Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
11. mar 2012

@reruna to som rada, že ten biedny fotopostup pomohol. Kvietky sú určite krásne, len ty si na seba veľmi kritická 😅

@zlatat my sme umývačku do tej našej mikro kuchyne vmestili, ale musela som vyhodiť jednu skrinku. Teraz mám málo miesta na múku a pod... ale tá umývačka je na nezaplatenie pri štyroch ratolestiach a mojom ekzéme na rukách si ju neviem vynachváliť.

lusil2005
11. mar 2012

pridavam moju dnesnu doktorsku torticku, a kvetinky sesterniciam na ich dve torticky 😅

lusil2005
11. mar 2012

a takto moje kvietky skoncili po troch minutach...

mailli
11. mar 2012

Kittyna pro dceru mojí sestřenice 😉

lamps
11. mar 2012

dievčence mám objednávku na tortu na veľký plech 37 x 33 cm. Budem piecť tri pláty a dvakrát plniť parížskou šľahačkou. Len neviem z koľkých šľahačiek ju mám urobiť.

a ešte jednu radu potrebujem od vás, ktorá abeceda by bola vhodná na ten nápis na tomto logu? Myslím hlavne veľkostne. Torta bude mať rozmery 25 x 25 cm a ten znak bude na vrchu prilepený
Moc ďakujem za rady, neviem, čo by som si bez vás počala 😅

lussy23
11. mar 2012

@lucula73 nádherné tortičky @awooojky to sú krásne tortičky @maca_p krásnučká @larah sa smejem, že pokus😀 veď je to normálne umelecké dielo. Nádherné @mailli krásnučká @lusil2005 nádherné tortičky, Vy ste pani cukrárka. 🙂 @bzucinka2 waw neskutočná torta @artepf krásna tortička @lubi22 - krásna tortička a synčekovi všetko najlepšie a veľa zdravíčka. Tí dinosauri sú modelovaní? @vecernicci - prekrásna
@mizulienka nádherná

jakelina
11. mar 2012

@lamps já bych si to asi zvětšila na dvě A4 a podle toho ty písmenka vystřihla a vyřezala z hmoty.

lussy23
11. mar 2012

@adrianai krásnučká, jemná, čistá
@artepf nádherné tortičky

dadulka271
11. mar 2012

@artepf krasne ja to neviem vobec robit tortu viem upiect ale zdobit vobec a potrebovala by som len ten vlacik stacil by len malinky len nikde ho neviem zohnat 😢

zlatat
11. mar 2012

@lusil2005 to poznám - aj môj TOmino zbožňuje moje kvety ... a ja mám potom nervy, hlavne keď ma tlačí čas
tortičky aj kvietky sú nádherné
@lamps tak to si neviem predstaviť umývať riady bezumývačky - v tvojom prípade.

lamps
11. mar 2012

@jakelina aj ja som nad tým rozmýšľala, ale ako sa poznám budem nespokojná keď ich len vyrežiem z hmoty, lebo písmenká nebudú také pekné, ako keď ich urobím nejakou vykrajovačkou. Ja som niekedy (pri tortách vždy) hrozná puntičkárka 🙂

gumkacka1
11. mar 2012

toto je moja vcerajsia mamine k narodeninam

jakelina
11. mar 2012

@lamps to je fakt, ale žádná taková abeceda mě nenapadá. 😝

zlatat
11. mar 2012

@lamps nie si sama, ja som furt puntičkárka a všetko musím mať dokonalé - aj preto si neberiem veľa toriet, lebo potom by som nebola spokojná so sebou - náhlila by som sa, únava by spravila svoje,...

gumkacka1
11. mar 2012

babulky, robite s mascarpone aj iny krem, ako so slahackou a s cokoladou? ak ano, tak aky? lebo mne konci zaruka na jednom mascarpone a chcela by som vyskusat nieco nove 🙂

pristela
11. mar 2012

@maca_p joj moje zlate, ta tvarohova to sa nerobi ze vysypes crem ole do tvarohu!!!! ved to sa neda tak ani len vymiesat! najskor vyslahas normalne 2slahacky s cukrom, do vyslahanej pridas 500g tvarohu, vaslahas , pak das jednu kyslu smotanu , vyslahas, a pak nasypes 2crem ole a zase vymiesas a hotovo 😵

lusil2005
11. mar 2012

@pristela ja to robim bez kyslej smotany, ale davam o trochu menej creme ole.
🙂

lamps
11. mar 2012

@zlatat tým tortám puntičkárske sklony nevadia, len horšie je to so mnou, keď sa mi niečo nepodarí presne tak ako treba. Potom som hrozne zlá, chúdence moji spolubývajúci 😵

zlatat
11. mar 2012

@lamps haha a myslíš, že u mňa je to inak? Ja som taká nervózna potom, že deti vyháňam vonku, alebo k babke,nech sa mi nemotajú pri stole 😒

zlatat
11. mar 2012

@gumkacka1 akosa robí mascarpone s čokoládou? 😲 Taký som pre istotu ja nerobila.
Ja robím: 2x mascarpone, 1x kyslá smotana, 1x šľahačka, cukor a želatínový stužovač. Ak dávam ovocie, už do nej nepridávam nič, ale ak nechcú ovocie, tak do nej pridám vaječný likér 😝

ajka82
11. mar 2012

ahojte baby, vedeli by ste mi poradit, predsa mate odpecene uz viac... kamoska chcela tortu nejaku coko plus mandarinky, myslite ze sa hodi mramorovy, coko krem(vareny alebo parizsky) s mandarinkami? alebo radsej coko korpus a "maslovy" krem s mand.? dakujem... neviem ci ta prva kombinacia by sa hodila 😕 kedze ona robieva doma krk,hrk, tak ten som moc robit nechcela

lamps
11. mar 2012

@zlatat no aspoň, že nie som sama s touto diagnózou, ale mi je ľúto tých mojich ratolestí, keď na nich vyletím za blbú tortu ☹

larah
11. mar 2012

@lussy23 dakujem, pokus lebo je prvá okukávala som od
@lamps dufam že sa na mna za to nenahnevá, ale na nu nemám ,ona to má super

zlatat
11. mar 2012

@lamps aj mne a tiež som rada, že v tom nie som sama 😉

vlada111
11. mar 2012

@mamina1978 geniálna torta

vlada111
11. mar 2012

@larah krásne torty

lamps
11. mar 2012

@larah ja sa za takéto veci nehnevám a tortička je krásna 😅

vlada111
11. mar 2012

@lusil2005 krásna práca

lamps
11. mar 2012

@larah opravujem svoj predošlý komentár - obe tortičky sú krásne 😅 😅 😅 😅

anibas
11. mar 2012

@lamps ke´d robíš s MMF tak namaľuj nápis - ty to zvládneš ľavou zadnou 😀 😀