Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
4. mar 2012

ahojky holky, dort předán na oslavě u mamky, moc se líbil, tak mě to těšilo🙂
jenže jak jsem začala pak krájet dort, potahnutý smartflexem, tak se někde odchlípával od krému, čím to??? Kfrém byl z čokotyčinek milena, pod potah "ANO", tak nevím, jestli tam byla malá vrstva krému?

fodorka
4. mar 2012

ahojte takze moja dnesna pre nase zlaticka...zozala velky uspech 🙂 tak sa vytesujem!

mizulienka
4. mar 2012

@lifinka cim si podsypavala hmotu, ked si ju valkala?
mne sa niekedy stane, ze dam vela skrobu ze sa hmota nechce "prilepit" na maslo

vlada111
4. mar 2012

@mizulienka nó ale ja to myslím vážne. A kávičku si rada dám, ak máte mašinu, môžem doniesť na degustáciu našu z Indonézie 😉

dm1
4. mar 2012

@vecernicci mame to doma rovnako mam tiez takeho manzela 😵

pristela
4. mar 2012

@lifinka bud si mala pod potahom skoro nic kremu, alebo si krem mala moc tuhy ked si nan dala potah a pak hned supla do chladu, cize krem pod potahom nestihol zmaknut a tak prilepit na seba potah , alebo ako mizulienka pisala moc praskoveho cukru abo skrobu zospodu prilepeneho na potahovku 😉

pristela
4. mar 2012

@mizulienka ,
@zuziq to ja netusim ako to tie zienky robia, ale isto na torticky musi byt zvlat vyrobna, zvlast miestnost, zvlast rury, chladnicka, mixery- nemoze sa pouzivat to co bezne pouzivame v domacnosti na bezne varenie 🙄
v podstate ja vyrabam vyrobky tiez doma , nie torticky🙂 ale ine hand madde vyrobky a musela som ist zial na zivnost/kvôli milým zlatym závistlivým ludom -i ked neviem co zavidia, asi zniceny chrbat, oci, nevylezane choroby a platenie vysokych odvodov ☹ ☹ ☹ / Minuly rok bola v čechach velka nahanacka po malych "remeselnikoch" danovaci lapali ☹ o dušu.

pristela
4. mar 2012

aa hollky , že aku objednavku som dostala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že ako sa "tešííím" ? 😀 😀 😀 no ktora uhádnete ? 😝

lawli
4. mar 2012

@pristela žeby nejakú kvetinkovú ?? alebo svadobnú ??? 😕

makinka2
4. mar 2012

ahoj hollky 😉
Jako fakt nechápu jak to děláte, asi mám fakt blbej marcipán ☹ už jsem tam přidala hafo cukru a pořád mi krtek padá 😢 Než mu udělám ruce tak je zezadu úplně sjetej. Ted je v mrazáku jestli rychle stuhne a pak to tam budu přilepovat. Asi jsem si měla koupit tu hotovou 😝

pristela
4. mar 2012

@lawli nie, nie, je to nieco co som tu uz pisala, ze snad toto nieeeee 😀

lola77
4. mar 2012

@fodorka Nádherná 🙂

larah
4. mar 2012

@pristela snád nie erotikoš 😅

lawli
4. mar 2012

@pristela no tak sa vzdávam ,ja nečítam všetky príspevky...som len skúsila trafiť...lebo ja som tiež dostala extra objednávku a radšej by som klasika niečo s kvietkami ,aj keď mám na apríl jednu svadobnú ,no to je ešte ďalekooooo... 🙄

pristela
4. mar 2012

@larah och nie, take som uz mala , ale odmietla som 😀 toto je nieco "nežnejsie" 😀 😀 😀 milejsie , ale ja to nejak moc nemusis a hlavne vsetky torty s tymto podla mna vypadaju rovnako , nic kreatine sa s tymto neda 😝

jakelina
4. mar 2012

@pristela Kitty???

pristela
4. mar 2012

@jakelina ano, ano aaaanooooo 😀 😀 😀 😀 😀 umrem 😀 a to pre 12 abo13rocnu holku 😀

larah
4. mar 2012

@pristela no už prezraaaad,čakáme 😅

jakelina
4. mar 2012

@pristela co máš z toho, já už bude dělat třetí 😝 , taky mě to neba, když to má být pořád stejné 😒

pristela
4. mar 2012

@jakelina no ved prave, tam sa moc neda, ale aspon si vybrali tu pasikavu, neviem ci aj Danka ju uz nerobila 😉

lawli
4. mar 2012

@pristela ja som ešte Kitty nerobila 😀 😀 😀

pristela
4. mar 2012

cha ano ano pamat mi sluzi, tuto budem robit , aj danka ju robila: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2318429...
@lawli to ked ja nieco napisem tu ze ee, tak o mesiac to niekto chce 😝 neboj aj na teba príde 😝 😝 😝 😀

lawli
4. mar 2012

@pristela už teraz sa na ňu teším ,ja zas duplujem Thomasa ,Pat a Mat , Nemo ...teraz zas budem robiť to denko s klobáskou čo mám v albume na FB ... ale momentálne zháňam nejaký námet na dom - bungalov ,žltý a okolo má byť tráva a to všetko doboška...ešte čakám na info aká má byť veľká 😀 😝

maca_p
4. mar 2012

@b.janka prepasirovat cez sitko

daducha
4. mar 2012

Ahojte zienky, tak u nas hotovy lazaret,od piatku jeden drobec 40 -ky,dnes konecne ustali,ma chripku a skomplikovanu bakteriou tak uz mame ATB ☹ .Co je ale horsie,dnes to schytal muz a len to by ste mali vdiet.Uz 37,5 bolo hrozne 😀 a teraz ma 38,5 a to uz je ... 😀 😀 .Este ze ja sa drzim.Ale ja stale hovorim, chlapi nic nevydrzia ,hlavne cim su starsi 😀 .Najväsciu radost ma mladci anjelik,toho som vcera rano odstahovala ku babke do karanteny, ani si na nas nespomenul 😠 ,opicka moja mala a mne uz tak chyba ☹ .No skôr ako v stredu ani prist nemôze,ak ho chcem udrzat zdraveho .A k tomu vsetkemu sa pocitac rozhodol, ze nebude nacitavat kartu z fotaku,tak ani nemôzem fotocky pridavat 😠 .Teraz len dufam, ze moja imunita to zvladne,zase ma cakaju na vikend velke torticky,tak nech nemusim rusit .
No utekam popozerat Vase krasne dielka a opatrovat mojich lazarov 😉

rogerka
4. mar 2012

@pristela daj, uz je velky 😉 a ak ma talent po tebe, budes mat tazku konkurenciu, ja osobne by som ho urcite nechala 😉

mizulienka
4. mar 2012

@daducha jej tak sa len drz a neochorej aj ty 😉 uz netrpezlivo cakam na tvoje fotky 😉
a je pravda, ze chlapi nic nevydrzia, troska boli hrdlo a uz sa musia kurirovat v posteli a nic nerobit, ach jaaj 😀 😀

stardust
4. mar 2012

ahojte, rozmyslam nad praktickym darcekom pre znamu zijucu v SR, ktora rada vypeka. Rozmyslala som nad kucharskou knihou Najlepsie torty, casto su v nej uvedene tieto aromy:

Finesse Natürliches Bourbon-Vanille Aroma
Finesse Geriebene Zitronenschale
Finesse Natürliches Orangenschalen Aroma
Finesse Weihnachts-Aroma
Butter-Vanille Aroma
Zitronen Aroma
Rum Aroma
Bitter-Mandel Aroma
Citro Back
Orange Back
Vanille Back
http://www.oetker.de/oetker/produkte/backen_und...

Daju sa bezne kupit v slovenskych potravinach a pouzivate ich niektora?

desmodka
4. mar 2012

@79zuzana prosim ta aka bola tazka ta kitty a ake mala rozmery?? dakujem

daducha
4. mar 2012

@mizulienka dakujem, drzim, drzim 😀 .Z tychto torticiek som sa vytesovala, konecne aj ine ako detske.Minule som nevydrzala a kupila si knihu od Debbie Brown baby cakes a hned som musela vyskusat macka.Ale som sa jedovala, neviem co je to s to s tym Smartflexom,sadala mi hmota,tak je tam trosku tucnejsi macko 😀 .NO ale ved macovia maju velke pupky 😀 .Asi to budem musiet pred modelovanim miesat s gum pastou,alebo vyskusat trik z knizky,ako zaklad pouzivaju zmes ryzovych burizonov masla a marshmelakov.Keby to chcel niekto oskenovat,rada knizku poziciam, su tam uzasne veci 😵