Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
17. feb 2012

@pristela krásna aj ten model !!!
ja som robila teraz svokre tortu akože s klietkou - horné poschodie malo na výšku 23 cm 😅 😅 čisto šľahačka a 4 druhy ovocia - 7x korpus a 6x šľahačka s ovocím, poťahovala som osobitne vrch a boky - torta samozrejme začala sadať a boky sa zvlnili a mala faldíky - mm povedal, že čo chcem keď som ju robila : PODĽA OBRAZU SVOJHO !! 😀 😀 😀 😀 a dudral svojej mamičke, že ako ju chcem takú vysokú krájať, som mu povedala, že rozrežeme na polovicu ako melón, každý dostane lyžičku a bude jesť z poťahu ako z misky 😀 😀 😀

pristela
17. feb 2012

@miciatko jasne ☹ ale spodok dam tu pribinacikovu, vraj je pevna ako fras 😅

mamina1978
17. feb 2012

Neviem ktora ste hladali dvojposchodovu slzicku tak tato je suprovska..... 😵 😵 😵

http://www.facebook.com/pages/Exklusive-Torten-...

pristela
17. feb 2012

@anibas 😀 😀 😀 ale bola kraaaaaaaaaaaasna, no ludia si to lahko predstavuju, ale teda robit slahackove velke je iné umenie, to sa stale hýbe, maslova zatuhne na kamen ale slahackova je stale v pohybe ☹ ja som tuto vystuzovala, je v nej vela špajdlí a kazde poschodie ma zvlast svoju podlozku, stredom som ju tiez prebodla, bo ta spodna je tiez kriva , som sa bala ze sa šuchne dolu ☹

mizulienka
17. feb 2012

ahojte, tak tu su moje dnesne, ale mam dost, ja uz nejak stracam motivaciu...a ten dino, pri tom som mala take nervy, torta taka mala a nevedela som poukladat vsetky tie veci na nu, vobec nie som s nou spokojna, dufam, ze im aspon bude chutit 😒

mizulienka
17. feb 2012

@pristela krasne su tie krabice

miciatko
17. feb 2012

@mizulienka krasne su , prosim ako si robila to jazierko , dino sa mi paci ,je super

mizulienka
17. feb 2012

@miciatko dakujem, jazierko som robila z pippin gelu a dala som tam trocha modrej farby

bzucinka2
17. feb 2012

@jakelina tak to este neviem pohladam na nete 🙂
@lusil2005 ja som robila 5 poschodi a kazde poschodie malo 5x korpus 🙂 podnos som kupovala na koruna plus 1,2 tusim cm hrube a zlepila som 2 dokopy 🙂

fodorka
17. feb 2012

@pristela krasna sikulka 🙂

fodorka
17. feb 2012

@vecernicci taku zebrovanu aj ja budem robit onedlho pre segru k narodeninam 🙂 krasne 🙂

ladenka
17. feb 2012

maminky, čím prosím přilepujete postavičky a jiné ozdoby na dorty? děkuju

vecernicci
17. feb 2012

@pristela krááásný dortík, fakt jsi šikula 😉
@mizulienka máš je nádherný, taky jsi na tom koukám, jak já, čím víc objednávek, tím víc se do toho člověku nechce 😝

jinak děvčata, dneska jsem dostala nabídku dělat na živnosťák pro jednu cukrárnu kousek od nás, dělala bych si dortíky a roládky doma v klídku a kdyby se ohlásila hygiena, tak bych je poslala do provozovny v cukrárně 😀 😀 tak tady dumám a dumám, jestli to vzít, čekám až příjde domů manža a proberem pro a proti 😉 hlavně bych nemusela shánět práci a byla bych doma s děckama

vecernicci
17. feb 2012

@ladenka já je lepím piping gelem a postavičky probodnu párátkem a zapíchnu do dortu 🙂

mizulienka
17. feb 2012

dievcata potrebujem prosim vas poradit, mam robit okruhlu tortu s mikrofonom navrchu, aku velku by som ju musela urobit, aby mala 5kg??? dakujem

vecernicci
17. feb 2012

@mizulienka já myslím, že minimálně třicítku, spíš 35, taky záleží, čím budeš plnit já mám 25 cm s figurkama 3,5 kila, je plněný máslovo pudinkovým krémem

abriela
17. feb 2012

@vecernicci myslism si, ze je to ovela lepsia ponuka ako boli nocne 🙂
@ladenka male ozdoby lepim vodou alebo teraz sa mi zapacilo olejovanie MMF a na poslednej torte sa podsalka prilepila na poolejovany povrch sama.

mizulienka
17. feb 2012

@vecernicci rozmyslam, ci by nebolo lepsie urobit poschodovu potom...ako to bude vyzerat, taka velka torta a na vrchu len mikrofon 😒

abriela
17. feb 2012

@mizulienka ako pises, dvojposchodova, na hornom poschodi mikrofon a dolne ozdobene notami 🙂

vecernicci
17. feb 2012

@mizulienka to by bylo určitě lepší, když chtějí 5 kilo, tak je jedno, jestli bude poschoďová, nebo ne a takhle můžou mít dva druhy korpusů a náplní 😉

mizulienka
17. feb 2012

@abriela tiez som mala taku predstavu, ze tie noty tam este dorobim, lebo oni mi poslali obrazok, ale tam bol iba mikrofon.

mizulienka
17. feb 2012

@vecernicci ty mas tolko skusenosti 😉 ake rozmery by som mala dat?
26 a nejakych 16-18?
spodok bude mascarpone maliny a vrch mozno s prazenymi orechami.

vecernicci
17. feb 2012

@mizulienka tanhle je zajímavej, jen bych dala jinou barvu http://www.flickr.com/photos/torontocakes/48500...
já mám ten 25 cm 3,5 kila a 21cm tak 2 kila plus minus, ten menší jsem měla s jourtovo smetanovým krémem bez ovoce

jakelina
17. feb 2012

@vecernicci já bych to vzala, tu nabídku. Záleží kolik by ti dali za práci.

vecernicci
17. feb 2012

@jakelina já tam ráno budu volat a v pondělí asi pojedu s kámoškou na kafíčko to omrknout a když tak se poptat 😉 mně už právě pře vánoci nabízeli dělat pro ně cukroví, tenkrát jsem to nevzala, to bylo na černo, tohle by bylo legální
copak, už jste doma z večeře? To bylo nějaký rychlý 😀

jakelina
17. feb 2012

@vecernicci už jsme doma, Eliáška hlídal ten druhý nejmladší, tak jsme tam byli jenom něco přes hodinu. Dala jsem si husí játra a ty jsou hned a byly mňam. 😉

zdenallicka
17. feb 2012

@lusil2005 Ještě myslíš, že máš problém? 😀 😀 😀

(toto kdo a jak dělal???)

😕 😕 😕

jakelina
17. feb 2012

@zdenallicka kurnňík to někomu spadlo na sebe dvacet dortů ne??? 😀 😀 😀

lifinka
17. feb 2012

@vecernicci ahojky, to vůbec není špatný, vše hezky s rozvahou proberte s manžou a já bych do toho šla, jsi moc šikovná, takže z práce bych strach neměla 😎

lifinka
17. feb 2012

@ladenka lepím piping gelem, nebo vodou 😉