Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
2. mar 2012

ještě jsem pročetla rady od holek, které tenhle mramorový korpus taky dělají, tak já přidávám mouku po lžících do puštěného mixéru, takže se to myslím pěkně postupně zašlehá 🙂

lawli
2. mar 2012

@pristela ja som robila Thomasa minulý týždeň 😀 😀

zanet2009
2. mar 2012

Mám tento vanilkovo-máslový krém:

Uvařit pudink :z 600ml mléka, 2 vanilkových pudinků, 1 vanilinového cukru a 200g krupicového cukru.
Po vychlazení postupně všlehávat do 2 másel (živočišné - 250g).

Můžu ho použít i na povrch a boky dortu pod potahovku nebo musím vyrobit jiný?
Díky za radu.

pristela
2. mar 2012

@lawli 😀 😀 😀 videla som ho ? ukaaaz , abo hod link na fb 😀 bo ja som chcela robit podla danky , rozhodne bol najkrajsi, co som nasla 😀 no ale ja som taká ťuťula, potierala som vcera dve torty obe rovnaka velkost len ine plnky 😀 a stale som pak premyslala ktora je s akym kremom, som sa citila ako pako, a pritom maju kazda inu farbu podlozky 😠 tak som potom dala na vrch na tu thomasovu take mensie koliesko z korpusu 😀 a thomasa postavim na tento "piedestál" a koliajnice dam okolo, no prosto chapete ma? šišina som , snad som ich nepoplietla 😀 😀 😀 😀

mizulienka
2. mar 2012

tak tu je....a idem vas trocha pocitat 😉

lawli
2. mar 2012

@pristela tu maš link na abum mám tam dvoch Thomasov 🙂 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.187318... dúfam ,že bude aktívny 🤐

zanet2009
2. mar 2012

Prosím ,prosím, poraďte!!! 😕

pristela
2. mar 2012

@zanet2009 ja myslim , ze nie, ked pocitam je tam viac mlieka nez masla , ale kusiok z neho odober , domiesaj do toho este maslo, pripadne korpus a pak tym mozes potriet 😉

zanet2009
2. mar 2012

@pristela Super, děkuji, takže máslo musí převažovat, jo?

pristela
2. mar 2012

@zanet2009 jo , tak som to pochopila ja, ked holky radia, ja si vymiesavam krem na potretie zvlast 😉 niesom taka odvazna 😀

reruna
2. mar 2012

tak mám upečeno, pekla jsem to více než hodinu - pro porovnání fotka pvedeného a nepovedeného korpusu ani nedýchám, snad se nepropadne!

mizulienka
2. mar 2012

@lucula73 Luci k cokoadovej plnke kludne visne alebo maliny robila som aj tak aj tak avelmi chvalilil

blcha
2. mar 2012

ahojte chystam sa robit dcerke tortu uz mam vsetko vymyslene len by som sa chcela spytat teda poradit neaku dobru plnku medzi korpusy nie maslovu nieco take dobre mozno tvarohove alebo z mascarpone aby som s tym mohla napatlat tu tortu predtym ako ju potiahnem marcipanom 😉

anibas
2. mar 2012

@zanet2009 dovnútra daj tento krém, a ked budeš natierať boky a vrch torty tak tam primiešaj ešte maslo 😉 😉

anibas
2. mar 2012

@reruna NOOOO - tak to je rozdiel, ktorý vidíte a cítite !!! 😀 😀 😀

anibas
2. mar 2012

@blcha 500g tvarohu jemného + uvarený smotanový puding s 250ml mlieka + cukor + vanilk. cukor + nastrúhať čokoládku Margot + želatinový stužovač za studena Dr. Oetker a hotovo, vrch torty potrieť maslom a cukrom 😉

pristela
2. mar 2012

ženyyyy, mám hooo 😅 😅 😅 😅 moj prvý kvet na drotikoch , aaach a držíííííí 😅 jaj kolko malo staci k detskej radosti 😅 teda nevypada kto vie ako 😝 ale hlavne , že drží 😀 juj

janca13
2. mar 2012

@mates22
@jakelina
@mia1111 dievčatá dakujem 😉

mia1111
2. mar 2012

@pristela - tak to si iba Ty myslíš, že to dokážem... práve sa chystám prerobiť tú časť loga, s ktorou som sa včera bavila celý večer ☹ . Prskla mi naň voda a tým pádom je to fľakaté, ten sprej sa s vodou asi veľmi nemusí... 😖 . Ešteže je to až na zajtra... torta potiahnutá, idem sa hrať...

mia1111
2. mar 2012

@reruna - takto to má vyzerať 🙂 . A čo si urobila inak - kde bola chyba? Ten sneh z bielkov asi, či ešte niečo iné?

jakelina
2. mar 2012

Holky zrovna jsem vyřezala krtka, je to fuška, má tam spoustu malých součástek 😀 😀 Je na dort na příští týden. Paní chce abych i dort seřezala podle tvaru a nahoru položila ten obrázek z marcipánu.

lifinka
2. mar 2012

@pristela KRÁSNÝ dortík, jak se dělá ten obrázek ?
Takový bych také chtěla vyzkoušet 2D dort

holky tak já myslela, že po přečtení pokladní účtenky mě klepne, byli jsme i s mužem nakupovat, ale já ho poslala pro plato vajec (30ks) a až doma, se dívám na lístek a normálně plato vajec za 120kč, ještě teď supím 🙄 🙄 🙄
a vy jste onehdá o vajíčkách mluvily, že?

jakelina
2. mar 2012

@lifinka tady stojí 100 😝

lifinka
2. mar 2012

@lawli tak to je také krásný dort, chci postup, prosííím

reruna
2. mar 2012

@lifinka u nás mají vajíčka i dražší....☹

@mia1111 jedině ten sníh mě napadá... asi ho pokaždé ušlehám jinak, tentokrát jsem si dala na něm záležet, aby byl pěkně pevný a opatrně jsem ho přimíchávala...
zatím se nepropadl...

lifinka
2. mar 2012

@jakelina bože co se děje?

reruna
2. mar 2012

@lifinka to je kvůli tomu nového nařízení EU, že slepice musí mít větší klece a bohužel země, odkud dovážíme vejce se tomu nepřizpůsobily, takže od nich nemůžeme už dovážet....

adrianai
2. mar 2012

Ahojte kočenky,
normálne to tu nestíham číhať 😀 ani nemusím hovoriť, že tu pribudli krásne tortičky 😉
chcem sa ale opýtať, kamoška by chcela poschodovú tortu a spodok ovocný (asi tvarohový) a vrch parížsku šľahajdu - udrží mi to? Alebo na spodok musím použiť nejakú maslovú plnku + ovocie?
Veľké Ď. 🙂

mia1111
2. mar 2012

@jakelina - tak mi prosím po lopate vysvetli, ako sa ti podarilo tak presne vyrezať krtka? Tie detaily? Si si to nejako naznačila? Prosííííím, písni mi postup 😅

mia1111
2. mar 2012

@reruna - už sa ani neprepadne 😉