Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
2. feb 2012

@vera_vila to som videla na niektorých videách aj ja, ale keď som pozerala ako robia žienky kvietky, tak také tenučké lístky len "napichli" na ten drôtik. Nerobili tam žiadne "očko". Ono to na tých videách vyzerá tak jednoducho 😅

dajna11
2. feb 2012

@lamps no ja ked robím lupienky nerobím očko.to iba ak robím stred ruže takú slzičku a do toho dávam drotik s očkom. mne sa točia lístočky ked mám tenký drotik,a namáčam ho do jedleho lepidla....a musí byť na tenko vyvalkaná hmtoa aby to nebolo ťažké.potom sa to točí...aspon teda moje poznatky🙂

jakelina
2. feb 2012

@lamps souhlasím s
@dajna11 . Taky namočím drátek do lepidla, hmota na tenounko vyválená a nechávám přes noc zaschnout.

lamps
2. feb 2012

@dajna11 áno stred kvietka - tú guličku som dala na drôtik s očkom a lupienky nie. Drôtiky mám 24 aj hmotu som vyvaľkala natenko. Možno to lepidlo by tomu pomohlo, ale nemám ho doma

dajna11
2. feb 2012

@jakelina presne tak🙂

jakelina
2. feb 2012

@lamps možná silné drátky, já dávám 28 nebo 26

jakelina
2. feb 2012

@lamps tak třeba trošku hmoty rozpusť na takovou kašičku a do té namoč drátek.

lamps
2. feb 2012

@jakelina no ja som to nenechala tak dlho schnúť, som veľmi netrpezlivá už by som chcela mať kvietok hotový. Ale čo je horšie, mám to v dosahu mojich detí a tak som to chcela dať dokopy. Takto to mám na stole a mám obavy, či lupienky prežijú 😀

dajna11
2. feb 2012

@lamps drotiky mám aj ja 24.a potom aj to ako ten lístok uchytíš na drotik.....mne sa točili ked som ho od zadu pricapla ešte kuskom hmoty...teraz ho strkám do lístka priamo.a tak sa netočí.

jakelina
2. feb 2012

@lamps a co děláš za květ?? Já jsem dělala tady ty bílé a to jsou fakt malinké, tam musí být tenounký drátek.

lamps
2. feb 2012

@jakelina mala by to byť magnólia, ale v mojom prevedení to bude určite nejaký nový ešte neobjavený druh 😀. Ty máš tie kvietky krásne 😅.
@dajna11 No ja som ich lepila kúskom hmoty zozadu, lebo keď som strčila ten drôtik priamo do lupienka, bolo mi na tom lupienku vidieť kde končí ten drôtik. Neviem, či sa vyjadrujem pochopiteľne

dajna11
2. feb 2012

@lamps no viem,to isté sa stalo mne....teraz robím takto lístky aj lupienky...kukni tu su postupy.

dajna11
2. feb 2012

@dajna11 ozaj stránka🙂 http://www.duskyroseveiners.co.uk/page_999201.html a drotik dávam len do tej zosilnenej časti

lamps
2. feb 2012

@dajna11 no veď ja som na tie postupy pozerala, ale akosi to nepomohlo 😀. Ono to chce asi cvik, ktorý ja zatiaľ nemám

lamps
2. feb 2012

@dajna11 a ďakujem 😅

larah
2. feb 2012

@pristela pozeram na tu druhu,no to je asi kremova ze 😉 a tie kvaple by mi drzali z MMF?

vera_vila
2. feb 2012

@lamps To zvládneš, já se to musím naučit do července, kdy budu péct svatební dort, kde budou po bocích téct kvítky (na drátkách ☹)

jakelina
2. feb 2012

@lamps já taky vzadu lepím kousek hmoty, udělám si takový malý šulánek, přiložím a kosticí zatlačím a pak to v žikovači stlačím a ono ani neví vidět, že je tam ta hmota přilepená. Určitě se povede, mně první květy taky vůbec nešly. 😝 😀

lamps
2. feb 2012

@vera_vila červenec je po našom júl? ak áno tak to máš času dosť. Ale veď ani mne to nejako neponáhľa, chcela som urobiť kamoške tortu k narodkám s drôtikovaným kvietkom. Chcela by som sa to naučiť, tak som sa konečne na to odhodlala.

lamps
2. feb 2012

@jakelina no veď presne tak ako píšeš som to robila 😅

dajna11
2. feb 2012

@lamps za málo,jasné že musíš trénovať a najdeš sposob ktorý vyhovuje naviac tebe,bo baby robia rozne,mne sa to nepáčilo že sa mi to točí ked som to od zadu prilepovala hmotou,iné viem že takto právo robia a su spokojné...hlavne musia dobre vyschnuť,určite cez noc.....ak robíš smartflexom flower twn uschne aj za dve hodky ....

jakelina
2. feb 2012

@lamps asi to bude tím, že jsi to nenechala uschnout. Pak s tím můžeš dělat co chceš a už se to nehne, mně dokonce i jednou hotový květ spadl na zem a nic se mu nestalo. 😀 😀

lamps
2. feb 2012

@dajna11 no tie moje chúďatká určite nie sú vyschnuté, robila som ich asi pred 1,5 hodinou. Asi som veľmi akčná 😀

jakelina
2. feb 2012

@dajna11 já jsem zkoušela taky jak to děláš ty a taky to šlo, jenom mně se nechce vyvalovat každý lupínek zvlášť. Vykrájím si všech šest, šup na ně drátky, na to zezadu kousek hmoty a do žikovače a je to hotové hned. 😉 Každý má svůj osvědčený způsob. Na to je i podložka, která má takové žlábky a udělá ten silnější střed, ale já ji nemám ☹

lamps
2. feb 2012

@jakelina dobre poslúchnem a nechám ich vysušiť do rána

jakelina
2. feb 2012

@lamps poslouchat se musí 😀 😀

pristela
2. feb 2012

@larah jj, je kremova ale v pohode by tzo slo aj z potahovky aj kvaple, ja tak robim travu, nepadnu neboj 😉 zalepis vodou chvilku podrzis a ono to bude drzat

lamps
2. feb 2012

@jakelina 😀 😀 áno presne tak 😀. Takto pekne sa mi sušia lupienky:

dajna11
2. feb 2012

@lamps no to hej,to je máličko....ale viem ako to je,aj ja sa neviem dočkať či niečo z toho stvorím 😀

lamps
2. feb 2012

@dajna11 och jak dobre, že nie som taká netrpezlivá sama. Aj si poviem, že Andrea čakaj ešte, ale ... 😀