Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
15. feb 2012

@katuskad hej to je dobrý nápad čo ti poradila @katulkaaaaaa 🙂 a vyzerá to tiež super 🙂

mishulle
15. feb 2012

už jsem našla

mamina1978
15. feb 2012

@lussy23 Ten macko je z Frischkäse, slahacka a stuzovac..... 🙂

dm1
15. feb 2012

@adul67 juj to netusim to musis kamke napisat 😉

mamina1978
15. feb 2012

@lencza tu je video na ovecku Timmy 🙂 😉
http://www.akosatorobi.sk/video/1891/ovecka-na-...

fodorka
15. feb 2012

ahoj zienky prosim poradte kde kupim susene polotucne mlieko uz som obehala asi 3obchody a vsad emaju iba sojove mlieka to musim objednat z netu albo co uz osm zufala....dakujem...ja robim teraz lienku torticku malemu do ksolky kedze maju zajtra karneval tak pre deti nech sa trosku potesia🙂

adka_praha
15. feb 2012

@fodorka ja ho vidievam v jednote 😕

lusil2005
15. feb 2012

@fodorka tiez som ho kupovala v terne

dm1
15. feb 2012

@pristela no ide aj nika co modelovala so mnou aj minule ale ta uz tu na MK do temy moc nechodi ale isto vies ktora to je podla torticiek

miciatko
15. feb 2012

@fodorka ja som zatial vzdy kupila v kauflande

miciatko
15. feb 2012

@lusil2005 kde je karnevalova torticka moooc sa na nu tesim 😉

fodorka
15. feb 2012

@adka_praha tak musim ist pozriet do velkej lebo tu v nasej malej nemaju iba sojove a co sa cudujem bola som aj v tescu a tam tiez nic same sojove...nechapem...

fodorka
15. feb 2012

dakujem baby za radu pojdem kuk..len vonku je hootva snehova kalamita tak neviem neviem ako sa dostanem....

vecernicci
15. feb 2012

@katuskad zkus si přereslit obrázek na folii a přiložit na potahovku a naznačit si špndlíkem obrysy a pak domalovat, teda tak bych to aspoň udělala já 😉

adul67
15. feb 2012

@dm1 písala som že je miesto možno by som prišla ak sa bude dat 🙂

vecernicci
15. feb 2012

@fodorka já ho kupuju taky tady v jednotě, teda u nás se to jmenuje Hruška a taky ho neměli, tak jsem si s pánem domluvila, že mi ho vždycky objedná celý karton a za tři dny ho má na skladě a stojí jen 60 kč a to v Tescu stojí 80 😝

miciatko
15. feb 2012

babeny vidiet ze uz je streda, takze sa modeluje pecie a pisat sa nestiha. . . 😀 🙂
🙂

jitta
15. feb 2012

Ahoj, tak jsem rozmýšlela, jestli vám sem dát fotky, ale tak pro zasmání proč ne, je to můj druhý potahovaný dort a první s hmotou ze suš. mléka, tu jsem si udělala včera a byla super, no do dneška děsně ztvrdla a už se mi s ní tak dobře nepotahovalo, a růže jsou děsný, ale ještě jsem neměla čas zkouknout nějakej postup na netu,tak jsou otřesný oproti vašim, ještě, že je to jen mini zkušební dortík, no a pak jedna kittyna 😀 😀 😀 prosím, nesmějte se moc, nejsem vůbec zručná 😀 😀

vecernicci
15. feb 2012

@jitta když je hmota tvrdá, tak si ji dej na chvíli do mikrovlnky a ona změkne, ale musíš to hlídat ať z ní nemáš karamel 😉

jitta
15. feb 2012

@vecernicci děkuju za radu, já jí nahřála, ale asi málo a pak se drolila, no příště budu snad šikovnější 😉

peroli
15. feb 2012

@akme svatebních mám asi milion, některý z toho jsou fakt dokonalý, pár i úplně exklusivních ale vyloženě slzy mám jen tyhle dvě 😉
kdybys chtěla spíš inspiraci na nazdobení tak stačí říct 😉

zuzana124
15. feb 2012

@akme ja mám uložené takéto, všetko sú to svadobné 🙂

jakelina
15. feb 2012

@fodorka v Tescu mají to mléku u kávy

simasa
15. feb 2012

Babulky, ktore ste robili cokopotahovku z cokolady a sirupu - ako dlho sa to nechava chladnut/tuhnut? Lebo sa mi zda, ze to mam stale akesi riedke. Dala som 300 g cokolady a 6 PL sirupu a trocha cery - je to ok?

simasa
15. feb 2012

@katuskad Ak chces vyslovene len kreslit stetcom, tak na poslednom stretku v Ludaniciach to pani Tonka robila tak, ze si urobila sablonu postavicky z igelitu (vystrihla) - polozila na tortu, obtiahla obrysy (tie vnutorne - to treba foliu aspon na kusku rozstrihnut) a potom podla original obrazka domalovala gelovymi farbami - riedila len vodou. Kreslila to na mmf a bolo to fakt nadherne...

emily_666
15. feb 2012

@zuzana124 prosím ťa, vidím, že máš zásobu uložených foto, nenašlo by sa aj srdce dvojposchodové svadobné ? hľadám na nete, ale väčšinou mi to ukazuje také tie ultra moderné 😀

reruna
15. feb 2012

@jitta nikdo se nesměje, každý nějak začínal, ten dort je náhodou pěknej a určitě udělá radost a bude chutnat, růže pocvičíš, spousta postupů je na dortománii nebo na dortech od mámy a kittyina je náhodou milá 🙂

reruna
15. feb 2012

@fodorka u nás mají sušené mléko v Albertu, v malých obchodech taky -enapo, hruška

mamina1978
15. feb 2012

@emily_666 toto su fotky na inspiraciu z Intrernetu...... nie moje...... srdieckove svadobne ....
take jemnucke .....

jitta
15. feb 2012

@reruna děkuju, já všobecně nejsem moc zdatná na vytváření čehokoli a ani moc pomůcek nemám, ale tak když čas dovolí, fotopostupy zkouknu a pak to bude určitě lepší, navíc jsem spěchala, dokud malej spal 😉