Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
24. mar 2010

no dnes vecer idem tienovat ciernym uhlim, ak sa to da, skusim nasucho aj na mokro a zajtra idem piect minitorticky na skolsku slavnost deckam

henikav1
24. mar 2010

petaba, skusila som, takze da sa s tym tienovat, vyzera to presne tak isto ako ked tienujes s kakaom
najvacsi problem je v tom ze nemam dobry maziar, aby som to rozdrvila na uplne jemny prasok, takze take minizrniecka mi tam zostavali, ale to je vec dobreho maziarika, ten si kupim ked najblizsie pojdem po obchodoch

cessy
24. mar 2010

no tak predsa sa tu bude piect 😵 😵 😵 😵

vinka
24. mar 2010

Heni a skúšala si dať do mikroténového sáčku a prejsť valčekom pár krát? 😕 😉

henikav1
24. mar 2010

tak to ma vinka nenapadlo, ale s tou troskou jemneho prasku som zistila, ze to chyta presne ako kakao, no a bolo to len na skusku, takze nevadi ked aj boli hrcky, aj tak som to potom vyhodila, ja teraz ciernu nebudem potrebovat
cessy, budem piect, ale len take miniatury jednoduche, nic narocne, teraz obzeram minitorticky ako inspiraciu

vinka
24. mar 2010

Vidíš?Mala si sa ma opýtať. 😀 😀 😀 😀

henikav1
24. mar 2010

nabuduce sa urcite opytam
takze petaba, rozdrv si to valcekom ako pise vinka 😉

nikanika28
24. mar 2010

Ahojte...no...neviem, ci tu tortu budem robit, resp., ci pojdeme k svagrovej ...mm ma brusnu virozu, Lukasko dnes zvysenu teplotu... ☹ ☹ ☹ ☹ ...tak uvidime, ako bude zajtra a podla toho sa zariadime...a ja sa rozhodnem, ci tortu teda robit budem alebo ee-ee 😔 ....a tak som sa tesila ☹. A spravila som nalet na ten obchod a nechala som tam 36€ 😕 😅 😅 😅 😝.

nikanika28
24. mar 2010

no a kupila som vlastne aj tu ciernu gelovku...okrem ineho 😀 😀 😀

vinka
24. mar 2010

Ale nezaručujem dokonalý výsledok. 😀 😀 😀 😀 Mna to len tak letmo napadlo.A načo vlastne to potrebuješ?čo ideš tienovať?

henikav1
24. mar 2010

petaba ide tienovat dynamit, len aby je v rukach nevybuchol 😀 😀 😀

nikanika28
24. mar 2010

ozaj, chcela som sa spytat....ked som robila tu moju prvu tortu, zostala mi veeela plny, lebo ja sikovna som si to uzastne odhadla 😅 🤐 ..tak som ju suchla do mrazaku...myslite, ze bude pouzitelna? bola to ta klasika zlaty klas+maslo 😕

nikanika28
24. mar 2010

vela plny --- vela plnky ... 🤐

nikanika28
24. mar 2010

a este ste mi nepovedali, ako pripevnujete tie rucicky a nozicky na pandrlacikov 😅 ..voda, sparatka...ci???

nikanika28
24. mar 2010

no som si pokecala...idem kukat panelak 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
24. mar 2010

Nikanika určite ak nie ako plnka tak do punčoviny bude super. 🙂

henikav1
24. mar 2010

panelak uz skoncil,
nika, ved ju nechaj normalne rozmrazit a ochutnaj, ak bude dobra, tak ju pouzijes a ak nie, tak si spravis novu, ale nemyslim ze by mala byt zla, ved ja aj maslo pouzivam vzdy mrazene
No a ja som lepila labky iba vodou, jedno usko sa mi na poslednu chvilu odlepilo, tak som ho prilepila psenicnym sirupom, ale mozes aj bielkom a ak su vacsie, tak by som urcite dala sparatka

cessy
24. mar 2010

niky podla mna by mala byt plnka v pohode,nicby sa jej nemalostat 😉

henikav1
24. mar 2010

cessy a ty kedy pecies?? 😵

cessy
24. mar 2010

heni nic vo vyhlade, ziaden sviatok v rodine, tak zatial nepeciem....
ale sledujem vas stale 😉

henikav1
24. mar 2010

co tak minibaranceky na velku noc?
ja budem cez sviatky robit, takze asi nic z pecenia nebude, ale mozno nieco narychlo spravim. My tu aj tak neoslavujeme nejako specialne ked sme tu sami

vinka
24. mar 2010

A máš recept na barana?Idem si kúpiť formu barana a chcela by som upiecť na velkú noc.

henikav1
24. mar 2010

nemam recept, len som pozerala ako inspiraciu minibaranceky, ak ich najdem, tak vam ich sem vlozim

lenka.pav
24. mar 2010

heni, uz sa tesim na minibaranceky
vinka, tu formu na baranceka mam a v nej bol prilozeny aj recept, takze aj ty by si ho tam mala mat 😉 , ked si kupis tu formu

lenka.pav
24. mar 2010

este som sa s vami chcela podelit s novymi skusenostami so sugarart. Objednala som si este 9.3. tovar, z toho 2 kyble WI (teda on ma v popise uvedene, ze kilo WI stoji xy a predava sa to v 7 kg kybloch). 11.3. mi napisal mail, ze ho nemaju skladom, ale ze zaciatkom tyzdna bude, to malo byt 15.3. Tak som napisala, ze pockam, ked WI pride, nech mi to posle. Cely tyzden nic, nikto sa neozval, tovar neprisiel. Tento pondelok - 22.3.!!! prisiel mail, ze mi balicek zabalil a poslal! (nechala som si to poslat s segre do ba). segru som poprosila, nech to otvori, lebo sa mi nejak nezdala suma, ktoru si vyfakturovali a co ma caka za prekvapenie? on mi poslal po tak dlhom cakani 2x1kg WI!!!! no neporazilo by vas???? myslim, ze si uz odtial nikdy neobjednam. lebo ani prva objednavka ma nejak neoslovila, chybali v nej veci, mailova komunikacia pomala a o nicom a tiez to trvalo celu vecnost. ale kedze na TOM ho kazdy ospevuje, dala som mu druhu sancu a toto.... no neviem, mozno mam u neho len smolu 😠
co vy na to?

lenka.pav
24. mar 2010

heni, nadherne baranceky! roztomile su 😵

henikav1
24. mar 2010

lenka, no ja teda neviem, ale ja som s nim problem nemala, je pravda ze asi 2 veci nemal a opytal sa ci ich moze nahradit niecim podobnym, ja som mu totiz volala a balik poslal presne ako slubil. No objednavala som unho iba raz, mozno som len mala stastie, ale ja som bola spokojna. Aj mi pribalil nejaku drobnost ako darcek

lenka.pav
24. mar 2010

vidis, asi mam smolu, mne nic nepribalil a ani jedna z objednavok nebola kompletna a tato esta aj popletena ☹ . ale nevolala som mu. lenze mi je divne, ze mu treba zavolat, aby to bolo vybavene ok.

henikav1
24. mar 2010

aha, no ja som volala, lebo meno som dala moje, ale ked nezijem na sk, tak som mu chcela potvrdit, ze to ma poslat mame a na dobierku. No a mozno zato mi pribalil nejaku drobnost, lebo som mala dost velku objednavku, no neviem, ale je mozne, ze to bolo len raz takto a ze som len mala stastie