Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. jan 2012

@tamichloe do prkinka, ale ono je to fantasticky krem, mne velmi chutil, ja urcite vyskusam este...ved ako inac, zajtra davam do jednej torty a v piatok do dalsej, tak dufam, ze nezbankrotujem na slahackach a cokolade 😕

vera_vila
25. jan 2012

@tamichloe Tak já šlehám jen do toho zhoustnutí, nikdy ne dýl... Jakmile je krásně pevný, tak natírám... Čím líp je vychlazený, tím dřív zhoustne a je hotový...

abriela
25. jan 2012

@lucula73 ja peciem uz len falosnu piskotu - google-torty od mamy. Robila som teraz na 2 plechy spolu z 6 vajec a je taka hruba, ze narezem z toho 5-6 platov 😝 .
Do okruhlej formy 26cm, na 2 casti prerezavam z 2 vajec.

abriela
25. jan 2012

@mizulienka @tamichloe Pouzivam stale 33% cerstvu smotanu, nie trvanlivu - krabickovu.
Niekto dava aj stuzovac, potom to nepreslahate.

jakelina
25. jan 2012

@abriela dej recept, jaká to je??? Vyzkouším.

abriela
25. jan 2012

@jakelina 3 vajcia, 1 dcl oleja, 25 dk kryštálového cukru, 1 pr.do pečiva, 35 dkg polohrubá múka (davam aj hladku, ale len trosku), 1-1,5 dcl minerálka (čistá), kakao - na kakaovú piškotu

Vajcia, olej a cukor - dobre vyšľaháme na penu. Pridáme prášok do pečiva zmiešaný s múkou a postupne prilievame minerálku. Keď chceme kakaovú piškótu, pridáme kakao. Pečieme ako riadnu piškótu.
Ja peciem na 180°C, asi 25-30 minut.
http://www.tortyodmamy.sk/content/falosna-piskota

mia1111
25. jan 2012

@abriela - ja veľmi podobné cesto používam na bublaninu 😀 a je fajnovéééééé 😵

jakelina
25. jan 2012

@abriela děkuju a jakou minerálku tam mám dát??? 😲

abriela
25. jan 2012

@mia1111 ja ho uz skoro pouzivam na vsetko 😀 - na kolace, na torty

jakelina
25. jan 2012

@abriela třeba Poděbradku nebo Mattonku???

pristela
25. jan 2012

@mizulienka ja parizsku robim tiez casto ale ako vas tu citam zacinam mat z nej strach 😕 ja to robim v hrnci nad parou, ked je coko rozpustena , dam to v tom hrnci schladit bud do auta 😀 alebo pracovne tam mame zimu, neskor strčim do chladnicky , ked je uuuplne studena vyslaham , stale v tom istom hrnci v ktorom som ju "varila" nad parou- ma napadlo ci si to nahodou neprelievas do misiek, bo uz ine ma nenapada , skus aj metlicky z mixeru hodit do chladu 😀 😀 😀 , hm naj keby to slahas v chladnicke cela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bo uplne ta chapem to je na nervy 😨

abriela
25. jan 2012

@jakelina ja davam bublinkovu. Citala som, ze aj ochutena je v pohode

monika76
25. jan 2012

Tak kočky ste ma inšpirovali ako tu píšete stále že tortička ku kávičke 😀 proste neodolala som jogurtovej plnke s mascarpone a borievky 😝 tak dnes sme sa hostili s deckami nakoľko ich mám všetkých doma lebo su chorý 😒

mizulienka
25. jan 2012

@pristela ano ja ju prelievam do inej misky, myslis, ze to moze byt chyba, ze je studena a dam ju do teplej misky? to je hotova ved ten parizak 😕

jakelina
25. jan 2012

@mizulienka já to po uvaření přeleju do misky a dám do lednice a v té to i šlehám. Monžá je to tím, že dáš do teplé misky

mizulienka
25. jan 2012

@jakelina to by bolo super, keby sme na to prisli 😉 zajtra vyslaham v hrnci.

marci2305
25. jan 2012

@monika76 😉 Aj ja by som si z nej dala... 😉

mizulienka
25. jan 2012

@monika76 vyzera super, dala by som si 😉 ako robis tu plnku?

marci2305
25. jan 2012

@ikula2 Krááásny..🙂

pristela
25. jan 2012

@mizulienka joo, asi je ten krem úchylný až tolko 😀 alebo prelej hned do misky ako jakelinka a tak daj do chladnicky a pak v tom aj miesaj, ale ja neprelievam , setrím umývačku 😀 😀 alebo lepsie povedane pracu s vytahovanim z nej 😝

mizulienka
25. jan 2012

@pristela dakujem ti, si poklad a ked si na to prisla, tak mas u mna ja nevieeeem flasu sampusu 😉 😉 😉

jakelina
25. jan 2012

@mizulienka a já nic 😀 😀 😀 😝????

jakelina
25. jan 2012

Holky dívejte co jsem našla http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52097470&tab=0
Jenom škoda, že jsou to takové blbé barvy a ten drát je takový tlustý. 😒

tamichloe
25. jan 2012

@abriela ja som tiež dala33%,nie krabičkovu,v sačku ako bolo kedysi mlieko litrove balene

lusil2005
25. jan 2012

@pristela tiez som taka "setrna" ako ty 😀 😀 😀

anibas
25. jan 2012

@mizulienka ano - čerstvá 33% - nie trvanlivá

jakelina
25. jan 2012

@lusil2005
@pristela já mám pořád málo hrnců, tak musím z hrnců přelévat do misek. Pořád něco vařím a nebo je plná myčka 😝

pristela
25. jan 2012

@mizulienka pch, ak by to bolo v tom , posles mi tortu, kurier stíha dorucit na druhy den 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@jakelina ženska , ty čo chces? ja to napisala prva 🙄 🙄 , ale mna fakt uz nic ine nenapada 😕 v hodinach kolko sa to ma chladit to isto nebude, bo ja uz miesala aj po par hodinach chladnutia a slo to , len to musi byt riadne studene
a hrnce, tiez varime fuuurt 🙄 vsak chlapi, poznas, a hrncov mam zalostne malo 🙄 by som si chcela ted kupit take cervene s bielymi puntíkmi 😀 😀 😀 take su chutne 😀 😀 😀 len musim odskusat ci nenaharaju abo co

monika76
25. jan 2012

@mizulienka priznám sa 1. krát som skúšala a možem povedať super 😉 jedno mascarpone,2 krát biely jogurt ,šlahačka,2 krát stužovač ,2 krát vanilkový cukor a práškový cukor.Zvlášt šlahat šlahačku + stužovače a zlášt ostatné prísady nakoniec všetko spolu a je to 😉

reruna
25. jan 2012

@mizulienka já šlehám hned po vytáhnutí z lednice, jednou jsem nechala chvíli venku a pak teprve šlehala a srazil se
@daducha ten tvůj krém jsem dělala mockrát, ale jednou se mi srazil a ze stejného důvodu, nechala jsem ho po vytáhnutí z lednice stát v kuchyni, takže můj poznatek je, že se ty šlehačkové musí šlehat hned po vytáhnutí z lednice