 2012
@dajna11 v pohodě, stačí uhlazovat odvrchu, je to skoro stejný jako kruh, to už se hůř potahuje čtverec 😉
mizulienka
24. jan 2012
babulky uz sa vam niekedy stalo, ze ste si nejakym nedopatrenim zle poznacili termin torty? ja som mala poznacene ze 4.aprila a dnes mi pani vola, ze ci som na nich nezabudla, ze torta krtko, mna obliala horucava a potom mraz =-)
este ked vtedy volala, som si myslela, ze ako skoro a este som sa jej pytala, ci sa mala narodila 4.aprila, ze aj moja...museli sme sa nejako zle rozumiet =-) =-) =-) nevadi 😉

baby chcem sa spytat, robili ste uz niektora formulu Francesca z auticok? maliste nejaky postup? popripade mate nejake inspiracie? dakujem
vecernicci
24. jan 2012
@mrka2 jéééé ten druhý je ten můj x-) x-) x-)
anibas
24. jan 2012
@mizulienka nie - ale teraz ma čaká jedna maličká 10 cm 😉
mizulienka
24. jan 2012
@anibas tak to bude kolko vazit? a aky mas na to motiv?
katy1979
24. jan 2012
@mizulienka tak ale asi tio mal byt 4.februar to si este v limite. horsie by bolo keby sa zrazu objavila pred dverami ze chce tortu. toto sa stalo mojej mame ktora dala upiect jednej babe torty a na jednu zabudla. tak ju urobila hned. odkial zobrala korpus a krem netusim
katy1979
24. jan 2012
@anibas 10cm torticka?
gumkacka1
24. jan 2012
@mrka2
@vecernicci dakujem babulky, len poziadavka bola, vyrezany Kuky na lezato, ako z obrazka. a nikde som nenasla taky obrazok, aby som ho mohla vykrojit, tak aby to aj vyzeralo ako Kuky. jaaaaaj, to su poziadavky, raz ma z toho porazi 😎
mizulienka
24. jan 2012
@katy1979 ved prva vec, ked mi to povedala, tak ma napadlo, ze som prepasla termin =-)
anibas
24. jan 2012
@mizulienka to bude len ozdoba na tortičku Cars + McQueen ešte
anibas
24. jan 2012
@mizulienka tuším na Flickr-i sú už celé 3D torty Francesca
mrka2
24. jan 2012
@vecernicci fakt? no vidis... 😃 no az teraz som si vsimla ten tvoj prispevok... 🙂 to je tak, ked necitam vsetko...
@gumkacka1 no ved si zvacsi obrazok a obkresli,alebo rovno tu vecerniccinu torticku si zvacsi a vytlac, pripadne obkresli a potom podla toho len vykrojis korpus. 🙂 ja neviem,ako sa zvacsuju obrazky, stale si to musim dat do Picasa programu a tam si to zvacsim :-p
mia1111
24. jan 2012
Babulky, dnes som vyskúšala mascarpone urobiť s horkou čokoládou - mňaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, vôbec to nie je sladké, keďže som dávala 60%nú čokinu, tak je to také hmmmmm fajnové x-) x-) x-) . Krém vyjedáme len tak, z misky 😃 . Časť som dala na muffinky, ale ozdobené som ich nestihla ani odfotiť, už je po nich 😃
1katuska73
24. jan 2012
@miciatko neviem ci to je prava piskota,ja davam na 1vajce 5dk cukor pras.,3dk hlatka muk.,1pol.lyzica vody,pra.do peciva.ato si nasobis podla toho aku velku chces piskotu.
eliska22
24. jan 2012
@mia1111 mňam najbližšie vyskúšam, mm má narodeniny 4. 2. 😃
miciatko
24. jan 2012
babenky nemate niekde fotopostup na zraloka??, @vecernicci ty urcite mas ze??
mia1111
24. jan 2012
@eliska22 - počúvaj, tým, že som dala 70%čokinu, tak mi vyšla taká hustá šľahačka, že som len pár sekúnd zašľahala a bolo 😃 . A to som to nechala len hodinu na balkóne, žiadnych 12 hodín 😃 😃 😃 . Ale to je asi tým vysokým podielom kakaa, lebo tá šľhahačka ako chladla, tak hustla sama o sebe. Pripomína mi to parížsku šľahačku, len je jemnejšia vďaka tomu mascarpone 😉
eliska22
24. jan 2012
@mia1111 ja často robím parížsku, máme ju radi, tak skúsim aj takto 😉
mia1111
24. jan 2012
@eliska22 - Skús 😉 . A čím menší obsah kakaa bude v čokoláde, tak tým bude krém sladší. Mne chutil takto x-)
adka_praha
24. jan 2012
@79zuzana dakujem x-) jednoznacne ich v najblizsich dnoch vyskusam.... x-) uz teraz vytapam susedov, co sa mi sliny zbiehaju... 😃 😃 😃
lussy23
24. jan 2012
@anibas perfekt tortička @larah krásnučká torta @pristela - umelecké dielo!
lussy23
24. jan 2012
@lifinka nádherná torta a nádherný koník
pristela
24. jan 2012
@mia1111 cicus a chutilo to ako cokoladova plnka? by som skusila , bo zienka si objednala, ze lahke slahackova, ako mam ja rada 😃 a pak mi napisala ze cokoladova a karamelova plnka je pre nu naj 8-( tak sa rozhodujem medzi parizskou a neviem cim :-N :-N :-N
mia1111
24. jan 2012
@pristela - chutilo to skôr ako parížska, lebo to je vlastne parížska šľahačka, len je zjemnená tým mascarpone. Šak vieš, že ono mascarpone samé o sebe nechutí nijako, ale tú šľahačku tak zvláštne zjemnilo :-N . No nám to chutí 😉 . A robila som to z riadne horkej (60%nej) čokiny, tak to nebolo sladké, ale také fajné 😃 . No ako Ti to opísať. Pošlem Ti trošku? 😃
pristela
24. jan 2012
@mia1111 😃 😃 😃 😃 😃 nerob , sliny mi tecuuu 😃 😃 😃 , ale vlastne mas pravdu s tou chutou, tak ja dam na teba , ono mi to tu plnku malinko zhusti a nebude to chutit maslovo , to moze byt dobreeee :-N
mia1111
24. jan 2012
@pristela - že málinko zhustí, ja som šľahačku nevedela ani vyšľahať, čo bola hneď hustá a ešte to mascarpone tuhé jak šlak, takú hustú plnku som ešte nemala 😃 😃 😃 . Ale asi je to fakt tou čokinou, lebo keď som robila posledne z čokolády na varenie, tak som to také tuhé nemala :-N
79zuzana
24. jan 2012
@adka_praha za malo 🙂 tie muffinky su naozaj super. Ona mi ich stale nosila ked prisla na navstevu az som nakoniec opytala recept, su fantasticke 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli