Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
25. mar 2010

ali tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sofi07/album...
malje idu zubky, cele dni a noci na mne zavesena, uz to nastastie preslo
precitala osm len par poslednych prispevkov, 10 eur za kilo je pre ludi dost, ale podla mna je to aj tak malo. ked is predstavim kolko casu strasvim nad tym a to nehovorim, kolko nad nou rozmyslam, este kym ju vobec zacnem, ako ju ozdobim, kym si vobec nejaky namet vymyslim, pohaldam inspiracie na nete......ale to nikto nezaplati. zial, je to ako nezaplatena robota, ako kazda rucna praca ☹

henikav1
25. mar 2010

alex, podla mna je mala torta tak do 2-2.5 kil. Ja som sa drzala cien, co som posondovala na TOM.... a na nete, ale s tym ze to vychadzalo okolo 12€ na kilo, no a ja som nieco pridala, kedze u nas su predsa len suroviny trosku drahsie ako na slovensku. Ja to tiez beriem ako konicek a nie ako zarobkovu cinnost, pretoze by som urcite nerobila za 1-2 eura za hodinu, keby to bolo na zarobok a este si rozhadzat celu kuchynu, ale takto si to beriem tak, ze aspon si nieco z toho nakupim ako formicky a zaroven mi niekto plati moje hobby 😵

sofi07
25. mar 2010

heni, alex dakujem pekne.
cessy, ten tvoj postoj sa mi paci, mas pokoj a hotovo 😉

alex21
25. mar 2010

tak ja keby som zaratala este aj cas straveny na internete citanim rad, prezeranim obrazkov a neviem coho tak nemam ani 10 centov za hodinu 😝 Jaj a este som zabudla co mi trva vymodelovanie jednej postavicky 😕
Ale inak Heni mas pravdu. 😉

sofi07
25. mar 2010

alex 😀 😀 😀 ,ja som na tom rovnako 😀 😀 😀

anibas
25. mar 2010

sofi: krásnááá dozička, ty si samé prekvapenie 😵 😵 😵 😵 .
s tou tortou to bolo tak : bola som v robote, videli fotky, chceli torty a za koľko, tak som povedala, že bežná cena je 10€ a ja ako amatér beriem 7€, tak mali asi veľké oči - 50-ky, 65-ky a pod. a ked zistili, že 1 kilová torta je veľká ako kilo múky 😝 - tak im asi spadla sánka, neviem. Torta len s krémom vážila 1 kilo - takú chcela a potom s poťahom a s mašľou 1,5 kg, tak som to brala tak, že cena len za kilo, lebo mašľa je ťažká - ale robila som ju asi 45 min., s celo tortou som zabila tak 3 - 4 hod., všade samá múka a cukor 😀 😀
Teraz písala SMS, že sa jej páči, tak som odpísala, že nech napíše ako chutila, nech môžem kľudne spať.
A daľšia kolegyna chce pre 2 synov tiež 1 kilové torty - to je najhoršia robota s takými maličkými 😠 , skutočná cena je niekda okolo 4 €, ked som dobre počítala. Takže asi takto to bolo. A neviem čo bude. A tiež nechápem svokru, pretože je stará pekárka koláčov, ale len pre deti, lebo sa jej to neoplatí - tak potom čo za reči, že veľa ? a tiež chce tortu pre susedu aby som robila, ale len takú maličkú .... do r..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

anibas
25. mar 2010

Tak so sa vyžalovala, muž už mi zakázal piecť, že on viacej zarobí za 15 minút jak ja za mini tortu 😀 😀 😀 😀

henikav1
25. mar 2010

anibas, ale ved ty vahu marcipanu neodpocitavaj, ved aj ten potah nieco stoji, uvedom si ze tam mas cukriky, cukor, a farby, ved tie stoja horu penazi, alebo ked kupis hotovu hmotu, aj ta najlacnejsia je okolo 5eur za kilo, ani nehovorim o pracnosti, ja vazim tortu este aj s podstavcom a ked mala 2.30, tak som uctovala 2.5 zaokruhlene, hadam sa nebudeme hrat s nejakymi centami. Samozrejme, ze vsetky chcu peknu torticku, ale aby ohrnali nosom, to by sa mi nepacilo. Ja som najprv urobila kolegom na ochutnavku a ked som im povedala cenu, tak ohrnali nosom, ze drahe, ale ako si odo mna zacali objednavat vzdialenejsi kolegovia, tak zrazu by uz chceli, tak som im povedala ze pre nich nerobim, lebo pre nich je to drahe

anibas
25. mar 2010

Heni : ja viem, ale u nás na východe by aj 1 € bolo veľa 😒 ,

anibas
25. mar 2010

A ja som nechcela zarábať, len som chcela, aby sa mi vrátili investície a tiež nie hned, naraz, ale postupne. lenže kto nevyskúšal, asi nepochopí !

anibas
25. mar 2010

A dnes má Filipko pol roka, žeby som mu upiekla tortu ? 😀 😀 😀 😀

henikav1
25. mar 2010

to poznam anibas, ked niekto nieco chce predat, ide ta presvecit o tom ze je to lacno, aj keby najradsej z teba kozu stiahol, ale ked uz maju zaplatit, tak je vsetko drahe.
Takze najlespie povedat cenu vopred, beries, neberies a je to, nie su povinni si u teba objednat, ked objednavaju, asi sa im to v skutocnosti nezda byt az take drahe.
A vsetko najlepsie Filipkovi a teda krasnu torticku prenho 😉

cessy
25. mar 2010

śofi presne tak, lebo nie som profesional, moze sa mi stat ze sa mi napr plnka nepodari a som v .............a take stresy nepotrebujem. nie som alionuska a neovladam kadejake finty. ja by som sa len zbytocne vynervacila. peciem len pre rodinu a to mi uplne staci. casu navyse nemam 😉

sofi07
25. mar 2010

A ALI, este mi balicek neprisiel, im to akosi dlho trva, ze? som zvedava co v nom bude
heni, toto ti zavidim, ja neviem by t taka nekompromisna. od leta uz budeme asi na SLovensku, tak by som chcela skusit aj za peniaze nieco popiect, len sa budem musiet obrnit.dost znamych sa pyta, ci peciem aj na objednavky, ale ked im potom poviem cenu, tak som zvedava...🙂

anibas
25. mar 2010

sofi : 😀 😀 😀

karin.
25. mar 2010

ahojte baby,

prosím vás poraďte mi nejakú dobrú ale hlavne riadne čokoládovú plnku do torty. Recept na korpus už mám ale potrebovala by som takú ozaj riadne čokoládovú plnku. Vopred všetkým ďakujem 😉

nikanika28
25. mar 2010

inak cafte 😀

nikanika28
25. mar 2010

tak z torty nic nebude...nikam nejdeme... 🙄 🙄 🙄 🙄 Ale urcite ju budem robit neskor 😵

henikav1
25. mar 2010

nika, to ma mrzi, lebo to znamena ze ste chori, tak sa rychlo vyliecte a vynahradite si to neskor, aj napecies na velku noc, to uz je za chvilku
sofi, uz si teda zacni robit reklamu na slovensku, aby sa to do leta rozhybalo a podla mna ked, tak rovno rozchyruj aj cenu a nebudu prekvapeni

sofi07
25. mar 2010

vidis heni, dobry napad :D

klara_klara
25. mar 2010

caute baby, nepoznate niektora recept-podrobny na orechovy kolac s jablkami a na vrchu je taka bielkova kora...neviem ako sa vola jedla som ho niekde davno a strasne mi chutil...keby ste vedeli velmi by mi to pomohlo

nikanika28
25. mar 2010

Heni, no aj ano - aj nie...choroba odznieva, tak ale ja to nemam rada, ked k nam pride choraa "navsteva"..uz sa nam to parkrat stalo, aj ked Klarka bola malinka.. 😠 🤐 🤐.....aby sme nenakazili druhych 😝
Klara
http://sarm.pluska.sk/sarm/recepty/jablkovy-kol...
http://www.mojerecepty.estranky.cz/clanky/dezer... ----- 7.
http://www.nanicmama.sk/kolace/jablkovy-kolac-s...
alebo este lepsie, zadaj si do vyhladavaca JABLKOVY KOLAC SO SNEHOM a studuj 🙂

nikanika28
25. mar 2010

no a ked sa bavime o tom peceni na velku noc....mate nejaky napad, co upiect? hodte daku inspiraciu, nech si srdiecko potesim 😨 😵 😵 ..ZEBY SOM PREDSA LEN SPRAVILA TORTU??????? 😅 😀 😀 😀 😀 😀

petaba
25. mar 2010

Sofi nádherná je 🙂
Nika škoda... ale však hlavne nech sa vyliečite...

aj ja sa chcem pochváliť 😅 dnes so urobila už tri torty a ešte teraz dorábam na zajtra
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/dynamit toto je predloha, tak snáď sa mi to podobá 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/dynamit-0
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/dynamit-1
http://www.tortyodmamy.sk/?q=v-tvare-srdca/srdi...

vinka
26. mar 2010

Ahojte basby chcem sa opýtať ked vyvalkáte hmotu a valkáte na solamyle ako potom za ho zbaviť z hmoty.Ked potiahnem ostáva mi solamyl. 😕

daniz
26. mar 2010

čafte, Ali prosím Ťa aký je ten tvoj recept na ten klasický doboš.krém. Viem, že si ho už tu spomínala, ale za pána
ho nemôže nájsť. Díki. Ináč tortičky sú úplne perfiš. Tá orchida je cymbidia alebo iná?

daniz
26. mar 2010

Tak ešte raz, vinka recept na veľkonoč.barana je určite na nete, no moja mamina vždy robí deťom / podľa toho či ho chcú
zjesť/ buď z piškótového cesta, ale ak je na ozdobu tak z kysnutého. A zdobím ho už ja doma bielkami, nie ako v obchodoch
polejú čokoládou a spadla klec. Ak chceš opýtam, sa na recept.

karin.
26. mar 2010

petaba tie torty sú prenádherné, hlavne to srdiečko je hotové umelecké dielo 😵 , ty mi nevieš poradiť nejaký overený dobrý recept na čokoládovú plnku do torty. Na nete ich je veľa ale ja by som radšej taký overený a odskúšaný...

henikav1
26. mar 2010

karin, tato moja plnka co som davala na predchadzajucej strane je dobra orechovocokoladova, ked chces len cokoladovu, jednoducho nepridas orechy a ked chces viac cokoladovu pridaj kakao, podla chuti, ochutnaj a uvidis 😉