Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. feb 2012

@vlada111 Vladi je nadherna 😉

vlada111
25. feb 2012

@peroli ďakujem, potrápila ma 😉

vlada111
25. feb 2012

@mizulienka juj ďakujem Luci. Som zvedavá, či im bude chutiť. A čo ten štít?

mizulienka
25. feb 2012

@vlada111 skusala si nejaku novu plnku, ze mas obavy, ci im bude chutit?
moj stit oddychuje v chladnicke...vyzera ako futbalovy znak 😀

vlada111
25. feb 2012

@mizulienka neskúšala, je to moja overená bešamelová. Ja stále pečiem tie čokoládové so sacherovým korpusom. Všetci chcú len to. Ale toto išlo kamoškinej kamoške a vieš, sto ľudí sto chutí...

vlada111
25. feb 2012

@mizulienka no nepreháňaj, bude určite super. Veď ty máš tie torty krásne prepracované.

mizulienka
25. feb 2012

@vlada111 snazim sa, ale nie vzdy to vyjde...z toho stit akurat tak depku mam, idem si dat na cas pauzu s tortami, len sem tam nieco vezmem, lebo mi nateraz nerobia dobre 😀 😀 😀

vlada111
25. feb 2012

@mizulienka súhlasím s tebou. Ja vás všetky obdivujem, že robíte pre cudzích. Mne by sa chcelo z toho asi vracať ☹

mizulienka
25. feb 2012

@vlada111 Vladi ide hlavne o to, ze som si toho beriem vela a ani neviem preco. Jasne bavi ma to, ale pri takom mnozstve uz to vobec nie je zabava 😝 ale cisty stres, mozno to niektore baby takto nepostihuje ale ja stracam mat z toho radost a je mi to strasne luto...a doma vsetko stoji, nic nestiham, nemam vela casu na deti a z toho mam strasne vycitky, takze tu verejne slubujem 😀 ze budem brat menej 😉

gumkacka1
25. feb 2012

pridavam moje tohtotyzdnove. z Boba stavitela ma skoro porazilo, hlavne z tej miesacky 😠

gumkacka1
25. feb 2012

miesacka letela aj o stenu 🙂

bianca
25. feb 2012

ahojte kocky.Som taka nastvana.Nemozem nikde zohnat flor.pasku a cakat na online obchod sa mi nechce.

@vlada111 jeeeeej to je pre kamosku ta sovicka.Dnes som ju obdivovala na FB a ani som nevedela ze je tvoja 😵

vlada111
25. feb 2012

@bianca akože pre kamošku?

vlada111
25. feb 2012

@gumkacka1 ale výsledok je super 😉

vlada111
25. feb 2012

@mizulienka tak to je slovo do bitky a súhlasím s tebou. Hlavne kvôli tým stresom a odsúvačkam detí sa to fakt neoplatí ☹

lifinka
25. feb 2012

@gagarinka krásný dort, tak korpus je moc dobrý bude jim určo chutnat a na jakou formu průměry jsi pekla a z jakých dávek?

Holky, tak peču korpus čokoládový (čokobomba se jmenuje korpus.-), před pár dny jsem ho sem vložila, ale neměla jsem ho vyzkoušený, pekla z něj teď @mizulienka.
Mě jaksi popraskal a ještě je v toubě, čím to? to se mi ještě nestalo? je tam 250g čokol. na vaření a 250g másla, tak tím?Je pravda, že to voní všude čokoládou 😀
@mizulienka jak se \Ti ten korpus čokobomba pekl?

mizulienka
25. feb 2012

@lifinka jaj prepac, zabudla som ti odpisat, ten cokokorpus to je ten mramorovy korpus, akurat som pridala 2 lyzice kaka 😉 a ubrala 2 lyzice muky

mariann2
25. feb 2012

ahojte, posialam vám svojich pár tohtotýždňových 🙂

bambula1307
25. feb 2012

babulky ste moc sikovne 😉

bambula1307
25. feb 2012

@lusil2005 krasne kvietky aj ja chcem take vediet spravit 😎 😎

mizulienka
25. feb 2012

baby dieta mi spi uz od pol 1, druhe je s tatom na vylete a ja pomalicky robim stit, boze ja som uz aj zabudla, ake to je nerobit s vyplazenym jazykom 😝 😀 😀

@mariann2 prekrasne torticky, ako to ty ziena stihas? mas niekoho, kto ti je pri detoch, ci robis ked spia alebo?

mariann2
25. feb 2012

@mizulienka ďakujem, no ťahám nočné a pomáha každý kto má ruky 😉

lifinka
25. feb 2012

@mizulienka ok, takže jsi tento co já dnes nedělala, hm, tak kde se stala chyba? netušíš? Už jsem ho vytáhla z trouby hned převrátila, vůbec nevyskočili okraje, jen střed korpusu a popraskal ještě....a to jsem hezky dávala těsto při lití do formy k okrajům,,,

lifinka
25. feb 2012

@mizulienka někde v rozpise, tam paní píše, přidat asi 2lž kakaa🙂

alenv
25. feb 2012

tak jsem zkusila blejsknout ve dne.. a jen jednu fotku 😉
@lifinka

lifinka
25. feb 2012

@alenv super, kráááásný 😎

alenv
25. feb 2012

@mariann2 nechápu jak to můžeš stíhat 😀

alenv
25. feb 2012

@lifinka ale byl pidi trošku větší než ruka

lifinka
25. feb 2012

@alenv nevadí, že byl pidi dortík, ale je moc pěkný, také bych chtěla být tak šikovná 😵

já se musím ještě vrhnout na jeden nějaký korpus, chtěla jsem vyzjoušet pribiňákový krém, udělala jsem čokokorpus a je malý potřebuji ještě aspoň jeden, který teda vyskočí🙂

lifinka
25. feb 2012

@alenv mramorovaný mám odzkoušený vždy vyskočí a můžu ho říznout, čokobombu jsem pekla prvně a vůbec se mi to nelíbí, ale vůůůně úžasná 😀