Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
23. feb 2012

@yamahafazer je to někdy těžké, co? jak a co nakombinovat, ale ty si poradíš a dort bude vyzerať skvelo!!!!!! 😎

yamahafazer
23. feb 2012

@lifinka dakujem 🙂 no dufam a veru je a niekedy mam uplne inu predstavu a ako tu tortu robim tak to uplne inak zmenim ako som myslela 😀

stankapk
23. feb 2012

@lusil2005 prosim ta podla ktoreho navodu robis lalie? ty ich mas take krasne 😅

timonko
23. feb 2012

@yamahafazer a čo niečo také, len to upraviť a pristavať haha 😀 a dozdobiť zlatou stuhou 😉 ...http://www.flickr.com/photos/39044932@N06/36002...

yamahafazer
23. feb 2012

@timonko dakujem len on tam chce iba zub nie cele zuby takze bude mat len jeden vecsi zub na vrch

veroninna1
23. feb 2012

prosim o radu, dnes idem prvykrat robit marcipanovu tortu, a neviem, ci je potrebne tortu niecim potriet, predtym ako tam na to natiahnem potahovku. dakujem!

dajna11
23. feb 2012

@veroninna1 treba ju natrieť aby ten marcipán pricapol 😀 na tortu...krémom,ale nesmie byť šlahačkový či tvarohový...takže krém,maslom vymiešaným s curkom,lekvárom,nutelou...

lifinka
23. feb 2012

@yamahafazer prosím Tě, mám blbou otázku, manželovi jsem říkala, jestli ví, jak se řeknou po SK řasy a on, že neví, tak jsem to řekla o on se mě ptá: a jak se řekne řasenka???(prostě chlapy) Prosím tě tak mu to napiš, díky 😀 😀 😀

ajka82
23. feb 2012

@yamahafazer uz si robila tu tortu pre zubara? mne by sa mozno pozdavalo spodne poschodie biele s ciernym, strebne cierne so zlatym a vrchne poschodie biele, dotvarovane ako jeden velky zub(stolicka)-popr na ten zub dat cislo alebo neviem ci chceli cosi napisat ...ale to neviem ci by preslo 😉 😅

bzucinka2
23. feb 2012

@lusil2005 uzasne, krasa 🙂

veroninna1
23. feb 2012

@dajna11 dakujem pekne 🙂

mates22
23. feb 2012

@yamahafazer děkuju ta tip - nechávám to schnout tak 2-3 hodinky, asi by to chtělo víc, ale já sem hroznej nedočkavec. Naštěstí to tentokrát bylo ležatý, což byl synův požadavek, že chce HOPHOP HAJÍ = mickey co leží. Ty kytičky máš nádherný, no vlastně všechno to máš nádherný 🙂

@lifinka dort bude až příští týden, ještě nechám ty postavičky trochu vyschnout a pak dám do folie - to vydrží a stejně to u nás nikdo nejí, šest dětí se o to porve a pak to nechaj, dospělí nemusí ani potahovku, ale on ten dort tak nějak líp vypadá 😀 . Syn bude mít 2 a dostal nějakou virózu od dcery, ta jí přinesla ze školky, furt dokolečka..jenže on neposedí nepoleží, no klasika. Koukám, že vy taky bojujete, nás ještě neštovice čekají, nějak se nám furt vyhýbaj

@6mia6 taky ještě ty prostorový postavičky neumím, doteď jsem dělala naplocho a pak teda jednoho šneka (což je fakt jednoduché). Ale teda přiznám, že ten Pluto je až na druhej pokus, první podle návodu na netu dopadl jako kříženec kačera čehosi, takže letěl do koše.... a já si zapla na DVD Mickeyho klubík a dělala to od oka 🙂. Držím palce, já už na ostatní kamarády nemám odvahu 😝

evak81
23. feb 2012

Ahoj vsichni, rada bych se zeptala jak dlouho dopredu mohu obarvit marcipan (mam 50:50 a barvy Wilton) dort potrebuji na sobotu tak bych si to udelala dopredu. Je to mozne? diky

alenv
23. feb 2012

@evak81 obarvi ho kdy chceš je to jedno 😉

vecernicci
23. feb 2012

@jitta já dokud se hodně lepí, tak přidávám mléko s cukrem, když to jakž takž přestane, tak dám do pytlíku a do lednice a druhý den je akorát 😉

mia114
23. feb 2012

ahojte, tak nakoniec som spravila kvetinkovu torticku. tu su moje dnesne torticky

jakelina
23. feb 2012

@mia114 jsou krásné, jak se dělá ten okraj na tom kulatém tácku, ten žluto čevený?, 😲

jakelina
23. feb 2012

@alenv podařil se ti korpus??? Já jsem včera pekla dva ty světlé, jeden ořechový a jeden čokoládový. Dnes myju ty plechy a je z toho binec jak hrom. Paní chtěla tři druhy těsta do kulatého dortu, dva světlé, nahoru a dolu a mezi to další dva. Ještě štěstí, že jí stačí jeden krém 😝

alenv
23. feb 2012

@jakelina prosím tě budu péct až dneska.. vubec jsem nestíhala 😅 dám ti info.. já budu dělatz jen jeden plech chci j en maličký dortík

abriela
23. feb 2012

@mia114 krasne farebna kombincia, krasne kvety. Jednoducha a nadherne vyzerajuca torta.

mia114
23. feb 2012

@jakelina dakujem, to je len nalepena lepiaca paska taka farebna, ja ju dost pouzivam na okraje, vacsinou ked davam dole na tacku aj marcipan tak vzdy nalepim na okraj tu pasku nech je to krajsie 😉
na tejto minnie som to robila tak ze je tam aj marcipan na tackej dole a dokola je nalepena ta paska cervena 😉 ale malokedy mam tak hruby karton spraveny tak nie vzdy to tak pekne vyzera 😅

artepf
23. feb 2012

@lusil2005 zeesan jsem nezkoušela, ale mám doma smetafix i želatinový ztužovač od Dr. Oetkera a na sobotu dělám jeden dort s jogurtovým a jeden s tím tvarohovým krémem, co do něj přijde puding Olé 😝 . Ten "pribináčkový" už mám vyzkoušený, je fakt skvělý, ale s jogurtovým zatím zkušenosti nemám. Myslíš, že když dorty naplním dneska večer, nebude to problém na sobotní odpolední oslavu, nejspíš i do neděle, když se v sobotu dorty nesní 😕 ? Zítra přes den to všechno najednou s prckama nestíhám 😅 .

jakelina
23. feb 2012

@mia114 je to pěkné a ten tácek vypadá perfektně.

jakelina
23. feb 2012

@artepf tomu se nic nestane, neboj.

artepf
23. feb 2012

@jakelina díky 😉 , no oba dorty jsou pro sourozence ségry, chtějí Kitty, takže se to najednou určo nesní, ale dám teda na rady vás zkušenějších 😀

jakelina
23. feb 2012

@artepf 😀 😀

mia114
23. feb 2012

@artepf urcite sa tomu nic nestane, ja som minule plnila tortu parzskou slahackou s mascarpone a robila som ju vo stvrtok doobeda a bola nakoniec na nedelu a ze chutila uuuplne super, ze vsetko bolo nasiaknute a stavnate 😉

artepf
23. feb 2012

@mia114 díky, tak to jste mě holky uklidnily, já radši všechno dělám s menší časovou rezervou, jinak jsem nervózní a odnesly by to děti, chudinky 😒

jitta
23. feb 2012

@vecernicci děkuju, já tam trochu přisypala a te´dka to mám zabalený v igelitu ve špajzce a je to už tuhý, tak zítra večer to maličko nahřeju a snad se mi podaří to v celku přenést na dort 🙂

b.janka
23. feb 2012

@miciatko ráno sme mali horúčky.... od vtedy nič... ale je strašne uplakaná... nijako sa jej nepáči... uvidím či na večer nedostane teploty... dr. vravela že aj dnes jej to môže vyskočiť na 40-tku