Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ivigirl
14. feb 2012

@79zuzana je krásná a originální 😉

akme
14. feb 2012

ahojte babule nemáte uložené pre inšpiráciu 2poschodovú tortu v tvare slzy nemožem nájsť nič čo by ma oslovilo
@dm Dani ty ideš na to stretko do Dubnice?

dm1
14. feb 2012

@akme jasne idem aj do dubnice uz som sa aj prihlasila. bude to tu pod nosom tak aspon nemusim ani nikde cestovat 😵

pristela
14. feb 2012

@dadka212 obdivujem ta žena 😉 😉 tolko torticiek a ze este 7 😕 , ja bych skapala 😅 by ma to nebavilo ako sa poznam , este stastie ze nemam tolko casu na torticky 😝 vsetky su uuuuzasneeee 😵 😵

aj ostatne valentínky su kraaaasne 😵 vy ake poctivé 😀 moji vcera dostali sladkosti , dnes klobásu a šmitec 😀 😀 kolac som im upiekla v nedelu a sežrali ho za dve hodiny 😕 😕 😕 😕 tak som sa vzburila, ze to sa mi neoplati piplat s tym ked to hned sežeru 🙄 😀 😀 😀

pristela
14. feb 2012

@dm1 Dani , ja nakoniec, po dnesnom pisaní, budem platit kamke na mieste hotovostou , to som zvedava 😅 bo absolut neviem ani ako vypada 😝 😅 😅

akme
14. feb 2012

@pristela ty si aká nevďačná mater bud rada že si upiekla taký super koláč že ho hned zjedli keby sa povaloval týžden v chladničke to by bola aká hanba ha???

dm1
14. feb 2012

@pristela neboj ja ti ukazem ktora to je 😉 . A tusim tam nakoniec ideme odtialto len 2 ked lusilka nejde ☹ .

akme
14. feb 2012

@pristela aj ja som tak minule platila oni ťa vyinkasujú rovno pri dverách 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
14. feb 2012

@akme nee, to nebolo isto o dobrote kolacu ako skor o nedostatku 😀 😀 😀 odkedy som zacala piect torty mame kolace ako sviatok 😀 predtym som piekla fuurt , ale včuleky 🙄 no uz zacal aj moj 😝 ked uz maju dlho suchoty vypýta odomna instrukcie a upecie 😀

@dm1 to je skoda , že len dve, ja ze vas aspon zopar spoznam ☹ teda Lusil spoznavat nemusim, sme čo to spolu prežili 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lencza
14. feb 2012

holky nemáte některá uložený návod na postavičku Timyho? já buď neumím hledat nebo na netu není, nevím
budu vám moc vděčná

mizulienka
15. feb 2012

dievcata idem znova po radu, nemate postup na dinosaurov, t-rexa konkretne a postup na pet shop-akov?
neviem to nikde najst...dakujem krasne.

dajna11
15. feb 2012

no baby takže na kar mufinky...to sú mi inak výmysly.....som to takto vymyslela....ma skoro porazilo,bo mi malý ochorel,celý den som behala po lekároch,večer mi tu reval,mal teploty,chcel len mna a ja som si šulikala kvietky 😠 😠 😠 ...som ich tíško preklínala 😖

dajna11
15. feb 2012

@mizulienka no toto som skopírovala ale veru postup tam nieje ako pozerám 😀

dajna11
15. feb 2012

@mizulienka a to myslíš malú figurku či 3D?

vecernicci
15. feb 2012

@mizulienka v jednom čísle časopisu dortománie jsou ostupy na dinouše, ale asi ho nemáš, co? Zkusím něco pohledat 😉
hele našla jsem, ale je to z punčoviny, ale daloby se to udělat z hmoty http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&...

miciatko
15. feb 2012

@dadka212 ako si urobila tu riecku co tam chyta rybku??

timonko
15. feb 2012

@barborkam na 1x až veeeľmi peknááá...teším sa na dalšiu 😉

miciatko
15. feb 2012

babenky potrebujem inspiraciu a to korytnacky s jazierkom . . .

adul67
15. feb 2012

@dm1 ahoj danka prosím ta čo sa tyka toho stretka v tn nevieš či je už plno?ja stale neviem či sa mi bude dat ale keby som tiež zaplatila pri príchode ako tu píšete dalo by sa aj tak?keby som mohla aspon na pár hodín dojst

ajka82
15. feb 2012

no, hlasim sa ako nespavec 🙄 torta dorobena, hadam aj chutit bude...biely piskot ovocna tvarohova plnka

miciatko
15. feb 2012

@lusil2005 tesim sa na karnevalovu torticku

katuskad
15. feb 2012

nikto my nevie poradiť??? ☹ ☹ ☹

eliska22
15. feb 2012

@katuskad ja som aj čítala, že chceš poradiť ako maľovať na tortu, ale to ti neporadím, lebo som to nerobila......niektoré kočky už maľovali, tak skús ešte raz sa opýtať 😉 lebo niekedy preletím aj ja keď nie je času, len torty a potom si nevšimnem, že sa niekto niečo pýtal 😝

adka_praha
15. feb 2012

@katuskad noo ja bych aj rada poradila, ale sama neviem poriadne ako na to... ja som minule potrebovala pisat bielou, tak som do nej nakoniec musela skrob primiesat, nech sa mi to nedeli do guliciek- ak chapes, ako to myslim... pisala som na K2... na MMF sa mi to rozpijalo... no hruuuuuza... sama som zvedava, co povedia damy cukrarky... 😒

katulkaaaaaa
15. feb 2012

@katuskad ja by som na tvojom mieste vytlacila obrazok ariela robila 2D techniku....vlastne si vyskladala obrazok,ja som tak robila tohoto indiana,ja neviem ako sa s marcipanom kresli 😕

mishulle
15. feb 2012

Holky, nemáte někdo návod na jakýhokoli panáčka? slíbila jsem malýmu na dort k mašince i výpravčího, ale návod jsem našla jen na Bořka a to dost složitej a prošpikovanej párátkama, to jsou všechny postavičky? nevím, ještě jsem žádnou nedělala

kakajka
15. feb 2012

@katuskad ahoj, ja sem sice neprispievam, iba obcas nakuknem, ale hadam ti pomoze aj moja laicka odpoved... ja by som farbila asi praskovymi farbami, dostat ich vsade na nete alebo by som si urobila sablonu, rozstrihala podla jednotlivych farbieb, povyrezavala z marcipanu zafarbenym gelovkami a potom to uz len na tortu jednotlivo poukladala ako puzzle.. neviem, ci som ti to napisala dost zrozumitelne, ale hadam ano 😅 a este ak ti mozem poradit, neviem, ci poznas stranku tortyodmamy.sk, tam najdes uplne vsetko, treba sa tam trochu zorientovat a uz len hladat a hladat a hladat, ja som vzdy nasla opoved na to, co som prave potrebovala a nemusela som ani zkladat novu temu, vsetko tam fakt uz je...a pre zaciatocnicky urcite.. tu baby moc neodpovedaju, ja som sa tiez raz pytala a nic 🤐 vzdy poobdivujem ich uzasne dielka, ale po rady si chodim na tu spominanu stranku 🙂

katulkaaaaaa
15. feb 2012

baby mam buduci tyzden robit postel,ma trcat len hlava paplon taky nazgrcany...ziadne extra tazke cackymacky....len nemam inspiraciu na farby atd...pridate fotky co ste robili,alebo ste nasli na nete?ma to byt pre zensku co je kadernicka s kozmetickou v jednom 😵 dakujem