Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
7. mar 2012

@dm1 tak to je sila lebo anibas,muska a Tonka boli moje favoritky :-O

mariann2
7. mar 2012

a @anibas? tiež sa neumiestnila?

anibas
7. mar 2012

@mariann2 nie - pretože podľa diskusií k foto vysvitlo, že len poliate čokoládou je originál torta - žiadne čokohmoty a čoko MMF

miciatko
7. mar 2012

@anibas to nemyslis vazne, ved v sutaznych podmienkach bolo napisane ze vsetko na baze cokolady

anibas
7. mar 2012

ciiii - ale som Mušku tipovala, že vyhrá a NIČ !!!!!!!!!!!!!! podľa mňa veľa zavážili pripoviedky k postupu pečenia a zdobenia a hlavne kto mal napísané, že robil z tej belgickej čokolády Cabelnett či ako sa volá

anibas
7. mar 2012

a vie niekto ktoré 10 vyhrali ???

lusil2005
7. mar 2012

@anibas jak moze nieco vysvitnut po jasnom zadani podmienok??? to je pekna blbost 😠

mariann2
7. mar 2012

@anibas to je ale podraz, lebo ak sa raz uvedie v podmienkach, že na báze čokolády, tak tam patrí aj čokohmota, nie
nejde mi to do hlavy, lebo víťazná torta, ako pekný nápad, ale to vypracovanie, no.... nerobím čokotorty oblievané, len z čokohmoty, tak do toho nemám čo hovoriť, ale myslím, že tam boli iné krásne torty hodné víťazstva a medzi nimi i tvoja @anibas

miciatko
7. mar 2012

@anibas 1.eykaM 2.katušška 3.monika a aniko 4.terrka80 5. tonka57 6.monik11 7.jancica77 8.šuvadová maťa 9.nikoleta 10.vierka2012, prekopirovala som s TOM

anibas
7. mar 2012

hmmm - tak kabelka LV a Nikoleta ma prekvapili 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

reruna
7. mar 2012

Tak ta co vyhrála je pěkná, to zas jo, a ten recept je mňam a na řezu vypadá fakt božsky, dala bych si, ale byly tam hezčí a propracovanější dorty - podle mě tam hrálo roli to, jak píše @anibas že v tom postupu je používaná ta belgická čokoláda Calle....cosi a další drahé suroviny značkové, ale přece čokohmota je taky z čokolády, tak nechápu???

A ty rýžové cereálie mají podle mě něco podobného v Lidlu, tak někdy to asi zkusím, až nebudu mít co dělat.... burizony jsou něco jiného, ale možná i s těma by to šlo....

mia1111
7. mar 2012

@anibas - ale veď v podmienkach súťaže bolo, že čokohmota MôŽE byť!!!, tak to sa nerobí, meniť pravidlá počas (respektíve PO skončení) súťaže!!!!! Ja som sa nikdy žiadnej súťaže nezúčastnila a po tomto "objektívnom a férovom" hodnotení by som sa asi ani nikdy už o to nepokúšala, veď je to des!!! Tu sú pravidlá, hneď v prvom odseku pod pravidlami sa čokohmota spomína, že treba napísať potom charakteristiku receptu..... http://www.tortyodmamy.sk/sutaz-o-najkrajsiu-co...

miciatko
7. mar 2012

tak cicuse esteze som vysledky hned skopirovala bo uz su na tome vymazane 😉

mia1111
7. mar 2012

Mne sa páčilo viac tortičiek, je pravda, že Muškina torta bola vypracovaním úplne niekde inde, tak sa dalo predpokladať, že sa umiestní na prvých miestach (ak nie na prvom), ale opak je pravdou, no čo, asi platí, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa 😀 . Ale baby - @anibas aj @pristela - vy ste mali nádhernú prácičku, odo mňa máte veľké uznanie 😵 😵 😵 😵 😵 😵

larah
7. mar 2012

ja mám asi najmenej čo kritizovať ako uplný začiatočník,ale pripájam sa do klubu ,že tá suťaž bola strááááášne nespravodlivááááá

mia1111
7. mar 2012

@miciatko všimla som si, nuž, nechápem, načo idú toto cenzúrovať, veď výsledky sú predza uverejnené v časopise a ten, kto ho nezoženie, tak nemá právo sa ich dozvedieť? No úžasná politika, fakt 😒

anibas
7. mar 2012

@miciatko som si všimla 😨 😨 😨 ide o zvýšenie záujmu o kúpu časopisu 😀 😀 No ale Muška musí byť nasr....

lusil2005
7. mar 2012

@mia1111 asi chcu aby si ti co chcu poznat vysledky kupili casopis 😝

anibas
7. mar 2012

aj tak mi nie je jasné, kto rozhodoval, ked nadávajú na cukrárske školstvo 😕 😕

mates22
7. mar 2012

ajejej, já jsem rozčarovaná, ten vítězný dort nebyl ošklivý, o tom žádná, ale že by byl nejkrásnější, nejlepší a nejpracnější - za sebe říkám nenene. A ani ty další místa nejsou podle mého gusta ☹ , proto nemám ráda "estetické" soutěže, jaj kdybyste mě viděly, jak se rozčiluju u krasobruslení

reruna
7. mar 2012

@mates22 no ale u krasobruslení jsou jasně daná pravidla a body za prvky a ted to nové hodnocení je mnohem spravedlivější - tady to byla podle mě nespravedlnost - měnit pravidla až při hodnocení.....
a kvůli výsledkům bych si časopis nekupovala, mě tam zajímají jiné věci - a nové číslo už teda vyšlo?

mates22
7. mar 2012

@reruna no s krasem je to s novým hodnocením lepší, ale stejně je to prostě o tom, jak to posoudí ten kterej člověk....tady o to horší, že ještě ke všemu měnili pravidla v průběhu, to se fakt nedělá 😖

bzucinka2
7. mar 2012

tak v sutaziach nie je nikdy podla mojich skusensti spravodlivost, ale teda ta nikoletina je oproti ostatnym co aj nevyhrali hrozna ☹

ivigirl
7. mar 2012

Holky, některá kočka ze Slovenska mi poslala abecedu a písmenka na marcipán. Nevím už jméno, přezdívku, zprávy jsem vymazala všechny a omylem i tu její. Nevím, jak jí poděkovat, tak budu doufat, že si to přečte.
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 D.Ě.K.U.J.I. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vinka
7. mar 2012

@ivigirl píš na každú stránku aby si to dotyčná našla 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivigirl
7. mar 2012

@vinka na každé stránce to stejně skočí na poslední 😉

bianca
7. mar 2012

kocky kto ma nema na FB tak vkadam aj sem jednu pravdu zo statusu

,, fakt nechapem ako sa ludia mozu stazovat ze je benzin drahy...no povedzte,kedy naposledy stal liter benzinu tolko ako 6 vajicok? ,,

vecernicci
7. mar 2012

@ivigirl já myslím, že to byla @pristela, ale nejsem si jistá 😉 a teďka ješte určitě spinká 😀

enya00
7. mar 2012

babulky robila som si hmotu z MM a strasne sa mi topi a neda sa modelovat dala som podla receptu od alionusky prosim poradte mi 😨

miciatko
7. mar 2012

@enya00 ako topi??