Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
19. feb 2012

Urobim ako mi radite, predpokladam, že zajtra dofrci na kavu, tak sa budem snazit nejako nasmerovat komunikaciu k torte...

peroli
19. feb 2012

@abriela tu jsem si vybrala já 😀 😀 😀 😀 😀 jen bych teda chtěla jen 1-poschoďovou...

lifinka
19. feb 2012

@lusil2005 teda holka, to jsou krásné dorty...na polštářek máš formu, nebo tvaruješ korpus???

mizulienka
19. feb 2012

@lusil2005 ten vankusik je uplne suprovy a aj doba ladova 😉
podla coho vykrajujes ten vankus?

ladydia
19. feb 2012

dievcata lepili ste už jedlu oplatku na MMF? nemam na to ten specialny gel, ci lep a citala som, ze sa oplatky zvykne zvlnit, co pouzivate okrem toho? Ake mate finty? Dakujem

abriela
19. feb 2012

@peroli kazdy ma iny vkus.Prepac. Este, ze si dala usmievaciky. Je dobra ked sa chces ucit malovat. Ja to napr. neviem. Malovala som sijaci stroj - cely z hmotu a absolutne sa mi nepacil.
Pre koho ju chces robit? Ta tvar niekoho charakterizuje, je to nejaka postava z filmu, rozpravky???

misa1982
19. feb 2012

Ahoj holky koukam na vase krasne dortiky a ja vim chodim sem jen pro rady .....mam delat na zakazku to cervene auto blesk a jeste jsem ho nedelala nevite nektera o obraskovem postupu jak na nej nebo nejake rady...?Dekuji moc predem!

lusil2005
19. feb 2012

zienky dakujem vam!!! 😅
@mizulienka
@lifinka
vankus vykrajujem len tak od oka - uz naplneny stvorec. Je to dost odrezkov, ale uz som sa to naucila plnit tak ze na kraje davam menej plnky takze sa to trosku vytvaruje aj samo a v tych odrezkoch aspon potom nieje tolko kremu 😅

mrka2
19. feb 2012

@daducha tak tie su neskutocne krasne!!! velmi sa mi pacia tvoje torticky, hlavne tie detske.strasne milunke 😵 😵 😵

lucula73
19. feb 2012

@misa1982 ahoj,ja som robila podľa tohto 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-mc...

@ladydia mne poradili na tej stránke,kde som objednala oplatku,že možem aj medom natireť 😉
ale pár stránok dozadu tu písali kočky,možno ti poradia aj iné....tuším maslo s cukrom 😕

pristela
19. feb 2012

@ladydia ja robievam z MMF a oplatku som davala na tenulinku vrstvu masla s cukrom , ale bacha aku oplatku kupis , su take tensie a hrubsie, ja som mala hrubsiu takze sa nezvlnila ani nic 😉

mariann2
19. feb 2012

@katulkaaaaaa tak na tú posteľ som zvedavá, dáš ju aj tu? chcela by som ju vidieť, ja mám takú objednávku o dva týždne, ale len žena a muž, nechcela som také niečo robiť, ale išli na mňa tak, že chcú posteľ a niečo ľahké, tak som im poposielala návrhy, na ktorých vidno spod periny nohy a také podobné, ale potom mi ten chlap poslal posteľ, ktorá nebola podľa mojho gusta, že takú chce. Navyše je to torta pre ženu, v mojom veku, ale mne by sa taká torta nepáčila ☹ mám z toho obavy

lifinka
19. feb 2012

@daducha úúúúžasnééé dorty 😵

anibas
19. feb 2012

@lussy23 ďakujem - fotky sú fotky jedlé oplátky 😉 😉

pristela
19. feb 2012

@mizulienka ja som ten posledny vankusik tiez orezavala od oka zo stvorca, ale tentokrat som z orezkov urobila puncovinu a dala som ju na rohy vankusika a snou som ho tiez vyformovala 😉 bo na mojom prvom som len orezavala, bolo vela "odpadu" a vankusik sa o dost zmensil a ted som potrebovala velky 😉

anibas
19. feb 2012

@daducha úžasnéé tortičky - neviem sa vynadívať 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
19. feb 2012

@daducha ty si uuuzasna, tie tvoje torticky kazda jedna su suprove !!!

mizulienka
19. feb 2012

@pristela ono sa to lahko cita, ale keby som mala take nieco urobit, tak neviem 😒
ja mam teraz ten rimsky stit a viem,z e by som mala dotvarovat puncovinou, len netuism ako to urobim...mam tu puncovinu dat iba do stredu, ci ako???

ladydia
19. feb 2012

@pristela No ja este len cakam kedy mi dorazi, ale v piatok mam mat tortu hotovu, tak snad to stihne prist 🙂 akusim asi ten med

lifinka
19. feb 2012

@ladydia dort nádherný, jinak s kamoškou...už bych to hold nerozmazávala, příště musíš říci, zdarma práci, ale za suroviny si budu účtovat...no jo, někdy dojde k nedorozumění, tak snad bude vše ok až se uvidíte, třeba ji to napadne, že suroviny taky něco stojí?

pristela
19. feb 2012

@mizulienka tak si ju urob trosku "redsiu" 😀 vies nie moc pevnu aby sa ti dobre do plynula dala uhladit, ono to nieje tazke 😉

jakelina
19. feb 2012

@pristela a co jste všechno dělaly??? Nějaké kytičky jste drátkovaly?? Pochlubte se holky co jste byly na srazu. 😉

mia1111
19. feb 2012

@lawli - krásne sa Ti vydarila 😵 ... ako si robila tie boky a vrch na čokotorte? Viem, že Danka to písala, ale som si to nejak nezapamätala 😒

mariann2
19. feb 2012

ahojte, tak tu je tá tortička pre dvanástku , o ktorej som nič nevedela, dúfam, že sa bude páčiť 😒

mima1311
19. feb 2012

@mariann2
je krasna a super farebna kombinacia .....moja ma 12 a pacila by sa jej 🙂

pristela
19. feb 2012

@jakelina cicus robim rychlo tortu 😖 tak napisem ked dorobim bo neviem ci stiiiham 😀

katulkaaaaaa
19. feb 2012

@mariann2 jasne dam sem ak teda nevymazu 😕 ked nie najdes ju na fb sak vam dam vediet,ona ma byt pre kamoskynho muza oni vzdy take haluze davaju robit akoze ,,svedska trojka" no co ti poviem 😀

vecernicci
19. feb 2012

@mizulienka tak udělej pláty na plech, naskládej na sebe a navrch bych upekla ve formě, my tomu tady říkáme srnčí hřbet http://www.etescoma.cz/images/large/TC/623088_L... a dotvarovala až pak punčovinou, aby jí tam nebylo tolik

katulkaaaaaa
19. feb 2012

@ladydia torta je nadherna!ja by som kamoske napisala este dnes smsku,ako ti baby radili,aka bola?zajtra sa stav na kavu,vyrovname sa...alebo nieco podobne,viem ze je ti to trapne ale 8.5kg tortu zadarmo????ani nahodou....si zober ze ja by som za taku zobrala cca 80eur 😕 no fuha

vlada111
19. feb 2012

@daducha a to sa dá pri dvoch deťoch ako stihnúť? A ešte k tomu také nádrehy a vôbec nie jednoduché ☹