Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

breberuska
6. mar 2012

@ladydia
@vecernicci holky, děkuji...já jsem si to říkala taky. ale mám strach z přenášení...jak to udělat, abych ho neponičila...potáhnout a nechat v lednici pořádně zatuhnout??

mariann2
6. mar 2012

baby, teraz mi volala jedna jedna pani, že chce tortu pre otca najprv že knihu, potom sme sa dohodli na torte s lyžiarom a keď prišlo na cenu, tak mi vraví že tak do 15€, ja už neviem, či ľudia nechodia do obchodu???????? 😠 😖 😖 desať vajec stojí 2€ a ona odo mňa chce tvarohovú tortu s banánmi a mandarinkami za 15€ je toto normálne?ja za jeden nákup nedám pod 50€, sa mi rozum zastavujeee

ladydia
6. mar 2012

@lamps ja uz ani neviem ci mam lajkovat ten FCB lebo kym olajkujem vsetky tak ma picne, ale aj mm povedal že mas zlate rucicky 😀

lamps
6. mar 2012

@ladydia 😅 ďakujem za pochvalu, snažím sa, ale ešte sa musím veeeeeľa učiť.
@mariann2 no ja mám z ľudí pocit, že si myslia, že my dostávame suroviny na torty v obchode zadarmo. A robota? Veď to máme šup, šup. Ja sa s týmto argumentom, že mne je dobre, veď ja si viem spraviť tortu stretávam často a dosť ma to hnevá, veď každá máme ruky, takže urobiť tortu si môže aj sama.

mariann2
6. mar 2012

@lamps a následne keď som jej povedala, že jedine tak okolo 30€, tak mi vraví, že ale oni sú len šiesti a im stačí malá, ale stála som si za svojím, ak nechce, nemusí brať, ja svoje torty nikomu nenúkam nasilu, ak nechcú nech si kúpia v obchode balenie muffinov za 3€ 😖

mariann2
6. mar 2012

@dajna11 nie som @ladydia , ale poslala som ti na fb žiadosť 🙂

jakelina
6. mar 2012

@pristela lízátko jsem nabízela já, tak piš adresu, jdu ho zabalit 😀 😀 😀

drobec33
6. mar 2012

@dajna11 krasna, krasne a este raz kraaasne! Utieram si sliny este teraz 😀

dooscoby
6. mar 2012

ahojte baby.Mala by som prosbu,hladam daku sikovnu maminu z BA a okolia,ktora pecie za sikovnu cenu chutne torty.Dcerka ma za mesiac 3 roky a rada by som jej dala spravit torticku s postavickou Minnie.Ak mate daktora zaujem mozte my napisat IP.Dakujem Daniela

lamps
6. mar 2012

@mariann2 presne tak, kto nechce "drahú" tortu, nech si ide kúpiť inde. Mne zas akože kamarátka povedala, že mi je dobre ako si zarobím popri materskej, ale ona je doma bez roboty 😖, potom som išla u nás do obchodu s cukr. potrebami a zobrala som ju so sebou, aby videla ceny pomôcok. Mne nepovedala nič, ale kamoške hovorila, že aké sú veľmi drahé tie pomôcky. Ale názor na to, že mne je dobre nezmenila.

dajna11
6. mar 2012

@drobec33 aaaaaale neblázni moja 😀 😀 😀 😀 dakujem ti 😀

dajna11
6. mar 2012

@mariann2 ok,čakám 😀 😀

drobec33
6. mar 2012

@lamps Andrejka, sanku mam padnutu pod stolikom. 😲 Mas zlate rucicky, tie tvoje torty to su hotove umelecke diela!!!! 😎 Ako dlho sa tomu venujes?

lamps
6. mar 2012

@drobec33 ďakujem, sánku si rýchlo zodvihni, na nete sú ešte oveľa krajšie umelecké diela 😅. Tento rok vo februári bol rok, čo som dala dokopy svoju prvú poťahovanú tortu 😅. Ty si na FB pod akým civilným menom, ja mám v tých menách neskutočný chaos. Orientujem sa len podľa tortičiek 😀

drobec33
6. mar 2012

@dajna11 nemas za co, fakt su krasne. Baby ja pri vas blednem zavistou 😒 Ale ma to taha dopredu. Mozno o 100 rokov sa mit o podari 😀 Ale nie, ja iba tak rekreacne, ale chcem aby boli super. Fakt som rada,ze som sem nahodne zabrdla. 😉

mizulienka
6. mar 2012

@lamps mne tak minule moj svagor vravi, ze ako mi ide biznis s tortami, ja mu vravim, ze to nie je biznis, ze sem tam nieco napeciem 😉 a on nato, ze ale ved to su cierne peniaze, ze to nikde nezdanujem...tak som mu vravela, ze keby vedel, aky mam "zisk" z toho biznisu, tak by mi toto asi nevravel...ja som taka naivka, ze som si stale myslela, ze si ludia nezavidia, ze si dozicia jeden druhemu, ale teraz, ked peciem, tak sa so zavistou stretavam coraz castejsie...on, teda moj svagor, by mi nedal upiect tortu uz len kvoli tomu, ze by si myslel, ze ako sa ja na tom nabalim...a pritom, ja by som im tu tortu upiekla zadarmo 😀

drobec33
6. mar 2012

@lamps prave som ta poziadala 😀 Snad tam nemas tak vela ziadosti 🙂

daducha
6. mar 2012

@ladydia joj, tak to ma mrzi ☹ , zelam skore uzdravenie malemu .U nas po naznaku zlepsenia,opät zhorsenie ☹ .Starsi po 2 dnoch bez telota zase 38,5 a velmi sa mu zhorsil kasel,zajtra opät putuje k dokine.Este ze mne aj muzovi je lepsie tak to zvladneme 😉 .No myslim ze ani buduci tyzden skôlka nehrozi.

Tu je slubeny recept na tie ryzove ...Napisem to v original anglictine,pre istotu,ja si to viem prelozit len tak zhruba
Marshmallow Rice Cereal

This is not only a quick and easy, bake-free recipe that makes delicious treats, but it is also used by cake decorators as a substitute for cake in small areas of a particular design that need to be lightweight but still strong.Cake with filling can by heavy and may cause pressure and possible damage to the cake below it.

This recipe can also be used for some of the mini projects throughout the book, especially the ball shaped designs, as it is easy to roll and when left to set is a sturdy but tasty treat that is easy to decorate.

Ingrediencie :

50g masla
200g bielych marshmallows
160g crisped rice cereal

Makes approximately 350-380g

1. Melt the butter in large saucepan over a low heat.Add the marshm.and stir constantly until melted.Stir for a further minute.Remove from the heat, add the cereal and stir until sell coated
2. Allow to cool slightly and then mould into the required shape, compacting it by pressing firmly to create a smooth surface.You will need to work quickly before it sets

drobec33
6. mar 2012

@lamps cozee, jeden rok ??? Ale to potom pecies kazdy den. Taku krasnu robotu som nevidela ani u niektorych profikov 😀

lamps
6. mar 2012

@drobec33 žiadosť mi ešte neprišla, ja som si myslela, že už ťa mám v priateľoch 😀 😀 😀. Ako profilovú foto tam mám moju Veronku v červenej šiltovke a slnečných okuliaroch

@mizulienka no to je dobré, ani nevieme aké sme bohaté 😀, môj švagor zase doslova žobre tortu. Keď už bol až trápny Mm mu na to povedal, že za 9 eur za kg, tak skonštatoval, že žiadnych 9 eur nedostanem, budem rada, keď ma dovezie do obchodu, aby som si nakúpila suroviny na "jeho" tortu. A to pred 4 rokmi zrušil gratulácie, lebo je taký lakomý a vypočítavý, teraz zrazu by aj o gratulácie stál 😝

drobec33
6. mar 2012

@lamps ano viem, preto som tu ziadost poslala 😉 Ta fotka je krasna 🙂 Ja mam tiez v profilovke moje dve baby 🙂

lamps
6. mar 2012

@drobec33 nie, ja pečiem takmer pól roka len pre nás doma - sme šiesti a narodky máme každý mesiac od decembra až do apríla, potom malá pauza a znova. Teraz sa mi to trochu rozbehlo, tak pečiem tak 2 - 3 torty za týždeň. Ale sú aj týždne kedy nepečiem vôbec

daducha
6. mar 2012

Ozaj baby, cena vajicok v KE sialene .Kupujem iba L-ka,tak pred zhruba tyzdnom v Milk Agro 0,13,teraz 0,29 ,v Bale 0,22.Tak mam 30 vajec za 6,6O.Som nevedela ci sa mam smiat alebo plakat.Aj Smartflex zdrazel o asi 2 Eura,ja bud prestanem piect alebo dviham cenu aspon na 11 E.Len ci si niekto tortu potom objedna ☹ .

drobec33
6. mar 2012

@lamps a tie torty co mas v albumoch? To si ty piekla, ci? No, to je jedno. Su fakt krasne. A aj tu som zopar tvojich videla. Inak, tak obdivujem!!! 4 deti, smekam 😎

lamps
6. mar 2012

@drobec33 to som piekla ja, inak by som si ich tam nedávala. Práve mi prišla žiadosť v profilovej foto sú dve žabky a civilným menom si Katka?

drobec33
6. mar 2012

@lamps 😉

lamps
6. mar 2012

@daducha želám, nech ste rýchlo fit.
Recept si neviem preložiť ani tak zhruba 😅, nemohli by ste to niektorá dať tu v slovenčine? Ja by som bola veľmi vďačná 😅

drobec33
6. mar 2012

@mizulienka to je smutne ☹ A hlavne ak ide o vlastnu rodinu. Mam s tym tiez vlastnu skusenost 😒 Hlavne ze za tym vela ludi nevidi tu kopu roboty ☹ Je to nezaplatene.

abriela
6. mar 2012

@lamps hruby preklad pomocou googlu:
To je nielen rýchle a jednoduche, pečenie bez receptu, pre tie ktoré robia lahodné maškrty, ale to je tiež používaju tortove dekorácie, ktoré musí byť ľahké, ale stále silné.
Ingrediencie:
50 g masla
200g bielych marshmallows
160 g ryže, obilné crisped

Činí cca 350-380g

Rozpustite maslo vo veľkom hrnci na miernom plameni. Prida sa mashmalow. Necha sa mierne vychladnúť, pridaju sa burizony a potom sa formuju, lisuje do požadovaného tvaru. S hmotou je potrebné pracovať rýchlo.