Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
5. mar 2012

@vecernicci nádhera, to sú medovníkové?

lussy23
5. mar 2012

@dadka212 nádherné výtvory @rogerka nádherná @fodorka krásny Tomáš. @79zuzana krásna Kittynka @mates22 krásna tortička @dajna11 peknučké koláčiky @vecernicci krásne tortičky a tá ovocná- mňam. @jezkomanka @benne Na začiatočníčky ste si vybrali dosť ťažké tvary. Klobúk dole! Sú krásne. A detičkám všetko najlepšie., veľa zdravíčka, nech sú stále veselé a nechvám robia radosť. @janulkamartinko suprová torta.
@anibas skoré uzdravenie a dcérke držím palce pri Monitore. @daducha skoré uzdravenie

lamps
5. mar 2012

@vlada111 kamoška na ňu číslo nemá 😖

zlatat
5. mar 2012

@mizulienka to kde majú takú dobrú cenu vajíčok? A aká je to veľkosť? Ja som skúšala piecť aj z veľ. M ale nevedela som si riadne prerátať množstvo múky a cesto nebolo také vláčne ako pri veľ. M

lussy23
5. mar 2012

@vecernicci krásnučké sú

benne
5. mar 2012

@lussy23 nemyslím, že tvar bol ťažký, piekla som 1 klasický velky plech a jeden oblý menší, pekáč 😀 😀

a ked nabuduce kupim dosť cukríkov a spravím hrubší poťah.. tak snáď to bude lepšie 🙂 🙂 🙂

vecernicci
5. mar 2012

@zlatat díky, jo jo jsou to perníčky 😉
@lussy23 díky 😵

mates22
5. mar 2012

@vecernicci waw, ty vajíčka, taková jemňoulinká prácička, fakt nádhera

jakelina
5. mar 2012

@vecernicci ty jsou nádherné.

mrka2
5. mar 2012

@vecernicci fiha, na to ja by som nemala nervy. krasne!!! 😵

reruna
5. mar 2012

@stardust v tom případě ty konkrétní, které jsi vypisovala neznám a u nás je nikde neprodávají...

miciatko
5. mar 2012

@vecernicci to je krasa , cim si zdobila polevou ci kralovskou??

mima1311
5. mar 2012

@vecernicci teba vyvazit zlatom , krasne nieco , uprimne ti rucicky zavidim ....dokonale 🙂

lusil2005
5. mar 2012

@zlatat ja som kupovala M vajcia 30 kusov, a vzdy som za ne v lidli platila 3 eura. a teraz kukam na blok doma ze 4,50 😲 tak som sa nas-hnevala! asi fakt dam aj ja 10eur/kilo, ved vsetko ide hore jak slak! mlieko, maslo... 😠

vecernicci
5. mar 2012

@miciatko momentálně zdobím královskou glazurou, ta když mi zbyde, tak se dá znova prošlehat a použít, ale bílkovka, tak den a pak vyhodit 😉

mizulienka
5. mar 2012

@zlatat u nas v rovinke, v samoske...ja stale peciem iba z M a idem normalne podla receptu a cesto super.

zuziq
5. mar 2012

@dadka212 ta farba je fakt krasna. A ked robis z PDT skusala si aj K2? Pripadne smartlex velvet? K2 poznam, robi sa mi lepsie ako s MMF ( neviem ho asi dobre namiesat) ale tiez je to zaujimave, kym to rozvalkam aby to nepraskalo. Preto by som chcela skusit inu hmotu a premyslam nad PDT a smartlefxom.

bzucinka2
5. mar 2012

@enya00 podla mna jedle je to v podstate vzdy, ja tie figurky nejedavam, ale napriklad ziazane kvety mam doma asi mesiac a v pohode 🙂

zlatat
5. mar 2012

@mizulienka hmm divné - tak to potom asi bude tým, že som použila inú múku ako som zvykla ... alebo som nayknutá na domáce XL vajcia 😀 😀 😀 ... lenže babkine sliepočky akosi štrajkujú, nechce sa im znášať viac vajíčok
@lusil2005 to sú príšerné ceny - ja som už dvihla, už mám za 11€ torty, lebo takto to ďalej nejde, všetko ide hore 😠 😠 Aj WI ako zdraželo ☹

jakelina
5. mar 2012

@zlatat já taky peču všechno z M vajíček a recepty dělám různé a nikdy nebyl problém.

bzucinka2
5. mar 2012

@pristela ja casto pouzivam aj zltu 🙂 a chlapi to su niekedy kapitola sama o sebe 😀
@vecernicci uzasne 😉
co sa vajec tyka ja kupujem 30 ks za 3,4 L-kove ale vsade vravia, ze mame malo vajec na domaci trh, lebo radsej budeme vyvazat a pre domacich zdrazime ☹

lifinka
5. mar 2012

@jakelina jsi mi připomněla náš film s Polívkou- ku.va hoši gutentag, bazén a sliepky 😀

bzucinka2
5. mar 2012

no ja som zvysovala cenu uz od januara, lebo vsetko nenapadne dvihaju ☹
@lusil2005

zlatat
5. mar 2012

@bzucinka2 ono to zdražovanie určite súvisí aj s tým debilným nariadením EU o zákaze klietkového chovu sliepok 😠
Poliaci ich vraj majú takto nadbytok no a my nedostatok

mizulienka
5. mar 2012

@zlatat ved urcite s tym zakazom, ta skvela EU 😠 😠

mizulienka
5. mar 2012

@lusil2005 mi nehovor ze za tie nadherne torty si ratas menej ako 10eur za 1kg??? 😕 😕 😕

dadka212
5. mar 2012

@zuziq K2 som skúšala ale s pdt sa mi robí lepšie a aj mi najviac chutí, so SFV sa mi robí najlepšie, ale aj najdrahší 😉 ten používam iba na postavičky a kvety, občas aj na poťah...

lifinka
5. mar 2012

@bzucinka2 a kolik si bereš od práce?v Kč, nebo jak to spočítáš cenu dortu konečnou?

dm1
5. mar 2012

juj babulky ked spominate to zdrazovanie... tusim by som aj ja mala uz konecne s tou cenou 9 eur za kilo nieco robit 😝

anibas
5. mar 2012

@dadka212 už aj PDT išla hore - len neviem koľko 😒 😒