Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
9. feb 2012

@daducha dik prave som dovarila a dala som 3 slahacky tak snad to bude dost ale mala som len 2 tie coko z lidla tak som aj trochu kakaa nakoniec supla

ajka82
9. feb 2012

skusala som urobit tomasa, lebo bud tyzden utorok by mal ist na objednavku...cely z hmoty... hadam mi to netrestia o hlavu 😅 hadam sa podoba aspon trosku, este by som mala cas ho opravit keby daco...

dm1
9. feb 2012

@ajka82 jej ved je super urcite sa im bude pacit

ajka82
9. feb 2012

@dm1 😵 ked myslis, ako skusenejsia a zbehlejsia, tak ho teda necham takto 😉 este nejake vosne vymyslet 2-3 a bude hotovo

isabella_fly
9. feb 2012

@jakelina to je krasne, to by ma teda nenapadlo takto zo srdiecok 🙂

pristela
9. feb 2012

@ajka82 paradny je 😉 jasne , ze sa im bude pacit !

@dm1 s tym transferom to bude super , len ktovie aku cenu daju 😕

dm1
9. feb 2012

@pristela no je to veru trosku drahsie ale niekedy to stoji zato zbavit sa nervnov. Som si hned na teba spomenula zeby sli spravit aj noty na tu tvoju coko presne na zelanie Metallicaaaaaaaa 😅 . A4 stoji 6 EUR a A5 3,10 EUR

pristela
9. feb 2012

@dm1 vies , ze aj mne to hned napadlo ? 😀 😀 inak ted ked je zima, tak odomna nik nechce coko tortu a ked budu 35 stupnove horúčavy sa stavím, že sa len pohrnú 😖

Holky, prosím vás , neviete kde rychlejsie schne MMF ? v teple ci v chlade? teraz nemyslim tvrdnutie ,a le aby mi co najviac vyschla a tak stvrdla, nieze ju vytiahnem ako kamen z chladnicky a pak mi ženska odkvecne 😔 či neodkvecne? vsak neviem, ale som netrpezlivá 😠

dm1
9. feb 2012

@pristela podla mna pri klasickej izbovej teplote ani zima ani teplo napr. na radiatore

dm1
9. feb 2012

@pristela teraz po sebe citam co som napisala a z toho sa da aj pochopit ze to mas dat na radiator 🤐. tak nie tak som to myslela praveze NIE na take teplo ako je napr. na radiatore ale klasika izbova teplota

pristela
9. feb 2012

@dm1 jj ja to pochopila 😉 tož hold musím čakať 😀

vecernicci
10. feb 2012

@vera_vila nic si z toho nedělej, napodruhý to půjde, uděláš mléčný marcipán a z toho jde všechno 🙂 já jsem si udělala na obličejíky formičku, obtiskla jsem si kámoščiny barbíny normálně do marcipánu a nechala týden vytvrdnout a jsou z nich krásný hlavičky, jen domalovat oči 😉

vera_vila
10. feb 2012

@vecernicci No, smartflex dobrý, pracuje se s ním hezky, o to nejde... Prostě jsem akorát právě blbě namalovala ty oči ☹ A jak mám postavy hotové, tak mám nevěstu a ženicha 3x větší, než jsou zvířata, takže to asi bude vypadat dost hrozně... A poměr hlava tělo mám na těch dvou taky naprosto šílený... Je mi z toho na nic... Ani nevím, jestli si nemám za ten dort říct jen za suroviny, protože to bude strašná ostuda... a jestli se mi ty postavy navíc ještě zhroutí, protože jsou čerstvý, tak to bude fakt bomba...

vecernicci
10. feb 2012

@vera_vila nezoufej, tak zkus udělat menší hlavy, nebo těla, podle toho, co máš v nepoměru 😉 a ty oči nejdou nějak smazat? třeba hadříkem a trochou alkoholu? já jsem třeba dělala toho pata a mata čerstvý a drželi ve stoje ani jsem je nevystužovala, já na ten mléčný nedám dopustit 😵

vecernicci
10. feb 2012

@vera_vila a ten mléčný jsem myslela, jako kdyby ti nedal smartflex 🙂

vera_vila
10. feb 2012

@vecernicci bohužel teď už s tím neudělám nic... Už to mám hotové, schne mi to a navíc už ani nemám SF navíc, abych to mohla udělat znovu a nechci matlat dvě hmoty dohromady... já jsem to jedno špatný oko nějak opravila, ale stejně to jde trochu poznat...
No, teď dělám tvarohový krém... Jestli se mi bude dařit, tak jako všechno na tomhle dortu, tak potěš koště...

mizulienka
10. feb 2012

@lusil2005 aleo baby, ktore robite slahany nad parou, z kolkych vajec potrebujem na odlznik rozmer 31x21...myslite, ze zo 6 v pohode?dakujem

mima1311
10. feb 2012

Ahojte mal by este niekto zaujem ? idem dnes do mesta , by som este niekomu pribrala ...cena 1,96 eura , mali tam aj takych velkych sasov, - tam som si cenu nevsimla a tvar listockov co som tu dala a v tom relief ruzicky ...

abriela
10. feb 2012

@ajka82 vlacik je krasny. Ked ho uvidi dieta pre ktore pecies, urcite si ho odlozi na pamiatku 😀

emily_666
10. feb 2012

@ajka82 ten vláčik je prekrásny, robila si len tak z hlavy, alebo máš nejaký návod? Lebo tiež by som chcela taký urobiť. A aký je veľký? Koľko cm to má? dakujem za info

ajka82
10. feb 2012

@emily_666 na posterts.sk(tam predavaju plagaty) som si nasla obrazok tomasa a podla neho som sa snazila nejak sa priblizit originalu... na dlzku ma 8cm... niekde som videla aj navod, tam obalovali do neho nejaku tycinku, ale ten postup sa mi moc nepacil, tak som sla podla seba...

mariann2
10. feb 2012

ahojte kočky, dokončila som prvú tortu - zase orchideu. Mám nervy, už týždeň mám pokazenú umývačku, náš najmladší je chorý, ešte štyri torty predo mnou, no "teším sa"

mima1311
10. feb 2012

este som zabudla aj na holubky :O)
Tie ktore ste sa ozvali na IP mam poznacene , dam vam poobede vediet 🙂

miciatko
10. feb 2012

@mariann2 ja mam pokazeny slahac, tak teraz pozeram kde aky kupit, baby ake mate slahace, nechcem robot, chcem len ten slahac s otocnou misou ake mi doporucujete, alebo co hovorite na tento http://www.shoppie.sk/zelmer-48167-gra/d-97791/...

vecernicci
10. feb 2012

@miciatko takový má tchýně a je spokojená 😉

lifinka
10. feb 2012

@vera_vila já jsem vždy vyžízla a vymodelovala znovu?

lifinka
10. feb 2012

@mariann2 ahojky, máš na tu orchidej návod? 😀 překrásný dort!

larah
10. feb 2012

@mariann2 ten kvetinac robis z korpusu alebo sa to da cele odlozit 🙂

mariann2
10. feb 2012

@lifinka nie, nemám návod, robím podľa skutočnej orchidey, nadrôtikujem kvety, pripojím floristickou páskou k hrušiemu drotu a pichnem do "kvetináča", ešte to zastabilizujem špajchlou obalenou floristickou páskou, aby bola nenápadná, listy sú tiež na drôte vpichnutom vedľa orchidey 😉

mariann2
10. feb 2012

@larah áno, kvetináč je normálne druhé "poschodie " torty, urobené z korpusu, plnené krémom