Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
10. mar 2012

@zuziq a ake klasika ci aj karamel? 😉
@yamahafazer dakujem, hej hej su marcipanove 🙂
@anibas dakujem, kludne som rada, ked ta mozem inspirovat 🙂
@jakelina skusim pohladat, niekde som videla video 🙂 nasla som 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=lONzg3317h8
jakelina
10. mar 2012

@bzucinka2 jéééééééééé, děkuju jsi hodná. Už si to ukládám.

lifinka
10. mar 2012

@zanet2009 tak se hezky povedl: salko krém, takže shrnu to: 2másla vyšlehat, uvařit jeden pudink karamelový ve 300ml mléka, cukr jsem nedávala, a jednu plechovku již zkaramelizovaného salka,do vyšl. másla jsem po lžících dávala pudink a pak salko a šlehala do pěny 😀

lifinka
10. mar 2012

@jakelina díky, no manžel včera rostl 😅 🙄 dvě děti na krku z toho jeden teploty 😔 😝

jakelina
10. mar 2012

Pár foteček z oslavy. Holky to tak hrozně letí, já bych to nejraději zastavila a ten čas zpomalila. 😝 Strašně rychle nám ty děti rostou. 😒

lifinka
10. mar 2012

@dajna11 jsi šikula, nádherný dort!!!

lifinka
10. mar 2012

@yamahafazer nádherná torta se střevícem, ty by se nosily🙂))

marci2305
10. mar 2012

@bzucinka2 Tie kvety su zive alebo z marcipanu? Nadherne!

marci2305
10. mar 2012

@janulkamartinko Nadherna!

anibas
10. mar 2012

@jakelina krásne detičky a tortička zladená s obývakom 😉 😉 😵
@bzucinka2 vďaka za postup - uložené 😀 😀

jakelina
10. mar 2012

@anibas no vidíš, to mě nenapadlo, na co všechno já nemyslím co 😀 😀 😀

dajna11
10. mar 2012

@bzucinka2 krásnučko tortičky,na tej poschodovej máš tie boky ako a čim robene?

lifinka
10. mar 2012

holky chtěla jsem se zeptat, kdo děláte krémy s malinami, jaký je recept?Mám plný mražák 😀 tak ať to zužitkuji do léta 😅 díky

zuziq
10. mar 2012

@yamahafazer ups som si nevsimla ze od stvrtka 🤐

zuziq
10. mar 2012

@bzucinka2 myslim ze to je klasika. Je to v letaku dostupnom aj na stranke lidlu

vecernicci
10. mar 2012

tak jsem dneska dělala svoje první orchideje, ale teda jsem z toho nějak rozpačitá, prostě moje kytky jsou růže 😀 nic jinýho mi nejde
holky udělejte někde srazík na půli cesty, já přijedu a třeba i takový dřevo jako jsem já naučíte dělat kytičky ☹ 😉

yamahafazer
10. mar 2012

@vecernicci ale co urcite su peknucke

baby potrebujem radu tie co ste robili auto 3D z kolkych platov ste ho prosim vas piekli?lebo mam robit prve auto a ma byt velike na velkost plechu chcu aby bolo velke a ja teda tieto technicke veci moc nemusim a este som ho nerobila tak chcem sa skusenych spytat co uz auta piekli z kolko platov ho spravit a dotvarovali ste z puncovinou?dakujem za vsetky rady 🙂

jakelina
10. mar 2012

@yamahafazer upekla jsem si tři pláty, jeden ze 4 anebo 5 vajec a auto mělo nakonec přes pět kilo.Bylo delší než plech, tak jsem to vždycky nadpojovala.
Bylo to tady to Volvo

vecernicci
10. mar 2012

@yamahafazer díky za útěchu 😉 já dělám ty auta menší, tak do tří kil a upeču si v čtvercové formě, tak aby se dalo jednou prokrojit a nejdřív si to rozříznu přibližné napůl a skládám si to jen tak nasucho a přibližný tvar, pak naplním, dám ztuhnout a pak dořežu do přesného tvaru a pomažu punčovinou, jen slabou vrstvu, aby to bylo hladký, dám ztuhnout a pak potáhnu 🙂 nesnášela jsem dělat auta, první si na mě vymyslel manža a teď je chtejí všichni a pokud možno podle fotky přímo jejich auta 😀

bzucinka2
10. mar 2012

@marci2305 dakujem su z marcipanu isto 🙂
@anibas rado sa stalo 🙂
@dajna11 myslis tie pasiky? to su stuhy 😀 😀 😀
@lifinka
1.osviezujuci krem: 500 ml bieleho jogurtu, 500 ml rozmixovaneho ovocia /jahody, cernice, maliny/, 1 balicek zelatiny na vajecnu tlacenku Natura, cukor. Zelatinu zalejeme 150 ml vriacej vody a rozmiesame. Rozmixujeme ovocie s jogurtom a cukrom podla chuti. Zmiesame so zelatinou. Ked zacne tuhnut vylejeme na korpus a zhladime. Po stuhnuti polejeme cokoladovou polevou a dame poriadne vychladnut

2.Malinovy
2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.Natrela som na korpus,na to vrstva malin zmiesanych s trochou cukru a zase vrstva kremu.Toto mnozstvo by malo vystacit na 24 cm tortu.

3.Jahodovy alebo malinovy krem:

500 g jahod (alebo malin)
1 vanilkovy puding
4 lyzice praskoveho cukru (u malin dam 5 lyzic)
1 a 1/2 masla

Jahody (alebo maliny) rozmixovat (pouzivam i zmrazene). Maliny prepasirujem cez sitko,
aby tam neboli jadierka. Do drene zamiesam vanilkovy puding a spolu uvarim.
Do vychladnutej kase pridam praskovy cukor.
Slaham s mixerom, pridam postupne maslo, krem slaham cca 1/2 hodiny.

bzucinka2
10. mar 2012

@yamahafazer ja by som upiekla 4 platy, ked robim male, tak peciem 2 platy 🙂

bzucinka2
10. mar 2012

@zuziq dakujem 🙂

reruna
10. mar 2012

@anibas já právě nevím, co je v té knize - jmenuje se to 50 tipů na dětský dort a stojí něco přes 200,-Kč, tak jestli to stojí za to...píšou tam, že tam má postupy a recepty...

dajna11
10. mar 2012

@bzucinka2 aha,lebo to na niektorých miestach vyzerá akoby prerušované,tak to dáva dojem akoby malované 😀

janula.h
10. mar 2012

@lussy23 má ho v albume vecernici na fb 🙂

janula.h
10. mar 2012

@bzucinka2 Ty sa poznáš s @tinipini?? 🙂

dajna11
10. mar 2012

@reruna ja mám tu knihu,síce v angličtine,ale nedávno som ju videla už aj v slovenčine.

dajna11
10. mar 2012

@reruna debbie brown robí krásne detské torty,prepracované,rozkošné....

reruna
10. mar 2012

@dajna11 a je dobrá ta knížka?, na internetu se dá najíti sice všelicos, ale občas je dobré mít to před sebou na papíře....tak přemýšlím, jestli ji koupit - je v češtině

evvina
10. mar 2012

ahoj holky jdu pro radu, jaký krém pod marcipán aby se neroztekl. Včera jsem udělala ty dorty a dnes ráno se mi chtělo brečet. jeden začal téci. Jen jeden ze všech tří. Tak nevím kde v marcipánu dělám chybu. Už se mi to stalo dřív. a tak jsem myslela že mám slabý marcipán a ted byl silný dost, krém všude stejný (pudink a máslo) a zase se to stalo. Ale dalo se to zachránit a oslavenkyně nadšená. 🙂