Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
24. jan 2012

@mia1111 ja mam coko "len" 52% 😀 pre mna aj to moc.-)

mizulienka
24. jan 2012

@pristela robim akurat parizsku slahacku a nepoznacila som si tu tvju, robis na 1 slahcku 100g coko? dakujeeeem 😉

vera_vila
24. jan 2012

@alenv Kupuju ji v Jednotě...
@jakelina To je Jihlavská mlékárna, tak se asi specializují spíš na Vysočinu, fakt nevím, kde všude mají trhy... Tak těžko říct...

mia1111
24. jan 2012

@pristela mne sa ale zdá, že v tej lidlackej na varenie je cukor navyše, lebo tá je oproti tej klasickej horkej čokine sladučká 🙂

mia1111
24. jan 2012

@mizulienka ja dávam tak, ako si napísala 😉

alenv
24. jan 2012

@vera_vila hm hm.. já bydlím na vesnici a máme tady jednotu coop je to ono?? po pravdě já tam ještě v životě nebyla 😅 😅

alenv
24. jan 2012

holky pořád tu píšete o čokošce z lidlu co dáváte do krému prosím jaká?? Děkuju mají jich tam víc

vera_vila
24. jan 2012

@alenv jj, to by mělo být ono... Ono je těch Jednot několik, ale COOP je taky Jednota... Ale jestli u vás budou mít ty samé druhy, to těžko říct... Většinou ty Jednoty berou mléčné výrobky od mlékáren v okolí...

alenv
24. jan 2012

@vera_vila ale já tu smetanu taky někde viděla co píšeš.. zkusím Albert..

alenv
24. jan 2012

@vera_vila tak ted kouikám na leták penny marketu a mají jí tam v akci za 11,90 😀 😀 😀 😀 😀 tak tam letím

vera_vila
24. jan 2012

@alenv No vidíš to 😀 To je super cena!

alenv
24. jan 2012

@vera_vila no tak i info pro tebe😀

mizulienka
24. jan 2012

baby myslite, ze sa hodia cervene ruze pre 70 rocnu pani...ona je duchom mlada a nie je to uplne, ze kriklavo cervena.

anibas
24. jan 2012

@mizulienka ja by brala červené ruže, ale od kedy som svoju meninovú kyticu odniesla pred sviatkom všetkých svätých na cintorín - mm sa zaprisahal, že už mi nekúpi 😀 😒 😒 😒

vera_vila
24. jan 2012

@mizulienka Já myslím, že hodí...

katy1979
24. jan 2012

@mizulienka preco by sa nehodila. cervene ruze sa hodia ku kazdemu veku

katy1979
24. jan 2012

@anibas ani sa mu nedivim 😅

mizulienka
24. jan 2012

@anibas mozno nekupi cervene ale ruzove mozno hej 😉
dakujem holky, mala som dilemu, lebo to bude torta pre byvalu uctovnicku, mam tam kalkulacku, pisaci stroj a pero hore na torte, ale mne tam chyba nejaky kvietok, tak rozmyslam, ze dole dam do rohu 3 ruzicky...uroibm aj biele aj cervene a uvidim, ktore sa budu viac hodit.

zuba
24. jan 2012

Baby už ste skúšali robiť tortu tak, že spodný a vrchný plát dáte normálne a medzi to točíte takého slimáka z rolády? Suchý korpus na roládu stočíte a narežete si na také kusy ako potrebujete na výšku. Rozprestriete a natriete krémom a dáte na ten spodný plát. Takto sa to točí až do konca, na to zas krém a potom posledý korpus navrch.
Mi to príde že by to mohlo mať dobrú stabilitu.

anibas
24. jan 2012

@zuba to je punčová torta od nejakej Chiccity 😉

anibas
24. jan 2012

@katy1979 zavadzala mi na špacírke mestom 😀 😀 😀

zuba
24. jan 2012

@anibas no ja to mám v knihe čo som dostala na vianoce, ale je pri inej ako punčovej torte. JA len, že či to niekto skúšal, že či to naozaj bude stabilnejšie ako si myslím napríkald pri šľahačkových plnkách, keď bude torta viac poschodová.

anibas
24. jan 2012

@zuba to neviem , ešte som neskúšala, nechce sa mi počítať výšku a šírku pásikov 😀 😀 😀 😀 😀

zuba
24. jan 2012

@anibas treba čosi počítať? 😀 Ja sa nič nechystám - dúfam, že sa to podarí

anibas
24. jan 2012

@zuba výšku a šírku 😀 😀 😀
No dievčatá -macko Pooh 2D hotový, skoro aj Bambi a jeho družina - môžem ísť spať

Dobrú noc !!! 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
24. jan 2012

@mizulienka och andelicka moja ja davam cokosky od oka 😀 ale urcite viac ako 100g na jednu slahacku, co som robila tu cokoladovu pre nas tak som dala na jednu slahacku 200g cokosky 😀 ale ja tam do toho uz cukor nedavam.

@zuba ja som robila ale tu puncovu ako spomina @anibas 😀 , ale teda ja by som to na normal tortu nedavala, to musia byt ine nervy pri skaldani do kruhu a potieranim plnky a taktiez "zatazit" to tak aby dnu neboli vzduchove bubliny ale vsade rovny krem, drzim palce a ked urobis prosim si vidiet foto rozkrojenej 😵 😵 😵

yamahafazer
25. jan 2012

@pristela ta je krasna ta cokoladova 😵 ja mam rada taketo kombinacie farieb si chcem nieco spravit cez leto k narodkam cokoladovce s modrym lebo ja mam rada cokoladove inak moj muz neni na cokoladove ani z jeho rodiny su neni na cokoladu tak si ju budme jest len sama

yamahafazer
25. jan 2012

@zuba ja som tak uz robila a dobre to drzalo len to musis dat tak na tesno len som musela este piect platy na viac co som mala malo tak som robila ten kosik stymi slnecnicami to bolo mojej svokre a este som robila tak jednu tu okruchlu s orchideami tusim ta to bola ja uz ani neviem 😅 sa mi zda ,ze niekde na TOM som videla postup ako sa to robi

yamahafazer
25. jan 2012

@mizulienka na jednu slahacku nie az 200g coko,ale 100 az do 150 davam