Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
31. jan 2012

@lamps ďakujeeeem,no musím zas niečo upiecť,aby som mohla poskúšať nové veci 😅 😅

lamps
31. jan 2012

@lucula73 😀 treba, ja sa chystám piecť na budúci týždeň tortu kamoške s mascarpone krémom 😅

lukika
31. jan 2012

@mariann2 @jakelina diky to je super len som to pochopila tak že na tom prvom obrázku je to otočené naopak. Tie hranolky sivé majú byť otočené opačne teda na linke alebo nejakej druhej podložke a tá torta je na kartone nad hranolkami že? Vlastne hranolky sú dole
Lebo na tých obrázkoch kde má tie autá súpoložené na parketách a nie je vidno že to stojí na hranolkoch ale asi je tá spodná podložka rovnaká ako tá s tými hranolkami nie?Booože dúfam že rozumiete

lucula73
31. jan 2012

@lamps ozaj a na akú veľkú tortu stačí to množstvo krému podľa receptu?

dm1
31. jan 2012

zdravim babuchy! prave plnim tu cokotortu tym kremom s marcarpone a teda pridavam sa k mensine tu, ktore ten krem moc neoslovil 😝 . Nevravim ze je zly ale teda nijako extra ma neohuril a pre mna v porovnani s tym tvarohovo-slahackovym jednoznacne az za nim. Uvidime ako to bude chutit celkovo s torte. Robila som cokoladovy korpus a maliny som davala do kremu

mariann2
31. jan 2012

@lukika tie hranoly majú smerovať k podnosu na ktorý tortu položíš, tá plocha podstavca vcelku má ísť pod tortu, aby tortu držala 🙂 ešte som si pre istotu prilepila ti hranoly aj k podnosu, aby sa mi celá torta aj s podstavcom nezošmykla, polož si nepotiahnutú tortu na podstavec a až poto poťahuj / v tom fotopostupe je to odfotené hore nohami pre názornú ukážku, lebo pod tortou to neviedieť ako je to zostrojené 🙂

pristela
31. jan 2012

Holky, inak dnes rano mi vola chalan , ktoremu robim ten chevrolet , ja teda doobeda spím 😅 nezdvíham ani phone , ale reku nezname cislo tak som chytila, a on , ze ci uz ho ma hoteve ze poobede si dojde poň 😨 😨 aj oči sa mi rozlepili behom sekundy 😨 😨 hovorim , chlape mas ty stastie ze zrovna tento tyzden viem ake dni sú 😀 takto si zo mna vystreliť!!!! má si pon dojst az zajtra po 17hodke a teda rano existoval len 1korpus upeceny 😅 este trebalo jeden a do plnky maslo.že i tu zo mna každy robí prdel 🙄 🙄 🙄 🙄

@dm1 Dani ja ho lubim , ale viac mi chuti tiez tvarohovy s ovocim , ten som hltala aj bez cesta 😀 a zas plnka slahacka biela čoko , mi samostatne vobec oproti nemu nechutila, ale ked bola v torte aj s ovocim chutila mi viac ako tvaroh 😅 😅 😅

lukika
31. jan 2012

@mariann2 diky tak potom som to pochopila správne a tá podložka je potom o niečo menšia od auta

pristela
31. jan 2012

@lukika teda ja som tieto hranolky 😀 😀 co si tu teraz opisovala vooobec nepochopila 😀 😀 😀 ale zrovna dnes som to robila, keby viem ti to pofotim 🙄 ono ako @mariann2 píše , tie hranolky 😀 su schovane za kolesami , moc ich nebude vidiet , ja som ich obalila tiez do toho isteho baliaceho ako mam obe podlozky a vlastne mozem ti to este cvaknut , teraz to mam v stadiu tuhnutia bez potahu a mam to polozene len na podvozku a tych hranolkach 😀 , na tu spodnu podlozku to dam uuz az na zaver nech je krasne čista.
Inak hranolky mam aj v mrazaku v sáčku 😀 😀 😀

dm1
31. jan 2012

@pristela no veru som zvedava ake to bude v torte. Ide o to ze je to veru velmi nakladna plnka a ak je chutnejsia klasika tvaroh a slahacka tak zbytocne veeela penazi za mascarpone teda aspon u mna. Ja som mala problem aby som vzdy tu tvarohovu nezozrala samu a mala co dat do torty ale tu som akosi len okostovala a ani misku sa mi nechce vylyzovat 😝

mariann2
31. jan 2012

@lukika no urob ju o čosi menšiu, ale nie o veľa, oby robila oporu na korpus, ale zároveň aby ti nevytŕčala spod hmoty

mariann2
31. jan 2012

@dm1 dani a akú tvarohovú to chváliš? už ste ju spomínali sto krát, ale odo mňa ešte nikto tvarohovú nechcel, tak som si ju nezapísala

lukika
31. jan 2012

@pristela dik a z čoho máš tie bezmrazákové hranolky 😀 z polystyrénu?

dm1
31. jan 2012

@mariann2 uplne jednoducha - vyslahat 2 slahacky s 8 lyzicami pras.cukru /ja davam o jednu menej + vanil.cukor/ a do vyslahanej zamiesat jemny makky tvaroh 500g davam z lidla v tom kybliku. Neviem ci @lusil2005 ale nema ten recept kde ide puding + tvaroh

mizulienka
31. jan 2012

@mariann2 ak chces tvarohovy, ja robim ten od judit a je ozaj famozny 😉
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.
ja davam vanilkovy puding nie zlaty klas, akoze je fakt perfektny

inac ja uz ani nemozem citit slahacku, ked som robila ten parizak, tak som dojedla kusok kremu a mne bolo tak zle, mne je zo slahacky strasne tazko na zaludok 😒

pristela
31. jan 2012

@mariann2 ani odo mna ju nik nechcel, bo ludia ani nevedia ake existuju, kazdy pozna len cokoladove 😠
@lukika 😀 jo povodne mali byt z polys. ale ani za svet som nemohla doma najst ani kusok 😠 tak som ich urobila z kartonu ako mam podlozky-3obdlzničky narezane položene na seba a obalene

lukika
31. jan 2012

@adkoalauri korpus si môžeš dať aký ľúbite a banány by som ja dala nám chutí kombinácia banány a čoko

pristela
31. jan 2012

@mariann2 chaa, ja mam zase iny nez holky 😀 😀 😀 a ze vyber si , ale tak tvaroh je dobry asi so vsetkym-ja mam tvaroh+cukor+vanil.cukor+vyšlahana šlahačka+1pochuťkova smotana+želatínu oetker , ja moc nelubim pudingove s maslom , tak ich moc ani nepouzivam

mariann2
31. jan 2012

@pristela poviem ti pravdu, keď hovorím aké robím, tak tvarohovú ani nespomínam, ale už mi lezie krkom tá s mascarpone a je naozaj drahá jak šlak, tak musím "zmeniť ponuku" 😀
@dm1
@mizulienka kočky ďakujem vyskúšam obe a ešte mi povedzte s akým ovocím ju kombinujete

pristela
31. jan 2012

@mariann2 no 😠 ja robim tento tyzden 3a vsetky cokoladove 😠 😠 😠 to sa vola fantazia 😠 😠
ja som mala naposledy tvarohovy z broskynami, ale dla mna je dobry so vsetkym ovocim

jakelina
31. jan 2012

@pristela já jsem dnes tady takový tvarohový krém dala na zákusek. Dělala jsem dětem za vysvědčení, teda nevím jestli si to zasloužili 😝
Na piškot jsem natřela marmeládu, dala krém, na to ovoce a zalila želatinou. Máme to všichni rádi a na potahovaný nikdo neměl chuť.

@mariann2 dávám mandarinky, broskve, meruňky, jahody a i kiwi. Můžou být višně, borůvky, prostě co máte rádi. My třeba nejíme ananas, tak ten mi k tomu ani nejde.

lukika
31. jan 2012

@pristela nezabudni cvaknuť som zvedavá 😀

jakelina
31. jan 2012

@lukika ano ty hranoly mají být dole, já jsem je dala mezi kola a tak to nebylo ani moc vidět, ale to auto bylo dost těžké, tak jsem pak dala ještě jeden ten hranol podélně uprostřed mezi ty dva co byly pod kolama.

mizulienka
31. jan 2012

@mariann2 ja davam povacsine lesnu zmes, ale aj jahody som davala a je to super....ten tvarohovy mozes s hociakym ovocim robit.

pristela
31. jan 2012

@lukika dizajn auta si este nevsimat 😀 podlozku-podvozok nieje vidiet ale vsak to vies ze tam ma byt a teda je 😀

dm1
31. jan 2012

@pristela ja tiez nelubim pudingove preto robim radsej ten bez neho. Aj ked ten tvaroh to tam isto prebije 😝 . Ale toto je aspon taka lahsia varianta 😎

lukika
31. jan 2012

@pristela ale ved takto som to myslela diky moc 😀 ved vyzerá super už sa teším na konečný výsledok

mizulienka
31. jan 2012

dievcata robili ste cokoplastelinu aj z inej cokolady ako lidlovej?

pristela
31. jan 2012

@lukika no ja ani nie 🙄 je to take čudne auto a na fotkach je blbo vidiet , keby to bola aspon klasika auto ale tamto 🙄 ma to vselijake preliaciny, vypukliny a neviem co to ked nevidim maketku trebars hrackarsku je to na prt ☹

yamahafazer
1. feb 2012

@lussy23 dakujem 🙂 ta flasa je z puncoviny lebo ma len 15 cm keby lebo to je mala torta tak sa moc ani nedalo na tu etiketu pisat vsetky tie ornamenty ako na originale.Keby som robila velku tortu tak tu flasu spravim tiez ako tortu tam by bola ta etiketa originalnejsia