Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
6. feb 2012

@mizulienka ja som dala rastlinnu a bolo to fakt dobre - tu ken presto.

yamahafazer
6. feb 2012

@eliska22 ja som robila teraz naposledy smolkovu a robila som domcek iba cisto z hmoty a duty ze som si klobucik spravila na misku na nej vytvrdol a ten hlubik na salke a na nej som ho tiez nechala vytvrdnut a potom iba dala dole a polozila na seba

mizulienka
6. feb 2012

@simasa myslis, ze by sa to mohlo robit aj zo zivocisnej? rastlinnu v krabici? a kde si ju kupovala?

simasa
6. feb 2012

V Novom Meste je jeden obchod s cukrarskymi potrebami, tak tam. A kludne by som dala aj zivocisnu - ale so stuzovacmi. Len my zivocisnu nemozeme...

mizulienka
6. feb 2012

@simasa aha, dakujem si zlata, tak vyskusam so zivocisnu...takze na 1 slahacku 1 pyre myslis?

fodorka
6. feb 2012

juj baby uz som pozerala ten krem z gastanoveho pyre musim vyskusat lebo mi pyre zboznujeme🙂
a este otazocka ako robite tvarohovy krem??lebo vacsinou ked orbim tak len pudingove alebo cokoslahackove....

simasa
6. feb 2012

@mizulienka Ano, tak by som dala a radsej asi aj 2 stuzovace - a nepreslahat 🙂 myslim s tym pyre by som to uz tak dlho neslahala, len tolko aby sa s tym ta vyslahana slahacka spojila - ale 3 minuty asi nie, aby z toho nebolo maslo 😝

littlebubu
6. feb 2012

ahojte šikovné žienky,
viete mi pomôcť??? chcela by som vidieť video, ako sa poťahuje hranatá torta, ďakujem 🙂

heni79
6. feb 2012

@katulkaaaaaa
Dnes som sa hrala s vykrajovačkami, čo si mi kúpila. Skúšobná predpríprava na tortu pre svokru. 🙂
Ešte raz ďakujem. 🙂

mizulienka
6. feb 2012

@simasa dakujem velmi pekne za radu...ja robim gastvanovu ale s maslom a kyslou smotanou, pani chcela vyslovene so slahackou.

eliska22
6. feb 2012

@yamahafazer a z akej hmoty si ho robila? bojím sa, že by mi to teda nevytvrdlo, mám doma PDT a potom robím z MMF 😝

simasa
6. feb 2012

@mizulienka Nie je vobec za co, nech sa dari a vsetko dobre dopadne.

yamahafazer
6. feb 2012

@eliska22 ja robim zo smartflexu a ten super zachvilu vytvrdne

raci
6. feb 2012

Ahojte, dlouho jsem nepekla, tudíš se vám tady vůbec nemůžu vyrovnat, alespoň přidám moji poslední 'tvorbu' (makronky (blbá fotka, původně jsou růžové) dort na přání čoko-ořech, jeden salámový a muffinky...) 😅 😉

littlebubu
6. feb 2012

@miri.b ďakujem 🙂

kleopatris
6. feb 2012

ahojky 🙂 babulky co je to ta puncovina? ako sa to robi? a ked robite muffiny a tak, cim to potahujete? cukor ci marcipan?
a ak hladate inspiraciu, nasla som krasnu stranku 😉 tak kuk
http://www.suess-und-salzig.de/galerie-2

eliska22
6. feb 2012

@kleopatris punčovina, to sú vlastne odrezky z torty, zostatok krému, ja tam dávam aj lekvár a trochu kávy a rumu a kokosu 😉

eliska22
6. feb 2012

kočky dávam do pozornosti od štvrtka je v akcii mascarpone v lidl za 1,19 eur 😵 hneď ráno idem nabehnúť, akurát mám objednávky na takú plnku 😉

adul67
6. feb 2012

@vecernicci ja mam len plynoví sporák to neustrážim aby sa nevarila ta glukoza ☹

abriela
6. feb 2012

@adul67 citala som, ze je mozne pouzit aj varnu platnu a ked zacina vriet traba hmotu vypnut

ada9557
6. feb 2012

Ahojte.dlho som tu nebola a chválim všetky tortičky ktoré pribudli.su to neskutočné diela.náááááádhera.ja som teraz presedlala s MMF na hlinu, tak sa hrajem teraz trošku s keramikou, ale sem tam sa vyskytne aj dajak tortička a preto by som sa chcela opýtať ako potiahnut obdlžnikovú tortu. 😅 teda aby tie rohy boli také pekné.doteraz som robila väčšinou okruhle.máte dajakú fintu??? Dakujem 😀 😀 😀

eliska22
6. feb 2012

@ada9557 fintu žiadnu, mne to tak samé pekne padne, tuším lepšie ako okrúhla, najprv si uhladím rohy a potom ostatné 😉

daducha
6. feb 2012

Ahojte tak doslo aj na mna s autami.Tento tyzden zo 4 tôrt - 3 autickove a tu mam problem.Robite auticka cele z hmoty alebo obalujete horalku a pod ? Jedno ma byt original Mc q , dalsie normalne auticka.Dakujem 😵

livia76
6. feb 2012

@fodorka môžeš prosím poslať receptík na ten poťah od vecernicci , nechcem ju otravovať asi má už toho preposielania dosť 😉 DIIIK dievčatá 😵

livia76
6. feb 2012

@daducha vnútoro autíčka z keksíka/trebarz horalky/ sa mi osvedčil asi najlepšie horšie bolo, že posledného MC quina si chcel oslávenec nechať, tak som vnútro vyrezávala z polystyrénu bleeeeeeeeeee to bola hrúúza 😉

fodorka
6. feb 2012

@livia76 jasne nech sa paci: 20dkg suseneho polotu.mlieka, 20dkg praskov. cukru, 3-4 PL sirupu /ja som si napisala recept tiez od nej hodila link na domacu glukozu/, 3-4 ČL oleja, 30-50ml teplej vody a mandlove aroma.

desmodka
6. feb 2012

moja dnesna, nechali to uplne na mna, tak snad sa bude pacit (mne sa) a zaroven moje prve ruzicky 😅

livia76
6. feb 2012

@fodorka veľká vďaka 😉

yamahafazer
7. feb 2012

@desmodka krasna 😵 ja som maniak na modru 😀
@daducha podla toho ake velke ich chces mat ja auticka robim iba z hmoty male,ale vlacik som robila z horalky ten bole veliky