Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
9. apr 2010

hejdi: niečo som našla na TOM

royal icing- po slov. bielková poleva - 500g práškového cukru, 2bielky, 1KL citronovej šťavy, sa dobre vymieša ručne a nakoniec sa pridá 15ml glycerínu a znova sa to dobre premieša, najlepšie je , ked sa to nechá cez noc odpočinúť , pred použitím to znova premiešam a kovovou špachtličkou nanášam na stencil a zotriem tak , aby tam nezostalo veľa hmoty. stencili objednávam z tejto stránky
http://www.designerstencils.com/index.html

sofi07
9. apr 2010

hejdi, bielok (cca 40g) spolu s trochou citrónovej šťavy vyšľahám do husta slahacom, ale nie slahacimi metlickami, ale tymi na hnietenie, postupne pridávam 150 - 180 g pr.cukru.. Cukor pouzivam povazsky, 3x ho preosejem. slaham 20 minut do husta. ak je velmi husta, riedim horucou vodou, ale po kvapkach. ta poleva musi opadavat z metliciek. je toho velmi vela, vacsinou robim len z polovice bielka.

hejdita
9. apr 2010

anibas toto som si citala a preto som sa pytala na ten glycerin ale neviem ci to bude dobre som premyslala ze tam to pouzivaju az na druhy den a ja potrebujem aby mi to schlo 😕 😀

sofi dakujem ti velmi 😵 takze pokial som dobre pochopila tak dokopy to bude 190g - 220g na polovicku bielka????? a este ti to opada z metliciek?? tak to je riadne huste ci nie???? no pokial by to bolo takze ze ked natiahnes z toho nitku medzi prsty a zatrepes a nerozpadne sa tak take potrebujem 😅 inak a prejde to tenkou spickou??? neucpava to??? 😵 dakujem velmi este raz

vinka
9. apr 2010

Joj sa mi mmf drobí lebo som ho zafarbila.Neviem čo s tým. ☹ ☹

anibas
9. apr 2010

vinky: máš ešte cukrík, skús roztopiť 😨

martinex
9. apr 2010

kocky potrebujem pomoct 😎 zase raz 😅
mam obejdnavku na tortu s puncovym kremom...len mam dilemu ako to spravit.... ja puncovu moc nemusim,preto som ju nikdy nerobila..tortu budem potahovat falosnym marcipanom,preto by som rada spravila krem nadstavovany kasou...len otazka je ako docielit aby bol puncovy? len dat don aromu puncovu, ci by som mala preliat aj jednotlive korpusy takou tou stavou puncovou (voda,cukor,rum a neviem co este).. poradte mi prosim

anibas
9. apr 2010

marti - bud pokapeš korpus - čo je lepšie, alebo dáš aromu, čo možno bude len slabo chutiť - ale spolu asi moc veľa ...

martinex
9. apr 2010

ani prave sa hrabem na nete a premyslam ze to spravim tak,ze korpus natrem dzemom, polozim druhy korpus,ten polejem nalevom (voda,cukor,rum,sirup), nato zase dzem a treti korpus... a zhora a zboku potriem iba maslom s cukrom,aby mi na to chytil marcipan a netopil sa... co vy na to,skusene cukrarky? 🙂

sylvia75
9. apr 2010

martinex,týmto spôsobom robievam ja punčový koláč...jednu piškótu namočím do nálevu....ja robím voda,rum ,sirup(dávam malinový alebo čierne ríbezle aby mal farbu a musí byť ten hustý),zmiešam to a vylejem do plechu do toho potom položím tú piškótu a keď to nasaje tak ju preklopím na druhú piškótu potretú džemom.na noc to zaťažím... 😉

lenka.pav
9. apr 2010

martinex, dobra puncova je aj na TOM, vola sa puncova podla chiqui. ten recept mi dala kamoska a ja som ho tam pridala. bezne ho robievam a je velmi dobry a hlavne velmi zaujimavy v reze.

vinka
9. apr 2010

Tak už som kontajner dokončila.Snád sa bude oslávencovi páčiť.Ani neviem či sa to na kontajner podobá. 😀 😀

martinex
9. apr 2010

sylvia super,dakujem...len sa bojim aby nebola moc makka 🙂

lenka idem ju pozriet..dakujem

vinka a foto je kde?

vinka
9. apr 2010

V albume.Ukryté. 😀 😀

martinex
9. apr 2010

lenka vyzera uuuzasne....len recept neviem na nu najst, neporadis mi?

martinex
9. apr 2010

vinka vyzera super... podaril sa ti a vyzera ako kontajner,neboj 😉

lenka.pav
9. apr 2010

ozaj, zalievka ti staci zo 6 dcl vody 😉

lenka.pav
9. apr 2010

vinka, uz si expert na kontajnery 😀 😀 😀 😀 , super

martinex
9. apr 2010

lenka a ja ze preco som to nenasla.. ked raz je to chuqui a potom chiiqie 😀 😀 😀
ale dakujem, rozhodla som sa,ze budem robit tuto...tak snad to dobre dopadne 😎

martinex
9. apr 2010

lenka ale cukru tych 200,ci menej?

vinka
9. apr 2010

No kámoška si prinesie do neho ešte cukríky.To ja som pár deťom čorkla na ukážku. 😉

lenka.pav
9. apr 2010

ostatne suroviny su ok, len vody menej 😉 . a tiez som si vsimla, ze sama neviem, co pisem 😀 😀 😀 😀

martinex
9. apr 2010

to bude super s tymi cukrikmi 🙂

martinex
9. apr 2010

ok,tak snad si to zapamatam do dalsieho tyzdna 😎

sofi07
9. apr 2010

hejdita, na polovicu bielka ide cca 90 g cukru. ak to bude velmi huste, zried horucou vodou. spicku upchavaju krystaliky cukru, ked ho dobre preosejes a pouzijes jemny povazsky cukor, tak by si to mala mat ok.

petaba
9. apr 2010

tak dorobila som toho golfistu, som zvedavá či sa vám bude páčiť 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/pre-vas...

lenka.pav
9. apr 2010

petaba, velmi pekne! 😵

petaba
10. apr 2010

ďakujem 🙂

petaba
10. apr 2010

vinka pekne ti vyšiel ten kontajner... uvidíš, že sa bude oslavencovi veľmi páčiť 🙂

alionuska
10. apr 2010

Ahoj moja najnovsia torticka...