Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
8. mar 2012

@daniz čo sú normální - veď ich ukecaj, že sa to nedá a hotovo, čo si čarodejka? A to chcú celého, alebo len hlavu?

lusil2005
8. mar 2012

ahojte zienky! tiez vas nestiham, som zavalena danovymi priznaniami 😢 neviem ako to vsetko stihnem.
ja robim do 24 cm zo 4 vajec, 26 z 5 vajec, a 28 zo 6 vajec. vysku mam takych cca 8 cm. a robim klasicky mramorak - ako tu niekto daval ten recept z dortomanie... mnam! 😅

lusil2005
8. mar 2012

@zlatat ludia nas neprestanu prekvapovat... 😅

zlatat
8. mar 2012

@lucula73 ozaj, ešte som sa ťa chcela spýtať, chutnala si ho? Nie je moc sladký? Lebo ja na 4 vajcia dávam iba 120 g cukru - tuto sa mi 240 g vidí strašne veľa

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 n budem musieť vyskúšať ten mramorák, lebo ja robím klasika nadstavovaný - všetci si ho chvália, že je skvelý, ale ... vajcia nepustia, treba šetriť 😀
A aj ho polievate tento mramorák?

mizulienka
8. mar 2012

@zlatat ja som tiez robila len nadstavovany, ale stale som nemohla najst dobry coko korpus a tento mramorovy, ked pridam 2 lyzice kakaa je uplne super.
ked robim ten s kakaom nezda sa mi sladky, ale cisty je na moj vkus prisladky...asitreba ubrat cukru

gumkacka1
8. mar 2012

babulky, tak ja uz mam aj zasadene 🙂

daniz
8. mar 2012

@zlatat , celého, ale rozmýšľam, že by som urobila len ako 2D. Tak "naplocho " trošku vytvarujem tvár,svaly... a možno nakoniec im ho hodím do hlavy 😀 😀 😀 . Len keď ten spiďo má také sprosté polohy... ☹ Keby to nebolo pre svokrinu kamarátku by som to ukecala. Tak sa musím popasovať a už vidím, že v lekárni kúpim sedatif PF - homeopatikum na ukľudnenie.. 😅 😅

viera6
8. mar 2012

ahojte šikulky....zas tu pribudli krásne tortičky 🙂 Idem k vam po radu,chcem vyskušat ten krem s mascarpone.Môžem použit čokoládu bielu orion? a vystačí mi krem na priemer torty 32cm.?
Dakujem a prajem

daniz
8. mar 2012

@zlatat
@mizulienka ja som včera robila ten mramorák z dortománie, len v svetlom prevedení a je moc sladký. Ja ho jasné nevyhodím - kopec vajec, ale dám kyslejší džem. Toho cukru určite treba ubrať podľa mňa min. 30-40 g.

zlatat
8. mar 2012

@mizulienka dík - presne s kakaovým mám problém - a ja z každého receptu uberám cukor, dokonca aj z toho nadstavovaného som ubrala ... takže ako poznám svoje chute a aj chute mojich známych, tak minimálne 100 g budem musieť ubrať

zlatat
8. mar 2012

@daniz ďakujem a budeš ho aj polievať? Asi ho budem musieť len pre nás vyskúšať, či nie je suchý.
Ale dúfam, že nie je chuťovo ako bábovkový ?

daniz
8. mar 2012

@zlatat áno je taký machový- no suchý nie je. No len keď dáš kakao, zas si niekde inde. Ale cukru určite menej aj tak. Polievať budem ja si urobím silný čaj- 2-3 dcl, do neho 1 van.cukor, kakao, pre deti sirup, pre dospelákov rum a polievam..Potriem ešte džem rýbezľa a marhuľa-ten mi mamina urobila taký kyslastý, tak to bude OK. No a jahodová plnka. Len ja neviem ten blbý spíďo...... 😠 😠

zlatat
8. mar 2012
mizulienka
8. mar 2012

@zlatat on je taky vlacnejsi ale aj jemnejsi ako nadstavovany, ja s nim aj musim opatrnejsie zaobchadzat 😉
nadstavovany je taky pevnejsi, alebo nevie ako by som to mala povedat...proste ked ho vezmem do ruky, tak sa mi nikdy neprelomi, tento mramorovy ano...ale zato ten kakaovy je vynikajuci, ja som lepsi nejedla.

daniz
8. mar 2012

A navyše ríbezľa je s í. Ja cvok. 😅

zlatat
8. mar 2012

@daniz 😀 😀 to sa stáva ... inak dosť dlho som uvažovala, čo je to za slovo 😀

zlatat
8. mar 2012

@mizulienka no veď vyskúšam - na tom nadstavovanom sa ajmne páči to, že sa mi neprelomí, je taký akoby pružnejší, že aj keď sa mi ohne na ruke, tak sa nepoláme ale drží pokope

daniz
8. mar 2012

@zlatat aj tam sa mi zdá veľa cukru. A práškový je ešte k tomu sladší. No ale v ČR je ríbezľa s tvrdým y.

zlatat
8. mar 2012

@daniz ten cukor áno - to by som hádam aj o polovicu dala menej 😀 ... a to som nevedela, že v Čechách je ríbezľa s "y" ... zase som o čosi múdrejšia 😀

mates22
8. mar 2012

@daniz teda 3D dort spiderman? ani představit si to neumím....jakože modelovanou postavičku na kulatým dortu s nakreslenou pavučinkou OK, ale celý dort??? Držím palce

mates22
8. mar 2012

@daniz no našla jsem něco takové, ale teda moc se mi to nelíbí http://www.sladke.estranky.cz/fotoalbum/detske-... , tak třeba pro inspiraci 😀 😝

monulienkamt
8. mar 2012

@gumkacka1 jeeej, ta torta je krasna, to musim ukazat mamine, ta je taka zahradkarka 🙂, obidve sem totizto chodime obdivovat vsetky tie krasne torty 😀

jakelina
8. mar 2012

Holky kdo to slavíte, tak přeju krásný svátek žen. 😉

reruna
8. mar 2012

@daniz mramorák je sladký a proto nám chutná 🙂 🙂 ale každý samozřejmě má jiné chutě, já bych teda cukru neubírala 😀 a máš pravdu, rybízový džem je na něj nejlepší, měla jsem svůj domácí kyselejší, ten byl super z červených rybízů 🙂

A jestli chcete ušetřit vajíčka, tak já někdy dělám tento piškot jen ze 2 vajec a je vysoký jako mramorák, ale není tak sladký.
2 vejce - ušlehat s 1 hrnkem krystalového cukru
pak přidat 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek mléka, 1/2 hrnku oleje, 1 prášek do pečiva a 1 vanilkový cukr - smíchat dohromady a upéct. Může se péct světlý, nebo přidat kakao, nebo jako mramorák. Dokonce jsem ho zkoušela i jen s jedním vajíčkem, když mi pochybělo a taky to šlo, pěkně naroste. V létě ho často dělám s ovocem, je hrozně jednoduchý.

daniz
8. mar 2012

@mates22 buď urobím 2D, alebo 3D ako leží. Tak uvidím, ktorá múza ma kopne. Do čerta so spidermanom 😖 Akože ten sa nepáči ani mne. To vyzerá ako zmutovaná červeno-modrá žaba.

alenv
8. mar 2012

@reruna prosím tě ty jsi mi psala, že pečeš na 150stupnu ten mramorák vid 😅 já si myslela, že si to budu pamatovat a ted si nejsem jistá a hodinu a čtvrt vid.. já ted chci dělat tak z 5 vajec

reruna
8. mar 2012

@alenv ano na 150 jsem to pekla asi tu 1h a čtvrt, možná i déle, ale já jsem měla malou formu (20 cm) a dělala jsem ze 4 vajec, takže byl vysoký a déle to trvalo, než se to propeklo, ve formě 26 cm by se to peklo určitě kratší dobu - 45-50 minut asi.

alenv
8. mar 2012

@njonja ta je překráásná na jakou hmotu maluješ?

alenv
8. mar 2012

@reruna díky díky.. já ted mám na 17 zakázku tak bych potřebovala, aby se mi povedl 😉