Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
10. feb 2012

@iwulka23 tak namíchej napůl plno a nízkotučné a máš polotučné 😀 😀

marci2305
10. feb 2012

@mariann2 Booože, však je ako živá..Tá orchidea.. 😉

marci2305
10. feb 2012

@larah Určite!!! 😉

pristela
10. feb 2012

Holky , prosim vas 😅 aku by ste urobili malicku torticku ako podakovanie ? nemate ulozene nejake inspiracie? Prosim, prosim

larah
10. feb 2012
alenv
10. feb 2012

@vera_vila mě se líbí moc.. jen ženich má krátké kalhoty to je jediný co se mi tam nezdá 😀 jinak super

alenv
10. feb 2012

@mizulienka to je krásná fialová.. jakou barrvu máš?

larah
10. feb 2012

ešte raz :D
to je radosť 🙂

mishulle
10. feb 2012

holky tak dočítám a asi jsem debil, ale pod samotnou potahovou hmotu se ještě dává krém? já vždy potahovala rovnou korpus

mima1311
10. feb 2012

dnes som v obchodiku objavila este dalsie kvietocky ...

mima1311
10. feb 2012

zabudla som foto 😀 😀 😀

marci2305
10. feb 2012

@ajka82 A to nieje umelé.. 😉 😀 Krásny!

mariann2
10. feb 2012

@pristela ty si ako ja, už teraz najstaršiemu hučím že "však budeš mať dcéru"? 😀 kuká na mňa ako na postihnutú 😀 no čo už, dúfam, že sa aspoň vnučky dočkám

mishulle
10. feb 2012

tak prosím o radu, když budu mít prokrojený a promazaný dort, co mám udělat, než ho pokryji potahovací hmotou nebo marcipánem, jsem opravdu začátečník samouk a jak koukám, dělala jsem to dosud špatně

lifinka
10. feb 2012

tak jsem chtěla vyzkoušet čokopolevu, ale koupenou v kelímku nějakou a dala jsem k tomu Ivu tuk, no katastrofa...dort je jen pro nás, takže zase žádná katastrofa, jen jak dělaáte čokopolevy a jak natíráte boky???

mia1111
10. feb 2012

@mishulle - tortu zvrchu aj po bokoch potri najlepšie maslom zmiešaným s odrezkami korpusu, ak Ti nejaké ostali, ak nie, tak môžeš vymiešať len maslo s práškovým cukrom podľa chuti. Prípadne, ak si robila maslový krém (nie šľahačkový), tak môžeš tortu potrieť s týmto krémom. Krásne zarovnaj, nechaj zachladiť a až potom potiahni 😉 .

mishulle
10. feb 2012

@mia1111 děkuju a jak velkou vrstvu toho krému, stejnou jaako mezi korpusy nebo tenčí

mailli
10. feb 2012

@iwulka23 skvělé, já pekárnu nemám, takže trošičku (ale v dobrém slova smyslu) závidím 😉 stačí, když ho dobře zabalíš do potravinové folie a dáš někam do spíže. do lednice není potřeba, i když já ho tam většinou skladuju. pak si ho jen dopoledne vyndám a odpoledne s ním pracuju 😉

mrka2
10. feb 2012

@larah aky je rozkosny 😵 😵 😵 len vystiskat 🙂

mia1111
10. feb 2012

@mishulle - nie, ja dávam tenučkú vrstvu navrch, tam úplne mimimum, na boky aby som ich mala rovné, tak dám niekedy trošku viac, ale je to podstatne menej, ako medzi korpusy . Na tortu tak možno milimeter-dva, to len tak pretrieť, nech je nejaká vrstva medzi korpusom a poťahovkou, na boky 2-3mm. Podľa potreby. Moc cukru nedávaj, až to nie je presladené, ja dávam LEN maslo + odrezky, žiadny cukor, lebo korpus býva sladký tak akurát. Proste ide hlavne o to, aby sa ti vyrovnali hrbolčeky a nejaké tie nerovnosti. Neboj, na to prídeš 😉 . Hlavne nedávaj pod poťah šľahačkový krém, to by sa Ti poťahovka roztopila. Niekto dáva napr. aj nutelu zmiešanú s maslom. 😉 . Veď možno sa ozvú aj iné babulky, každá máme svoj postup 😉

mishulle
10. feb 2012

většinou plním máslovým nebo máslovo-pudinkovým krémem, ten můžu použít taky, ne? moc děkuju za rady

jakelina
10. feb 2012

@mishulle když máš víc másla než pudinku, tak můžeš.

mima1311
10. feb 2012

no takze hadam posledne zhrnutie :O) pomocou super linku som nasla vsetko to , co u nas bolo ...lebo pri mojom opise sa tazko vyrozumiet :O)

mia1111
10. feb 2012

@mima1311 - a v ktorom obchodíku si to teda objavila? 🙂

mia1111
10. feb 2012

@mishulle presne, ako jakelina napísala, musí byť viac masla, ako pudingu, inak by sa ti tiež poťahovka mohla stopiť, kvôli tomu, že puding obsahuje veľa tekutiny.

adul67
10. feb 2012

@mima1311 ja by som prosila zo strany 2289 tie kvetinky a ešte tie margaretky 🙂

reruna
10. feb 2012

@pristela dělala jsem takový malý květináček s fialkama - mělo to tak kilo, možná ani ne...

adrika214
10. feb 2012

@lucula73 dakujem pekne a este sa chcem spytat nebude sa mi topit marcipan ked s nim budem pracovat,a posypuje sa niecim ked sa s nim pracuje? Kupila som 4kg marcipanu, kolko tak budem potrebovat kg marcipanu na tortu taku klasicku okruhlu. Dakujem

mima1311
10. feb 2012

predsa som na jedny zabudla 😀