Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
8. mar 2012

@njonja je perfektný, len tá cena by nemusela byť taká vysoká 😖 Mám segru v Nemecku a aj manžel tam teraz išiel, no a čo mi obaja vraveli, tak ne hodne potravín, ktoré ú dokonca aj lacnejše ako u nás ... hlavne také špeciálne pre ľudí s alergiami.
Napr. bezlepkové múky sú tam o polovicu lacnejšie ako u nás ( teda aspoň tie, ktoré používam ja ), aj nemliečny margarín tam je viacnásobne lacnejší ( stojí do 1 € podľa toho, kde a u nás ak ho vôbec niekedy majú, tak vraj stojí niečo vyše 2,5 € ) ...

zlatat
8. mar 2012

baby, ste ma tak navnadili na ten mramorový, že som ho musela teraz spraviť na skúšku 😀 😀 😀 - nemám žiadnu tortu, ale však krpec zje.
No a dala som do 20 cm formy z 2 vajec - so zvedavá ako narastie.
Spravila som kakaový ( 5 g kakaa namiesto múky ) a zmiešala som hladkú múku so Zlatým klasom. Cukru som dala menej ( na 1 vajíčko 40 g ) a keď so ochutnala cesto, tak sa mi zdalo dosť sladké, že by som mohla dať ešte menej cukru ... uvidím, aké to bude, keď bude upečené.
Takže ja som asi navyknutá naozaj na málinko sladké ... ale vyhovuje to aj mojim zákazníkom, práve naopak, moc si chvália, že moje torty nie sú také sladké 😅

daniz
8. mar 2012

@ajka82
@alenv ďakujem moc, už mi je trošku lepšie, niečo vyberiem. Ešte raz ďakujem 🙂

anibas
8. mar 2012

@bianca Dobré ránko Janka: prečo sa mi malo ??? 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
8. mar 2012

@zlatat a u vás doma má tu bezlepkovou dietu někdo z dětí???

anibas
8. mar 2012

@monulienkamt áno - to je WI, gélovými farbíš celú hmotu a práškové sú lepšie na tieňovanie po povrchu alebo na kvety

zlatat
8. mar 2012

@jakelina u nás má celiakiu mladší synček a zároveň všetci členovia rodiny sme alergickí na mlieko

katy1979
8. mar 2012

@mizulienka tak nie som sama ktorej trpia ruky. ja som vcera len striedala ruky. par dni som nemohla ani palec dat do normalnej polohy co to stale bolelo. budem sa musiet vratit k WI ten je maksi.

@njonja tvrdy je kym ho rozpracujes potom sa uz da.

@dadka212 ale no hlavu hore urcite to nebude take hrozne ako si ty myslis. to je len tvoj pocit ze je zla a vsetkym sa bude pacit uvidis. no u nas nesnezi ako vzdy. ale chvalabohu

dadka212
8. mar 2012

@katy1979 no šak uvidím, ako sa zatvária keď pre to prídu....

ja smartflex nahrejem v mikrovlnke, inak by som prišla o ruky 😖 ja aj PDT a proste všetky hmoty nahrievam...

zlatat
8. mar 2012

tak - korpus upečený ... zatiaľ vyzerá skvelo - ani kopec sa mi v strede nespravil, nádherne rovný korpus 😅 ... super ... 20 cm z 2 vajec je vysoký 4 cm čo je úplná paráda, lebo som si kukla do svojho zošitka a 21 cm som musela spraviť predtým zo 4 vajec a výška bola 5 cm

mia1111
8. mar 2012

@njonja - ďakujem 😵

mia1111
8. mar 2012

Babulky, toto síce nie je marcipánová tortička, ale ak by ste mali niektorá chuť na karamelový cheesecake, pozývam vás na kávičku 😉 . Do krému nešiel ani gram cukru, takže nie je vôbec presladený, ale fantastický (tak ho ohodnotil môj manžel 😀 ). Vlastne, do krému šla biela čokoláda - takže trošku cukru tam predsalen je 😀

jakelina
8. mar 2012

@zlatat tak to je super, že se ti povedl. Tak alergii na mléko máte celá rodina?? A používáte sojové mléko nebo čím ho nahrazuješ?? Ty máš to vaření komplikované 😒

daniz
8. mar 2012

@anibas ty si na mapke cukrárok na TOM? A zakázok máš viac, alebo menej?

yamahafazer
8. mar 2012

@mia1111 tak to je nieco pre mna s karamelom 😵 ten vyzera taaaak dobre hned by som si dala a ako si ho robila das recept prosim 🙂

daniz
8. mar 2012

@zlatat a ktorý korpus si robila? Daj mi prosím Ťa pomer surovín na 2 vajíčka - to bolo do formy priem 20 cm?

lusil2005
8. mar 2012

ach jaj. ja sa nepoucim... isla som len jedno ocko hodit do tortomanie ze kuknem tie nove nerezove vypichovace... ☹ a 50 eur v tahu 🤐

yamahafazer
8. mar 2012

@lusil2005 nesmies tam pozerat 🙂 ja okrem hmoty a farieb uz ani niako nic nekupujem aj ked dalo by sa vybrat hlavne tie rozne silikonove krajky len je to moc drahe

mia1111
8. mar 2012

@yamahafazer - jasné, receptík pošlem poobede, ok? 😉

zlatat
8. mar 2012

@daniz ten mramorový, čo tu holky dávali, len som množstvo surovín vydelila dvomi 😀 a cukru som dala menej - na 2 vajíčka 80 g cukru
Forma 20 cm a bude to na jedno prekrojenie ... takže na 2 prekrojenia z 3 vajec ... no furt lepšie ako som robila doteraz - na 2 prekrojenia som potrebovala 4 vajcia veľ.L ... teraz mám M

yamahafazer
8. mar 2012

@mia1111 dakujem lebo ja to musim vyskusat vyzera to strasne dobre a ten karamel az mi sliny tecu 😀

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 prosím ťa, minule som robila objednávku vo formičkách - len nerezové vykrajovačky a silikónové žilkovače a vyvalila som 50 € - a to som nemala veľa kusov 😖

zlatat
8. mar 2012

@jakelina iba ryžové - ani sóju nemôžeme 😖 síce nám ju netestovali, ale vyhádžeme sa po nej ... horšie je, že nie vžddy dostať to ryžové mlieko v prášku ... tekuté z DM sú strašne drahé a keby som to mala kupovať pre nás 4, tak amen, skrachovali by sme len na mlieku 😠

zlatat
8. mar 2012

@daniz ja som na TOM na mape cukrárok a ti poviem, že za celý rok som mala odtiaľ len 2 -3 zákazky ... všetko, čo mi vypisujú, sú špekulanti, ktorí len zisťujú ceny a keď im približnú poviem, tak sa viac neozvú 😠

zlatat
8. mar 2012

@mia1111 júúj už sa teším na receptík, vyzerá božsky - hoci pre nás ho nebudem môcť spraviť, ale mamke by som urobila 😉

janula.h
8. mar 2012
anibas
8. mar 2012

@daniz nie som a ani nemôžem - som št. zamestnanec a obj. si nenaháňam - ked sú robím, ked nie sú motám sa po dome ako bez duše 😀 😀 😀 v septembri končím MD a aj torty 😉 😉

lusil2005
8. mar 2012

@zlatat to je divne, mne vyjde do 20cm formy z dvoch vajec uplne v pohode na dva krat prekrojit. aj na tri. do 22 cm davam 3 vajcia, a do 24 cm 4 vajcia. a mam to na 3x prekrojene.

prosim ta kde su tam vo formickach vykrajovace??? nikdy to tam neviem najst 😔

lusil2005
8. mar 2012

@zlatat aha, uz vidim... "vykrajovacie formy" 😒

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 ja neviem, čím to je - už som skúšala dať aj viac prášku do pečiva, ale narástlo a po vybratí z formy kleslo ... tu vlastne chýba 0,5 cm, aby som to 2x prekrojila - dala som 1/2 PDP

http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...