Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
5. feb 2012

Ahojte baby.Ako robíte krám s mascarpone do torty?

yamahafazer
5. feb 2012

@mizulienka jaj to mam zplechu vyrezane niako 32x32cm

yamahafazer
5. feb 2012

@isabella_fly vies to by chcelo dobry fotak nie sunku co stala kedysi do 2000sk

katkas1
5. feb 2012

@lukika tym gelom treba potriet pod oblatku a tak ju nalepit a potom este aj celu oblaktu po vrchu, dobre tomu rozumiem?A treba tym natierat len oblatku ale cely povrch torty, teda aj potah?Dakujem

janulkamartinko
5. feb 2012

Ahojte babenky pridavam svoj "traktor " nenalakajte sa 😀 bol prvy...

katkas1
5. feb 2012

@janulkamartinko super, ako si to urobila?Ja by som tiez take nieco chcela urobit mm ale vobec netusim ako na to kedze som absolutny zaciatocnik

janulkamartinko
5. feb 2012

@katkas1 dakujem,poradila by som ale ja sama neviem mam ulozenych par traktorov tak podla toho...skus dat do googla fotopostup traktor a najdes aj tam 🙂

mariann2
5. feb 2012

@janulkamartinko nebuď skromná, je krásny

lifinka
5. feb 2012

ahojky, chtěla jsem poprosit o radu, když děláte krém HRK_HRK, děláte i z jiných kompotů než z mandarinek? Přemýšlela jsem nad jahodami, jen nevím, jestli 2plechovky nebo jen jednu? Poradíte?

lifinka
5. feb 2012

@janulkamartinko tak na první traktor, super výkon🙂

lussy23
5. feb 2012

@janulkamartinko nádherný traktor
@yamahafazer nádherná tortička
@jitta vydarený dortík

lukika
5. feb 2012

@katkas1 jasne už som poslala len mi nejdú poslať tie fotky ja to mám totiž uložené celý postup vo worde a neviem z akej je to stránky aby som dala odkaz

monika76
5. feb 2012

Ahojte 😉

lukika
5. feb 2012

@katkas1 najskôr si normálne potiahla tortu potom natrela spodok oplátky a prilepila ju na tortu a potom ešte natrela aj celú tú oplátku zvrchu a kraje tej oplátky ozdobila marcipánom

mia1111
5. feb 2012

@vinka - krém s mascarpone: v 2 šľahačkách (33%) si rozpusti 200g bielej čokolády, nechaj zovrieť, hneď odstav. Nechaj vychladnúť, potom šup do chladničky cca na 12 hodín a potom v tej istej miske vyšľahaj tuhú šľahačku (niektoré baby pridávajú stužovač do šľahačky, tak ak chceš, daj 2 stužovače) a potom jemne vmiešaj 2 mascarpone (spolu 500g).

yamahafazer
5. feb 2012

@janulkamartinko ten je perfektny sikula

okana1985
5. feb 2012

ahojte baby poradte mi stale sa mi zrazi plnka,a uz neviem co mam robit!!!zrazi sa mi aj ked ju robim nad parou aj ked je pudingova a nestavalo sa mi to vsetko mam na izb.teplotu

vinka
5. feb 2012

@mia1111 dakujem.Akú to ma chuť asi čokoládovu však. 😕

ivetkab.
5. feb 2012

@vinka mnam, mnam to má chuť ... len ja nenechávam zovrieť tú šľahačku ... už sa mi totiž stalo, že som to potom nevedela vymiešať ... 😎

mamina1978
5. feb 2012

@yamahafazer Niekedy staci ak zmenis podklad napr. na niecom bielom...(napr obrus), tak vynikne ta zelena krajsie ako na
oranzovo hnedej a skus fotit kde nesvieti slnko ale je svetlo..... 😉 Ja to mam tiez , ze mi niekedy modra vyzera ako tyrkisova a potom ked zmenim pozadie je to krasna modra....

vecernicci
5. feb 2012
vecernicci
5. feb 2012

@mamina1978 přesně tak, teď jsem začala fotit s bílým pozadím (natažené prostěradlo 😉 ) a hned to vypadá líp

mia1111
5. feb 2012

@vinka - práveže mne to po čokoláde nechutí. Používam buď Milku alebo Schogetten, tá sa mi zdá ešte lepšia ako Milka, nie je taká výrazná. Ale tým, že biela čokoláda je riadne sladká, je dobré skombinovať krém s niečim kyslejším, ja dávam naň rozmrazené maliny 😉 . Mascarpone nechutí samé o sebe nijako, je to nevýrazná chuť, tou čokoládou a šľahačkou je to super 😉 . Ale potom pred poťahovaním daj pozor, aby sa šľahačkový krém nedostal pod poťah, dobre potri boky maslovým krémom a hlavne opatrne, aby tá šľahačka naozaj ostala pod vrstvou maslového krému.

vinka
5. feb 2012

@mia1111 dík to viem,že nieje vhodný pod poťahovku.No asi skúsim lebo to bude torta pre nás.Tak ja skúšam na nás nové krémy. 😉

jakelina
5. feb 2012

@okana1985 nevím jaký děláš krém, ale někdy pomůže šlehat půlku másla a do toho přidávat postupně ten sražený krém a vyšlehávat.

anibas
5. feb 2012

@janulkamartinko veľmi dobrý 🙂 🙂 🙂

gumkacka1
5. feb 2012

pridavam moju dnesnu rychlovku, len tak pre dcerku

gumkacka1
5. feb 2012

@janulkamartinko tak ten je kraaaaaasny 😉

janulkamartinko
5. feb 2012

Dakujem Vam za pochvaly ste zlate,hned mam lepsiu naladu 😀

katulkaaaaaa
5. feb 2012

@janulkamartinko jani je perfektny!!!!!