Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
2. feb 2012

@larah a to naozaj nema ine hobby okrem varenia a strojariny , to je celkom komplikovany mladik 😀 😀 😀
to ma naozaj nic specialne nenapada.....

larah
2. feb 2012

@mamina1978 posledne slovo mi tam nedalo ze celkom usidleny 🙂

larah
2. feb 2012

@mamina1978 😀 😀 ine neviem

mamina1978
2. feb 2012

@larah 😨 😀

mamina1978
2. feb 2012

@larah neviem ci by si si trufla na toto, ale pocitac leti u kazdeho mladeho cloveka 😀 😀
tu su inspiracie.... ten prvy je pekny......
http://www.isknet.eu/torty_tematicky.php?t=note...

pristela
2. feb 2012

@dada2007 žena a s cim robis? s mmf? ak ano tak to asi nezafarbis na cerveno 🤐 jedine pak malovat po jeho vrchu

larah
2. feb 2012

@mamina1978 vdaka za insp. ten je pekny ,no neviem ☹ ze by som sa na to dala? 😒 😒 a ked to bude skarede , tak to zhodim a ozdobim narychlo jednoducho ? 😀 uf ,o mesiac hor sa do toho 😕 😀

dada2007
2. feb 2012

@pristela Smartflex.......dala som gelovku.....ružove..........zamiešala som práškovú obyč z drogérky s vodou a čapla to tam......tmavo ružové a nádychom do červena......zamiešala som do tej práškovej s vodou trošku čiernej gelovky...........ta-dááááááááááá..............ako tak sa mi podarilo dostať nejaký normál odtien.............ale tá mašla......rýchlo mi schnul, nedarilo sa mi to..........ked bude škaredá.......nedám ju tam 😝

mamina1978
2. feb 2012

@larah Niektora z dievcat tu robila nedavno jeden krasny pocitac 😵 ....urcite by ti vedela dobre poradit. 😉 skus pozriet par stranok dozadu ,urcite zistis ,ktora to bola 😉

larah
2. feb 2012

@mamina1978 prestudujem, a ked sa na to dam a bude k svetu,tak v maji bude repete 🙂

mamina1978
2. feb 2012

@dada2007 Mne poradila vecernicci tu sugarflair ciernu ,ale tu ,, EXTRA BLACK ´´ a ta chyta na MMF suuuper 😵 tak som si objednala aj tu cervenu ,ale tu ,,EXTRA RED ´´

Ja robim tiez s MMF a farbi su bleducke. Ale tie ,, EXTRA ´´chytaju bombovo....

pristela
2. feb 2012

@dada2007 šikofffna 😉 cicus a ved ta masla je jednoducha, skus este raz, alebo vies co urob normal "obviaz" tu tortu ako je na tej povodnej foto, a pak namiesto masle hore daj skupinku kvietkov- to by mohlo tiez dobre vypadat a sluzit ako masla 😉 neviem ci ma chapes 🙄

dada2007
2. feb 2012

@pristela jj.......už som uvažovala, že to aj tak spravím.......uvidíme, ako my vyschnú tie jednotlivé očká....až pak to budem spájať........ak to ale bude ee......drb do koša a robím niekoľko veľkých gerbier 😎

anibas
2. feb 2012

@zdenallicka prenádherná kombinácia -a akú modrú farbu si dala ? royal wilton ?

jakelina
2. feb 2012

@dada2007 já mám zkušenost s červenou, že ona časem trochu ztmavne. Vypadá to spíš růžové a za hodinu je z toho krásná červená

larah
2. feb 2012

@mamina1978 vedela by si poradit z coho su tie repraky 🙂
a teraz rozmyslam ze aj tenisova raketa. A ako spravit vyplet? sulkat 😅

mamina1978
2. feb 2012

@larah Tu je jeden fotopostup na notebook 😉
http://www.tortyodmamy.sk/robila-som-notebook

mamina1978
2. feb 2012
larah
2. feb 2012

@mamina1978 si zlata diiik 🙂

mizulienka
2. feb 2012

@anibas mne by sa pacilo aj modro hneda kombinacia a troska tam niekde vlozit zlatu alebo medenu, ono to troska urobi tu tortu takou luxusnejsou, tot moj nazor 😉
aj tato je pekna

http://blog.pinkcakebox.com/50th-birthday-topsy...

miciatko
2. feb 2012

baby akurat peciem korpusy na tie torty a vsetky piskotove cesto a teda musim povedat ze vsetky su krasne a zaspinim len jednu misu, ja som ani netusila ze je to take jednoduche 😉 😉 😉 😉

zdenallicka
2. feb 2012

@anibas KOmbinaci Sky blue, Royal blue a u jednoho toho dortu jsem přidlaa i trochu Aqua.. ;)

pristela
2. feb 2012

prave som konecne mrk sutazne foto 😉 Teda tá muškyna torticka je uplne ze WOW, takto si predstavujem tortu na coko sutaz 😀 fantastickaaaa, aaale ak ma ona za sebou uz skolenia na coko , tak neviem či je fer voci ostatnym holkam zucastnit sa takejto sutaze, a toboz ked je vyhra coko skolenie 🤐 ona je uz iný level 😅 velke plus pre nu aj jej obchodik, ma profi pomocky od vymyslu sveta , ale torticka je to fakt uuuzasna, nechapem ako to cele hore udrzi ten polkruh 😨 to museli byt ine nervy pri vyrobe 😉

reruna
2. feb 2012

@pristela taky jsem se dívala, je to fakt nádhera... ale možná tam měla být nějaká pravidla té soutěže, jak jsem četla, tak vadilo to, že tam dal někdo třeba právě zaregistovaný, pak tam zase dá dort profesionál... pokud tam taková pravidla nejsou, tak potom nevím, jak to porota teda bude hodnotit....

vera_vila
2. feb 2012

@dada2007 Tak to se mám na co těšit, já budu na červeno barvit SFV dneska... Mám tu Chritsmas red od Wiltonu, tak doufám, že bude lepší, než normální červená... Ale ty extra gelovky od SF si asi pořídím taky... To se hodí vždycky, kor když vím, že s Wiltonkou černou neudělám...

jakelina
2. feb 2012

@vera_vila já mám právě tady tady tu a zabarvila celkem dobře, ale dala jsem jí tam dost. 😒 Chci si koupit tu extra a zrovna vždycky, když něco objednávám tak ji tam nemají 😒 a platit poštovné jenom kvůli barvě se mi nechce. 😠

livia76
2. feb 2012

@anibas 😀 napadlo mi, ako komentuje moje torty svokor citujem ,,.. joj veď krásne sú, len načo tam je ten marcipán, pekne tam daj na vrch maslového krému miesto toho, ten je lepší 😀 .." svokor má 83rokov. Zlatý je 😉 A ja vždy omieľam, že nech ho nepapá 😀 😀 😀 ale bez toho by sa to nedalo tak urobiť 😀 😀 😀 😀

ferinka
2. feb 2012

Holky jsem zvyklá kupovat K2,je něco co chutná stejně a je levnější nebo není???

vera_vila
2. feb 2012

@jakelina No, tak uvidím... Já taky vždycky když chci objednat, tak mají třeba jen černou a červenou ne... No, jinak děkuji za recept na korpus, krásně vyskočil, akorát teda udělal pořádný kopec... Asi přístě vymažu boky máslem, aby se to na krajích nepřilepilo.... Ono to pak asi nemůže lézt nahoru s prostředkem... Tak to asi budu muset dopatlat punčovinou...