Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
2. feb 2012

@mariann2 ten třesený krém určitě moc dlouho ne, do druhého dne bych to snědla, vždyť se ta šlehačka v tom nevaří...
@dm1 to je škodaaaaaa, tvoje čokoládové jsou nádherné 😢
@anibas a jakou máš inspiraci, já myslím, že by to mohlo být ok, nebo jim pošli pár fotek, ať řeknou, co by si představovali...

alti
2. feb 2012

Ahojky holky,
prosím poraďte, dělám 3-poschoďovou dortu žádný velikán je do 5kg, ale nevím jestli jí mám vyztužit nebo né moc se mi do toho nechce, ale korpus je mramorový a krém salkový celkem malý a je na narozeniny žádný svatební ap. Jestli máte zkušenosti a nevyztuženýma patrákama. Díky

reruna
2. feb 2012

@alti ségra dělala přesně takový -mramorový a salkový krém, třípatrový, svatební a bez výztuže, úplně v pohodě

alti
2. feb 2012

@reruna díky taky zkusím a uvidím! 😉

dm1
2. feb 2012

@alti ak to nejde na svadbu a nebude to niekolko hodin vonku tak to vydrzi bez problemov. teda ak to je maslovy krem. Ale 3-posch. 5kg? to budu ake rozmery? sa mi to zda malicke velmi

dada2007
2. feb 2012

@anibas myslím, že hnedo modrá je dobrá kombinácia 😉 pre chlapa ako vyšitá...

@dm1 tééééééééééda.................. 😖 😖 😖 😖 to je smola.....aspon nám hod foto 😉

dada2007
2. feb 2012

baby, potrebujem poradiť.......začnem-som debil 😀 😀 😀 robím mascarpone a zabudla som to dať večer do chladničky 😖 nechala som to vychladiť....a pak som šla spať a zabudla som to tam dať......dala som to ráno o 5:30.....kedy to môžem robiť?? díííííík

nat_marcipanova
2. feb 2012

Ahojte kocky, chcela by som upiect moju prvu marcipanovu tortu, aky recept by ste mi odporucili pre zaciatok? 😕 🙂

anibas
2. feb 2012

@reruna
@dada2007 dobre - tak to risknem s hnedo-modrou, mne sa páčila táto kombinácia na torte Zdenaldičky, nemám rada rýchle objednávky - v stredu zavolá a v piatok chcú krásnu tortu 🤐 🤐

anibas
2. feb 2012

@dada2007 daj do mrazničky na 30 min, aj s tou miskou čo budeš šľahať

anibas
2. feb 2012

@dada2007 síce niekto písal, že mám mať cca 4 st. C ??? tak nejak

dada2007
2. feb 2012

@anibas pche.......mali zavolať vo štvrtok večer.....tak o 20hod..... 😝 😝 😝

miri.b
2. feb 2012

@nat_marcipanova mramorovy korpus a plnku podla chuti 🙂

jakelina
2. feb 2012

@nat_marcipanova na první straně této diskuse máš recept na hmotu z bonbonů nebo pokud chceš hotovou, tak se dá koupit na zkoušku u po kile. Dobrý je Smarflex.

miri.b
2. feb 2012

@nat_marcipanova recept na korpus, krem, hmotu?

bianca
2. feb 2012

hojte kocky aj tu

@dada2007 vidis to ma nenapadlo dat do mazaku s celou miskou.Asi ze mam mini mrazak a nevosla by sa tam ano miska 😝

reruna
2. feb 2012

@anibas tak jestli není čas na nějaké vybírání, tak udělej takovou, jaká tě napadla jako první, určitě bude krásná, ty ani jiné dorty neumíš a hnědomodrá je pro chlapa dobrá kombinace....

abriela
2. feb 2012

@anibas ty robis krasne torticky, takze je jedno aku kombinaciu farieb zvolis

anibas
2. feb 2012

ďakujém dievčatá, ste zlaté - asi si idem nakresliť tortu - ked mám pravdu povedať, nie je čas na nejaké drotikované kytice 😕 😕 😕

mamina1978
2. feb 2012

@anibas Mne sa velmi pacilo ako lusil robila tie poschodove knihy, a to ked ma ten nobl dr. 70-tku, tak by to bolo nieco moderne a nieco klasicke v jednom. Farby hnedo modra ako sa ti pacia by tam super mohli pasovat, knihy z lekarskou tematikou... a par kvietkov navrch polozit, pripadne fonendoskop krizom alebo vedla polozit, pripadne pero alebo okuliare. Inak ma nenapada nic..... 😕

Ale ty robis tak nadherne torty, ze urcite nieco pekne vymyslis 😵 😵 😵

mamina1978
2. feb 2012

@anibas tu je par inspiracii Z INTERNETU na vyzdobu mozno trosku pomozu 🙂

larah
2. feb 2012

@anibas ja by som bola tiez za knihy 2 alebo 3 na seba plus ozdoba. A co by si prosim ta urobila pre mladika na 27 rokov? kvetina asi nie 😒

mamina1978
2. feb 2012

@larah asi nieco podla hobby...... a ci je konzervativny alebo si zo vsetkeho a vsetkych robi srandu... 😀

vera_vila
2. feb 2012

@larah Tak to bych udělala něco s flaškou... Nebo zjistit, co má ráda a tematicky ten dortík zaměřit...

dada2007
2. feb 2012

babyyyyyy
farbím SV červenou wiltonkou ......a furt to je ružové....mám tam dávať stále viac a viac farby???? alebo skúsiť pridať trošku modrej? čiernej? hnedej? zelenej? 😀 😀 😀 😀 😀 uaaaaaaaaa

larah
2. feb 2012

@vera_vila flasku nie ,alkohol nemusi, mimochodom flasu uz rozmyslam pre druheho

larah
2. feb 2012

@mamina1978 je taky normalny uplne pohodovy,teda vobec neviem co, a myslim ze ma rad varenie

mamina1978
2. feb 2012

@larah A ake ma povolanie ? pripadne skoly ?

zdenallicka
2. feb 2012

@anibas Jen se do toho pusť, je to fakt moc hezká kombinace..🙂 Koukni..🙂

larah
2. feb 2012

@mamina1978 vysku strojarinu a v praci este neni 🙂