Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
2. feb 2012

@jakelina Oni chtějí vyloženě tvarohový ☹

tini
2. feb 2012

Dobry vecer dievcata! Klobuk dole pred vasim umenim! Trosku som si preluskala vase stranky kvoli receptom a roznym tipom a trikom. Ja peciem strasne malo, ale o to s vacsou chutou, doteraz som zdobila a potahovala marcipanom. Tentokrat by som chcela vyskusat kupene cukrove hmoty, mmf alebo ako ich volate, a potrebovala by som poradit. Budem potahovat cukrovouhmotou a potom hlavne po bokoch potrebujem "pricapit" ine kusky z inej farby, to ich musim niecim "prilepit" alebo to drzi same? Budem lepit ploche ozdoby, motiv z rozpravky...A este jedna otazocka, kolko hmoty je treba na potiahnutie takej klasickej 2-poschodovej torty pre dieta? Polomer asi 25 a 15 cm, vyska mozno 7 cm, tak 1,5 kg? Dakujem vopred za odpovede.

lamps
2. feb 2012

@vera_vila nie je za čo. @jakelina ti dala super typ - ten trasený krém je veľmi mňamkový a mňa nenapadol

vera_vila
2. feb 2012

@lamps No, kdyby slečna nechtěli vyloženě tvarohový, tak bych o tom vážně uvažovala, líbí se mi, je rychlý a určitě bude i dobrý, ale ona chce prostě tvaroh...

lamps
2. feb 2012

@tini môžeš lepiť vodou, bielkom, bielym alkoholom alebo jedlým lepidlom. A toto ti pomôže určiť koľko poťahovky budeš potrevoať: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=114900

jakelina
2. feb 2012

http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?f...

Dnes jsem našla na FB svůj dort. 😀 😀

lamps
2. feb 2012

@vera_vila no pekne 😅, ale možno sa tu nájde niekto, kto ti bude vedieť lepšie poradiť

jakelina
2. feb 2012

@vera_vila no tak do toho tvarohového to ovoce nakrájej na malé kousíčky a zamíchej do toho, ono se to v tom tak trochu rozmělní, když chtějí něco jako dřeň.

lamps
2. feb 2012

@jakelina mne nejde ten tvoj odkaz otvoriť

jakelina
2. feb 2012

@lamps no to mě nanapadlo, že to jde otevřít jenom těm, co mají tu paní v přátelích, tak to neva. Je tam to auto co jsem jí dělala a je položené na tom opravdovém autě, tak to vypadá tak super. 😉

lamps
2. feb 2012

@jakelina tak sa asi vytešuješ, že auto malo úspech 😅 😅 😅

jakelina
2. feb 2012

Zkusím to ještě jinak.

tini
2. feb 2012

@lamps Dakujem krasne za odpoved. Budem piect az v marci, ale uz sa pripravujem.
Robite mi chute s tym tvarohovym kremom, skoda ze tu vo Francuzsku nas klasicky tvaroh nemaju! Takze budem robit mascarpone krem s lesnym ovocim. Nech sa vam aj nadalej dari!

jakelina
2. feb 2012

@lamps to ano 😉

jakelina
2. feb 2012

@tini my ti pošlem 😀 😀 😀

lamps
2. feb 2012

@jakelina tak to vyzerá bombasticky, to tvoje auto sa od originálu líši len tým, že sa na ňom nedalo povoziť 😀

pristela
2. feb 2012

@jakelina skopiruj do svojho pc a vloz nam sem tu foto 😉 to musi vypadat superrrrrrrrr !

pristela
2. feb 2012

@jakelina si ma predbehlaaaa , vidím, chybu, vidim chybuuuuuu , bozinku to je tak desne robit niekomu skutocne auto, a hlavne teda chlapom. Inak toto tvoje vypadalo take velikanske a ono ahaho, prcek maly kraaaaaaaaaasny!!!

jakelina
2. feb 2012

@lamps a chybí mu nahoře ty černé hagusy nebo jak se to jmenuje, byl tam nápis a už se tam nevešly 😀 😀 Paní mi pak volala, že se dort moc líbil, ale že měl jednu chybu. Já jsem zůstala celá tvrdá, co jsem zase udělala blbě a prý mu nešly otevírat dveře 😀 😀 Dělala si ze mě srandu.

jakelina
2. feb 2012

@pristela já jich tam vidím asi dvacet 😀 😀 😀

mia1111
2. feb 2012

Ahojte babulky, ja som vás prišla len pozdraviť, mala som príííííšerne veľa práce na PC a teraz sa snažím nájsť nejaké pekné, vkusné krstinové tortičky 😵 . Furt uvažujem, či si kúpiť tú bábätkovskú formičku, alebo nie... zatiaľ to vyzerá, že asi áno... 😅 😒

jakelina
2. feb 2012

@mia1111 určitě ano, je to hezké 😉

mia1111
2. feb 2012

@vecernicci - kráááááásny kocúrik 😵

mia1111
2. feb 2012

@jakelina - podľa mňa je to tvoje auto PERFEKTNÉÉÉÉÉ 😵 😵 😵

pristela
2. feb 2012

@jakelina joj to ako ked mna sa opytaju na nazor na moje torty abo na ine vyrobky- no milion chyb tam vidím ☹

bianca
2. feb 2012

@jakelina pozeraz na SPZ a tam T.Som musela kuk do pasu a uz chapem 😀

vera_vila
2. feb 2012

@jakelina No, oni chtějí tak, aby to ovoce ten tvaroh i trochu zabarvilo... No, já se s tím nějak porvu... U borůvek strach nemám, ty barví samy o sobě, ale u těch jahod si tak jistá nejsem... Já to asi trochu rozmačkám a budu doufat, že z toho nebude moc šťávy... Uvidím... Nějak to vymyslím... Děkuji...

dada2007
2. feb 2012

ahojte micky........zožrala mi kilometer šedivých vlasov......tristo litrov miechy a 450 rokov života........ale je na svete.......to je tá moja prvááááááááááá zakazka 😅 😅 😅 a tretia poťahovaná 😅 😉

mia1111
2. feb 2012

@dada2007 - kráááááááááááááááááásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
2. feb 2012

@dada2007 krásna, krásna 😅 😅