Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
8. mar 2012

@alenv taky peču na 17 a potřebuju, aby se povedl 🙂 tchýně má 70 a bude oslava 🙂

alenv
8. mar 2012

@reruna no já peču dva.. to bude mazec.. asi bude muset muž pomoci, sestra narozeniny 34 a ten druhý je pro zázkazníka a je podle představy 😅

ajka82
8. mar 2012

@daniz na tom prvom odkaze je to 42ha foto... nechce mi to hodit rovno obrazok

lusil2005
8. mar 2012

@zlatat podla mna mramorak je najlepsi korpus! skusala som aj nadstavovany, ale na mramorak sa nechyta. ked robis kakaovy, cukru je akurat. z bieleho treba ubrat.
je taky - vlacny, ako babovka. ja nepolievam, len davam dzem. tym ze je taky vlacny, a este aj nadychany kedze narastie asi najviac, tak to vobec netreba.

njonja
8. mar 2012

@mia1111 ale ved prestan tak o sebe hovorit! Moj muz by ta dakde poslal! Akoze nevies vobec nic? Kukni na tvoje vytvory, su uzasne! A teda nepoznam ta sukromne, ale uuuurcite to nie je pravda, nesmies sa tak podcenovat🙂

lusil2005
8. mar 2012

@njonja co to tu vsetci pisu o detskej izbe? hladam ciham, a nic nevidim ☹ aj ja chcem vidieeeet! 🙄

dadka212
8. mar 2012

@katy1979 😀 len som zvedavá ako zareaguje, keď to zbadá 😝

njonja
8. mar 2012

@alenv ahoj, dakujem🙂 tato bola na WI. Som ju kupila na vyskusanie pred dvoma tyzdnami a som mimoriadne spokojna, dobre sa mi modeluje. Ale maluje sa mi rovnako aj na mmf.

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 skúsim ho, ďakujem

zlatat
8. mar 2012

@njonja ja použivam jedine WI 😉

njonja
8. mar 2012

@lusil2005 🙂 Kukni do mojho albumu. SOm len ukazovala @mia1111, ze len tak placam stectom a kombinujem farby, ale obycajneho psa alebo macku nie som schopna namalovat🙂

alenv
8. mar 2012

@njonja a malovala jsi někdy na mléčný marcipán?

njonja
8. mar 2012

@zlatat vsak sa s nim super pracuje? Ale poviem vam, je na Slovensku take iste drahe ako v nemecku! Som bola sokovana, a to slovenske prijmy sa nedaju s nemeckymi ani porovnat! Baby, obdivujem vas, ako to zvladate!

njonja
8. mar 2012

@alenv nie, nikdy som ho ani nerobila. Ved to skus na kusku - vyvalkaj si a skus si daco namalovat...

alenv
8. mar 2012

@njonja jj zkusím 🙂 jen jsem někde slyšela, že by se měl něčím potřít, ale nevím zjistím si to🙂

njonja
8. mar 2012

@lusil2005 a aky mas na neho recept? Ja som teraz pri mamkinom recepte na bublaninu, ten pouzivam, ale ak najdem nieco lepsie, sem s snim🙂

njonja
8. mar 2012

@mizulienka dakujem moja🙂 ale to fakt som len blbla so stetcom🙂 Ako, keby som ja mala namalovat svejka na tortu, ako tu mala jedna kocka, tak asi by ma porazilo! Asi mi neuveris, ale viem ta pochopit, ako si sa citila, ked si malovala tie usta🙂 Mna stale este obleje studeny pot, ked mam nieco namalovat🙂 - myslim normalne - ceruzka, obrysy, tvare atd....

katy1979
8. mar 2012

@dadka212 a foto mas kde? mne este moja segra nevolala ze co za hrozu som jej to vytvorila 😀

a baby vyzera ze koncim so smartflexom lebo mi pekne odchadzaju zapestia.

njonja
8. mar 2012

Dievcata, teraz bez srandy, kolko sa pyta za teke torty? mylsim na tie moje postavickove a tuto poslednu. Ja mam obrovsky problem s tym, aby som urcila cenu.. Takze som moju petterson a findus tortu dala za 36 euro a tuto jedna pani mi vcera povedala, ze ci som sa zblaznila, ze take torty sa predavaju za 160 minimalne 😕

njonja
8. mar 2012

@katy1979 ?? je taky tvrdy? Prepac, ze sa tak pytam, ale nerobila som s nim este...

jakelina
8. mar 2012

@njonja většinou podle váhy, 10 euro za kilo berou holky a já třeba 200 korun za kilo.

dadka212
8. mar 2012

@katy1979 ešte som to ani nefotila, je mi z nej na vracanie 😅 😝 ach a ešte ma 2 čakajú, tak sa mi do toho nechce, ešte keď vidím, že sneží tak to je konec 😝

dadka212
8. mar 2012

@njonja ja by som si pozrela aké sú tam ceny a nejako to prispôsobila, ale čo som si čítala diskusie na TOM tak v rakúsku, nemecku sú omnoho drahšie torty 😉

dadka212
8. mar 2012

baby aké máte vykrajovače alebo čím robíte orchidee....chcem si kúpiť a vyskúšať už konečne tie drôtikové kytičky 😅

kleopatris
8. mar 2012

@njonja len tak na info, moja suseda mi hovorila, ze malej kupili taku "obyc" barbinovsku tortu so suknou, s polkou barbiny, ktoru museli potom vratit! za 90 EUR! A ty si sa tak narobila za 36 EUR 😔 Za tvoju tortu si si mohla aj 200 EUR pytat, vsetko rucna praca 😉

mizulienka
8. mar 2012

@katy1979 Kati mna uz tak z neho bolia ruky, ze niekedy ich mam take slabe, ze sa mi trasu ruky 😕 😕 😕 strasne.

peroli
8. mar 2012

@lawli teď je kurz tak cca 25,30..

lucula73
8. mar 2012

@zlatat tak ako písala mizulienka i lusil ,ani mne sa nezdá sladký,ja robievam iba tento mramorák,buď celý žltý alebo kakaový.....a vačšinou nepolievam ničím,on nie je vobec suchý,ak tak rumom, 😉
a je taký ľahučký,nadýchaný...ono ten recept tu kočky chválili viackrát,tak som ho raz vyskúšala a odvtedy robím len tento 😉