Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
1. mar 2012

@jakelina - skús ešte raz, teraz už by to malo ísť...

mia1111
1. mar 2012

baby, mne sa dnes mimoriadne darí... nefunguje mi svetlo v trúbe, aj som si kúpila novú žiarovku, ale nedá sa odmontovať kryt na nej, nejaký je za tie roky zapečený, alebo čo ja viem? 😒 . A blbla mi váha, tak som kúpila dnes novú batériu a nejde to už vôbec, tak neviem, či sa tam pokazili kontakty, alebo je zlá batéria. Tak snáď mi korpus nezhorí, keďže naňho neuvidím 😠

lusil2005
1. mar 2012

@artepf ja som pytala 10eur/kilo a etiketa bola skutocna 😀 odrezana z jeden a pol litroveho kelta a nacapena na tortu 😝

maca77
1. mar 2012

@mia1111 mne sa mm snaží už rok vymeniť žiarovku v rure ... ale tiež nemôže ten kryt odmontovať 🙄 😠 ... a tak si svietim baterkou do rúry 😝 😀

mia1111
1. mar 2012

@maca77 - no, to by musela nejaká baterka fungovať, normálne je to dnes začarované... v jednej sú skoro všetky diódy vypálené, druhú, čo naposledy fungovala, neviem ani za pána nájsť (aj v hračkách som kukala a nič 😠 ) a v tretej zjavne nefunguje tá žiarovka, lebo batérie som dávala nové z blistra. No fakt super deň. A korpus som práve dopiekla, no snáď bude ok... aj keď teda, mohol byť o kúsok vyšší, nechápem, asi boli malé vajíčka, alebo čo už... ja chcem, nech už je sobota ráno a torta je fuč 😀

mia1111
1. mar 2012

@maca77 - ja mám rúru 6rokov, prvýkrát zdochla teraz žiarovka, mám gorenje, idem aj podľa návodu, že šrobovať v protismere hodinových ručičiek, ale nepohnem s tým ani o milimeter. Fakt super vec 😠

mia1111
1. mar 2012

@maca77 - som sa vytočila, volala som do Gorenje, vraj vedia o tom, že sa to stáva, ak sa takto dlho nemení žiarovka, takže jedine to môže skúsiť chlap, ktorý má riadnu silu, ja nemám vraj šancu ako žena, keď sa mi to doteraz nepodarilo. No nepotešila ma teta teda vôbec... ale že keď rozbijem ten kryt, dá sa kúpiť ako náhradný diel 😅

maca77
1. mar 2012

@mia1111 no mne sa to pokúšal vyšrobovať silný chlap - mm 😀 aj tak to nejde... my máme zanussi a tiež to nejde... tak idem zistiť či na tú našu sa dá kúpiť nahradný diel 😝 ale už som kúpila nový sprej na čistenie rúr tak ešte posledná šanca že skúsim to okolo žiarovky poriadne vyčistiť a či sa nepodarí 😒

mia1111
1. mar 2012

@maca77 - skús teda aj to a daj mi potom vedieť, či to pomohlo... by som aj ja skúsila 😅

mizulienka
1. mar 2012

baby, robila som slahany nad parou, zo 4 vajec, dala som 300g masla, ale robila som tak, ze ked bol este vlazny dala som tam to maslo a ono sa rozpustilo, troska sompreslahala a dala vychladit, ale krem mi este furt nestuhol, a to je uz 2 hodky od toho...nemate s tym niekto skusenost?
vacsina asi robite tak, ze zaslahavate do masla ale viem ze @lusil2005 to robi tak ze do vlazneho dava maslo on sa potom nezrazi...myslite ze to zatuhne???

reruna
1. mar 2012

prosím vás můžu udělat do formy kulaté 20 cm mramorový korpus ze 4 vajec? vleze se to?

mizulienka
1. mar 2012

@reruna akurat som robila do 24 zo 4 a uz skoro lezie von...poda mna z 3 ti staci, zavisi na kolkokrat chces prekrajovat.

reruna
1. mar 2012

@mizulienka tak já udělám ze 4 a uvidím, kolik mi tam vleze, nechám tak 1 cm od kraje volno, to snad bude stačit, aby mi to nevyteklo, ne? a zbytek těsta dám do muffinů. Chtěla bych prokrojit 2X

mates22
1. mar 2012

@reruna
@mizulienka tak já budu dělat do formy 28 cm a myslela sem, že to udělám z dvojnásobku, takže 8 vajec, ale tak to by asi bylo moc, co?

peroli
1. mar 2012

@lifinka já si koupila ten červenej a dělala s ním tohle:

anibas
1. mar 2012

@misa1982 250 ml mlieka + 1 puding + 125g masla , pod poťah dať viac masla do krému 😉

anibas
1. mar 2012

čaute žienky - hlásim, že tento týždeň ani jedna objednávka torty 😀 😀 😀 čo budem po nociach robiť ?? 😅 😅

vecernicci
1. mar 2012

kdopak to hledal dort s pláží? tady jsem na jeden narazila http://www.flickr.com/photos/cakes_by_nomoretie...

peroli
1. mar 2012

@anibas spát? 😅 😀 😀

vecernicci
1. mar 2012

a mrkněte ženy na tyhle malovaný dortíky, ty jsou luxusní http://www.flickr.com/photos/neviepiecakes/

mám dělat na víkend dva ovocné dorty, tak hledám inspiraci a najdu všechno možný, jen né to co by se mi hodilo 😉

lamps
1. mar 2012

dievčence nemáte náhodou niektorá postup na kvietky, ktoré sú na foto, ktorú prikladám? Myslím tie biele so zeleným stredom. Tuším asi ako sa robia, ale rada by som videla postup. Inak dostala som objednávku na svadobnú tortu a od radosti ani neviem ako ju ozdobiť 😀

lamps
1. mar 2012

@mamina1978
@jakelina dievčence hovoríte mi z duše, som na tom presne tak ako vy 😀 😀 😀 a veľmi sa tomu teším 😅 😅 😅, aj keď nie vždy mi je do smiechu.

vecernicci
1. mar 2012

@lamps nejsou to begónie? a dělala bych je jako růže, ale neohýbala lístky, vykrojitkolečko, ztenšit a lepit na kuličku z hmoty 😉

já mám sice objednávky na ovocné dorty, ale ten na zítra má mít průměr 15 cm tam dám doprostřed jednu jahodu a bude ozdobeno 😀 , ale chtějí ještě na neděli jeden veliký, tak jsem jim vzala i tohle tintítko 😉

lamps
1. mar 2012

@vecernicci ďakujem, tak nejako si predstavujem, že by som ju robila. Len neviem, neviem, či sa mi podarí taká krásna, tá kvetinka. No nič budem skúšať.

jaja555
1. mar 2012

@mamina1978 perfektné, si šikulka mamina1978, veľmi sa mi to pači

pristela
1. mar 2012

@anibas ooch , zlatinko príííídi ku mneeee , ja ti dam veeeela roboty, a aku len chces, mozes si aj vybrať 😀 😀

@reruna no ja myslím , že ak robís mramorak tak 1cm od okraja je malo 😨 o mne mramorak vylezie vzdy isto o viac nez 1cm !!

@lamps tá zienka od ktorej mas toto foto má uuuuužasne kvety , som nad nimi vzdychala pred tromi dnami 😀 😀 aaach

zdenallicka
1. mar 2012

@reruna Jeslti jsi ještě nezačala, tak si tam nech aspoň 3 cm - jinak budeš čistit troubu..:D Já dávám do 2/3 formy..🙂

reruna
1. mar 2012

@zdenallicka budu péct až o víkendu, dík za upozornění!

reruna
1. mar 2012

@mates22 no já už jsem do formy 26 cm dělala ze 6 vajec a bylo to úplně akorát po vršek, tak do té 28 formy by těch 8 vajec snad mohlo být.... jestli teda seženeš vejce 😅

pristela
1. mar 2012

oooo, ženy , milujem pílku na korpusy 😀 aj som si od stastia povyskocila a zatlieskala 😀 az sa deti nahrnuli do kuchyne 😀 😀 😀 a maly tiez skusil 😀