Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
27. feb 2012

@mizulienka ja by som dala asi tak. A aj trošku želé nebude možno na škodu do toho zamiešať.

alti
27. feb 2012

Ahojky holky na sobotu jsem "SI" pekla dort - sama sobě a nebylo to ono, nějak chyběla radost z pečení a motivace. 😀 Naštěstí si rodinka pochutnala a za 14 dní mě čeká dort pro 3-letého syna a to bude horší, vymyslel si hasiče Sama s autem a hořícím domek (který má hasit) a já 3D dort ještě nedělala tak jsem zvědavá.
Jinak jsem dneska taky udělala nálet na Lídl, abych doplnila zásoby na amer. cukříky a měli jahody za 19,90 vcelku sladké. 😉
Zkoušela jsem ten "pribináčkový krém" do košíčků a super odlehčený - děkuji za skvělý krém a uvažuji o něm i do dortu pro malého jen mám strach jestli můžu dát na něj ovoce, aby to nevyteklo??? Pod potah samo máslový.

mariann2
27. feb 2012

ahojte, pridávam práve dokončeného MACK-a, bol to boj, myslela som si, že keď ho robím druhý krát pojde to rýchlo, ale nešlo ☹ ešte že je len pre kamošku, lebo neviem, neviem...

dm1
27. feb 2012

@florentina vitaj medzi nami 😉 . A neboj mas dlhu dobu pripravy a je to pre kamosku ktora vie ze si zaciatocnik tak isto pochopi ak by nebolo vsetko na 100% 😉 . Co sa tyka vystuzovania kuk sem http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-na... je tam vidiet ako sa do spodneho korpusu pichnu slamky /pripadne original vystuz na torty a na to sa da dalsie poschodie, ktore je polozene na kartone obalenom vo folii. Ten karton vlastne bude opierat o tie slamky a nema sa torta kde prepadnut. Este sa dava ja stredova palicka cez vsetky poschodia ale to ozaj do obr tort ja som to dala len raz v lete ked boli hrozne horucavy.
Nech ti kamoska povie ako si predstavuje tortu a mas kopu casu chystat si ozdoby

jakelina
27. feb 2012

@larah byla to druhá poschoďová a výzdoba jenom taková jednoduchá.

jakelina
27. feb 2012

@florentina už ti napsala jiná dobrá duše. Já dávám buď oplatek ten co se dá koupit v plátech a nebo tenkou plastovou podložku a tu si udělám podle potřeby z jednorázových plastových misek a talířů.

maca_p
27. feb 2012

dievcata da sa aj obycajny robeny marcipan (praskovy cukor + susene mlieko) pouzivat na taketo dokonale potahovanie torty? a tiez otazka, ci budu z tehto hmoty drzat aj vy modelovane figurky. a este otazka, mate po ruke link na ten marsmalows potah?
chcem vyskusat nieco nove, doteraz som robila len s tymto obyc. marcipanom.

jakelina
27. feb 2012

@maca_p hmota je na první straně 😉

maca_p
27. feb 2012

@jakelina dakujem, zachranila si ma pred preklikavanim 2409 stran 😀 .

artepf
27. feb 2012

@maca_p já používám jenom marcipán ze sušeného mléka a když je dobře propracovaný, tak se mi s ním dělá krásně a hlavně, což je pro mě taky hodně důležitý, jako jediný mi chutná a i všem, co ho zatím ochutnali. Už jsem zkoušela i hmotu z marschm., ale pro mě je už opravdu hodně sladká no a kupované hmoty mi přijdou takové umělé 🤐 . Ale některé holky tady nedají na MMF (marschm.) dopustit, každý má jiné chutě 😀 .

florentina
27. feb 2012

@lussy23 děkuji, jsi moc milá. V košíku je pravé ovoce, na výrobu "replik" z marcipánu jsem si zatím netroufla.

artepf
27. feb 2012

Holky, prosím prosím opět o radu, mám dělat dort s Mickey, Minnie a Mickey mouse "klubík", jestli to znáte 😀 . Mickey a Minnie už mám celkem úspěšně vymodelované, ale nevím, z čeho bych měla udělat ten domeček, aby dobře držel, tak jako tady na té fotce 😨 . Přemýšlím, že si upeču z malé misky korpus na ten spodek, ale nevím, jestli ten vršek může být z punčoviny a hlavně, jestli bude na tom "krčku" držet 😕 , samo bych ho něčím vyztužila, díky moc 🙂 🙂 .

pristela
27. feb 2012

no ja kupila v kaufe polotucne za 3,99€ 400g tak som volala holke ci ho mam kupit , povedala ano ze preplati tak som zvedava, ja robievala zo suseneho ale to uz je straaaaasne davno, ona chce recept susene mlieko, cukor , olej, nic viac , takze s tymto sa mi bude robit "uuuzasne" aaach , no tesim sa , esteze to ma byt mini torta bez ozdob len s mariškou navrchu 😅

a tiez som bola v lidli na cukriky, som brala za krabicu , lidl plny a tak sa vsetci nahrnuli ze co výhodne beriem ked take mnozstvo 😀 😀 😀 😀 😀 precitali co to je a hodili späť a len kukali po mne 😀

florentina
27. feb 2012

@dm1 Ahoj. Moc děkuji za super vysvětlení a odkaz na pěkné stránky. Postup je jasný, jen ty brčka mi na to přijdou zvláštní v tom, že jsou v realu vlastně lehce deformovatelné, ale asi to stačí.

maca_p
27. feb 2012

@artepf aha, super takze sa do toho mozem pustit... som si myslela, ze ci sa to nebude nejako trhat, alebo co. nechce sa mi kupovat tie drahe potahovky, ani naradie, na obcasnu tortu pre nas ako rodinu obyc. marc. hmota bude stacit. tiez mi prave ze chuti najviac. robis z toho aj tie vselijake krasne ozdoby?
chcem urobit zopar postaviciek, tak to uz aby som zacala trenovat.

baby nemate dake ludske postavicky hlavne deti?

florentina
27. feb 2012

@jakelina mě teda přijde perfektní. A píšeš jednoduchá výzdoba....já si to tedy nemyslím, myslíme že je úplně akorát, krása

florentina
27. feb 2012

@jakelina taky prima nápad s těmi plastovými tácky...předpokládám, že to už pak neobaluješ igelitem...děkuji za odpověď

larah
27. feb 2012

@jakelina že jednoduchá, ved je uplne nádherná, presne tak si predstavujem svadobnu, také prečačkané sa mi teda vobec nepáčia,posobia na mna až gýčovo, no každý máme iný vkus, no neviem či by som si na takéto trufla, ked mne tie kvety vobec nejdu

maca_p
27. feb 2012

@pristela s tymi "modernymi" hmotami sa robi lepsie?

aj z marsh... sa daju modelovat figirky?
boooze ja vyzeram ako tatar, ale ozaj som vzdy len pras. cuk a sus. mlieko pouzivala... 😲 a tortu som nezdobila ani nepamätam....

vecernicci
27. feb 2012

@maca_p určitě se dá, já dělám jen z mléčného marcipánu 😉 a postavičky mi z něj drží super

maca_p
27. feb 2012

@abriela diiiky. 😉

florentina
27. feb 2012

No a protože jsem to ještě neudělala, tak musím složit poklonu všem zde uveřejněným dortíkům. I když někdy autorky píší, že nejsou stoprocentně spokojeny, já to vidím tak, že je za vším kus práce a je to nádhera. Mě se líbí všechny, jste šikulky!

maca_p
27. feb 2012

@vecernicci a diely na sebe drzia len povlhcenim vodou? ci treba lepit kremom?

jakelina
27. feb 2012

@florentina už neobaluju, jenom položím na dort, který jsem potřela troškou krému, na to dám tácek, trochu potřu krémem a šup na to druhé patro. Stejně tak i s oplatkem.

jakelina
27. feb 2012

@larah jsou tam jenom růžičky a listy, nic jiného jsem v té době neuměla a květy jsou poprášené práškovou zlatou barvou.

pristela
27. feb 2012

@maca_p ja nerobim s kupovanými hmotami , robim stale len s MMf a teraz nanovo s mmf spolu s bielou cokolacou , a ano vymodelujes z toho cokolvek, aj so suseneho mlieka sa da vymodelovat cokolvek

@dm1 Daniii, dnes som dostala objednavku na thomasa, mozem ťa okopírovat ? 😕 sa mi paci ten posledny co si robila 😀 , inak z kurzu si pamatam akurat horalku 😀 a už je to tu 😀

jakelina
27. feb 2012

@maca_p všechno drží, neboj, určitě nedávej krém

jakelina
27. feb 2012

@pristela já jsem dnes nabírala do košíku bonbony a hned mi tam začali důchodci nabírat taky, když toho kupuju tolik, tak to musí být nějaká dobrota ne 😀 😀 😀

pristela
27. feb 2012

@jakelina jo jooo 😀 😀 u mna tiez taky dedkovci 😀 😀 😀 😀 sa im to prilepí na protézu 😀 😀 😀 a budu na nas nadavat 😀 😀

larah
27. feb 2012

kočeny ,koľko asi stenčujete tie kvetné lupienky,ja to mám asi moc tenunké ,aj ked na oko sa to zdá,ale je to potom strašne krehké a rozpadá sa mi to.... ☹ ☹ ☹