Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
23. feb 2012

@b.janka tak prajem nech sa teploty uz nevratia a celej rodinke prajem zdravie

79zuzana
23. feb 2012

dievcata, ja mam dnes Vianoce 🙂 🙂 🙂 Muz mi dnes rano zahlasil, ze ideme do mesta a kupili sme moj vytuzeny Kenwood Kitchen Chef 🙂 Tak velmi sa vytesujem. O chvilku mi mala vstane tak ho idem odskusat. Mam robit na sobotu 5 druhov suchych kolacikov, tak uvidim ako to vsetko uhnetie miesto mna 🙂 Joj taka som vytesena 😉

lifinka
23. feb 2012

@79zuzana to máš radost, ať se ti s ním hezky mixuje 😀

reruna
23. feb 2012

@jakelina příští týden budou v Lidlu ty americké týdny a budou mít i ty bílé marshmelowny

jakelina
23. feb 2012

@reruna to jsi hodná, díky, zajedu si nakoupit. 😉

vecernicci
23. feb 2012

@jitta já si to rozvaluju na podložce od tupervare, jak byla v akci ta žlutá v intersparu, nemusím nic podsypávat, jen si zvrchu dám potr. folii a vyválím a pak to vezmu i s tou podložkou a překlopím to na dort a podložku sundám a uhladím

jakelina
23. feb 2012

@79zuzana já jsem ho taky dostala, jiný typ, ale přijde mi teprve poštou, na internetu byl o víc jak tisíc korun levnější než v obchodě. 😉

yamahafazer
23. feb 2012

@ajka82 ked nechce tortu v tvare zuba,ale necham ju asi celu bielu a len zlate a cierne ozdoby a hotovo nebudem spekulovat uz a este som ju nerobila iba cesto som si upiekla
@lifinka to je bud spirala alebo maskara 🙂 ja ked si kupujem tak len spiralu vzdy pytam 🙂 je to sranda stymi slovenskymi a ceskymi slovami

yamahafazer
23. feb 2012

@79zuzana super darcek 😉

lusil2005
23. feb 2012

@stankapk to je taky vymysleny postup, ale myslim ze vela bab robi tak isto. mam silikonove zilkovace na lalie. takze - plastovym vykrajovacim vykrojim, zozadu sulcekom hmoty prilepim drotik,supnem do zilkovaca (mam taky ze aj zhora aj zdola), pritlacim a dam vyschnut na valcek. ked je suche, nafarbim a zviazem dokopy. 😅
@artepf urcite to nebude problem

ajka82
23. feb 2012

@yamahafazer preto som pisala, ze neviem ci by preslo, ale mne by sa to vrchne poschodie tak pacilo 😉 a cela biela s ciernymi a zlatymi ozdobami ak bude hore klasika poschodie bude tiez pekne 😵

ajka82
23. feb 2012

ja budem piect na zajtra len zakusok, konecne sa dostanem k tomu gastanovemu pyre, kedze minule mi mixer odisiel 😅 este mi ho ani nevyreklamovali 😠 ale mam ako urobit
a rozmyslam zatial co mojej babke upiect na 70ku... ci sa daju aj ine kvety ako ruze urobit bez speci vykrajovaciek a zilkovacov 😅 ...ale to bude az 10teho

jitta
23. feb 2012

@vecernicci já mám jen silikonovou podložku, ale malou, tak to budu asi muset udělat na kuch. desce nebo na folii, mám strach, že z té kuch. desky to pak nedostanu

lifinka
23. feb 2012

@vecernicci ahojky, tak pekárna valí o106, zkouším ten mléčný marcipán, tak buď to utáhne nebo to zavařím 😀 , ty ji děláš ručně? Vodu tam přilévám má v receptě 30-50ml vody.

dada2007
23. feb 2012

@mia114 prosím ťa......tie kvety na torte.....robila si si ich dopredu? alebo vykrojila a dala hned na tortu???
dík za odpoved 😉

dada2007
23. feb 2012

@lusil2005 micka.....tie kvietky úplne nalavo(fialová,žltá, ružová) na foto sú aké?? pivonie?

vecernicci
23. feb 2012

@lifinka já dělám potahovku v robotu, mám bosche a utáhne v pohodě tři dávky najednou 😉 dej pokoj, dělat to ručně 😝 😝

vecernicci
23. feb 2012

@jitta já než jsem si koupila tuhle podložku, tak jsem si na linku položila folii na to marcipán a na to zase folii a pak už byl postup stejný 😉

lifinka
23. feb 2012

@vecernicci právě dělala jsem jí prvně ručně recept od Zd. z MMB a myslela jsem , že mě klepne a nakonec byla ještě tvrdá, tak uvidím, co b ude teď, je to recept od tebe tak snad to klapne.Já mám robot Odácio3 odMulimexu tak příště dám tam, nechtěl se mi vytahovat...

pristela
23. feb 2012

@ajka82 vsetky kvety sa daju urobit aj bez špeci vykrajovaciek, daj si na TOM postupy na kvety a je ich tam par aj bez vykrajovaciek . Ja nemam doma ziadne zilkovace ☹ ☹ ☹ ale moooc chcem

lusil2005
23. feb 2012

@dada2007 nie nie, su to skor take kucerave ruze 😅 tu je ich vidiet lepsie http://www.facebook.com/photo.php?fbid=18971146...

dada2007
23. feb 2012

@lusil2005 ok.....a mám dve otázky 😅 .....akú tenkú máš hmotu ked to ideš robiť? a nechávaš vyschnúť lupene a pak lepíš dokopy?

lussy23
23. feb 2012

@dm1 krásne dielka
@larah nádherné postavičky @mrka2 nádherná @lusil2005 @yamahafazer nádherné kvety aj torty a tá rúža je prekrásna @mia114 krásnučké tortičky @mates22 nádherný Pluto. To telíčko a hlava sú z jedného kusu? WAW. A synčekovi skoré uzdravenie. @mailli krásna tortička

lifinka
23. feb 2012

@mia114 krásné dorty a to jako za jeden den, jo? Prosím tě ty jména (písmena)děláš ručně sama, jsou takové větší než ve vykrajovátkách, asi je modeluješ, co?

lusil2005
23. feb 2012

@ajka82 ja som tiez zozaciatku robila bez speci pomocok, ide to. len s pomockami je to rychlejsie 😅 vykrojis nozom, nazilkujes sparatkom... stensit sa da lyzickou na niecom penovom (take to velke detske puzzle, molitan..." Vsetko sa da nahradit 😉

lusil2005
23. feb 2012

@dada2007 tenkuuu... fuha, co ja viem? tak akurat 😀 mozno 1,5-2 mm. tak - tenku 😀 lupene necham len trosicku obschnut aby tie vlnky drzali tvar, a potom zlepim a az take zlepene necham uschnut vo "formovaci" - rozumej take to v com byvaju v obchodoch v bednickach tie jablka naukladane... niekde som to videla, pockaj

ajka82
23. feb 2012

@lusil2005 sak to, ze je to rychlejsie a pri mojich dvoch sidlach by mi to viac vyhovovalo 😉 musim popozerat, lebo dnes poobede ked som mala chvilku casu som sa k nicomu nedostala zatial, co by ma oslovilo

lifinka
23. feb 2012

tak se dívám na vykrajovátka a tahle tráva by nebyla špatná?
http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=1934900

a je tam i na květinky, že třeba se dala myslím i lílie a jiné, než kupovat drahé...

vecernicci
23. feb 2012

@lifinka tak tu jsem si tam dneska objednala i žilkovač a barvičky a další vykrajovačky, prostě budu mít vánoce 😵 😵 😵