Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zanet2009
13. mar 2012

Ahojky, Vy máte tak krásné dortíky.
Potřebovala bych poradit, jak barvíte hmotu? Mám smartflex a nevím jak ji obarvit-u prvního dortíku(dávala jsem fotečku, jsem dort potáhla bílou hmotou a ozdobila červenou mašlí-ale barva byla jakoby batikovaná-ne celoplošně červená 😖 a přišlo mi, že jsem tam dala šílěně mnoho barviva 😕 .
Poradíte mi?????

vlada111
13. mar 2012

@pristela ja som sa na to chystala, a zase som zabudla. Do kelu a boli sme už hore 😠

vlada111
13. mar 2012

@eliska22 naša zaspáva pred deviatou, vstáva o ôsmej. Ale budila sa do 26 mesiacov na fľašu každé tri hodiny. Prestalo to až vtedy, keď sme išli na dovolenku a bola u mojich rodičov. Nemala mamu, tak nepýtala mlieko.

reruna
13. mar 2012

@zanet2009 a jakou máš barvu? gelové dáš přímo do hmoty trošku - na špičku nože a pak musíš dobře prohníst, práškovou si nejdřív rozpus´t v trošce vody nebo alkoholu a pak taky přidej ke hmotě, asi jsi ji měla málo prohnětenou, proto byla mramorová...

ajka82
13. mar 2012

@eliska22 asi sme na tom podobne...obidve mi zaspia o 22, mladsia sa rada presuva ku nam do postele, tak sa moc nevyspime, o 7 uz su hore a starsia uz dlho cez den nespava a mladsia sa tusim dopracovava ku vzoru jej sestry...uz spava tak 1/2 hodku 😅

baby prosim mozem si upiect korpus uz vo stvrtok ked budem robit tortu v sobotu? by som to mala jednym smahom s tortou na piatok 😕 len neviem ako je to preistotu s trvanlivostou... ale malo by to byt v pohode ze?

zanet2009
13. mar 2012

@reruna právě, že gelovou, hnětla jsem a hnětla a stále to nešlo-hm, tak vyzkouším znova.Děkuji

jakelina
13. mar 2012

Já jsem včera byla kamarádce na narozeninách a zapomněla jsem na dorty a ráno taky. To mě mrzí, nevíte jestli se to dá ještě někde najít v archivu?????

dm1
13. mar 2012

@dadka212 a cim si potahovala?

pristela
13. mar 2012

@jakelina andelica, ne uz to nikde neopakuju 😖
holky ja vam tak zaavidim s tymi malými 😨 moj od 1roka absolut nespaval cez den, siel az o 1-2 v noci a o 9bol hore 😠 ted zase chodi tak o 23 😒 ale u nas je chyba v tomto v tatovi 😠

lusil2005
13. mar 2012

@eliska22 mne maly tiez pekne spinka poobede, dva krat minimalne po 1-2 hodkach

lusil2005
13. mar 2012

Baby, prave som zazila kolaps 🤐 Volala mi teta ktorej som robila ten kosik s jarnymi kvetmi... Neozvala sa odvtedy, az teraz. A hovori mi "ja ti poviem pravdu, ja ked som to zbadala, bola som zhrozenaaaa!!!! mne sa zrutil svet, ja som nevedela komunikovat, no proste - strasne! mne bolo uplne do placu. ja som si povedala - ona nestihala, ponahlala sa do Levoce, tak mi tam napraskala umele kvety... az ked som davala tortu do auta, zavadila som o dvere a odlomil sa jeden lupienok, som zbadala ze to niesu umele!!! 😀" no a potom ze bola nadsena a vsetci hikali a tak. no ale - kym sa dostala k tomu ze preco bola taka zhrozena, som minimalne o styri roky zivota prisla jaky stres ma chytil 😠

adka_praha
13. mar 2012

@lusil2005 kym som sa docitala k dovodu, prezivala som ho s tebou... 😲 😲 😲 😲 😲 😅

zdenallicka
13. mar 2012

@zlatat
@lusil2005
@dm1
@pristela

Díky za podnětnou diskuzi ke čtyřpatrovým svatebním dortům..🙂 Taky mám objednávku... A už teď mám slepenou prdel.... třeba to ale spraví velká topinka..😀

zdenallicka
13. mar 2012

@lusil2005 Chuďátko moje..😀

zlatat
13. mar 2012

@lusil2005 😀 😀 😀 😀
To jak mňa sa včera pýtala holka, či tie moje kvety sú ručne robené a či sú z marcipánu ... asi si myslela, že tam dávam umelé, keď ich porovnala s tými,ktoré videla v jednej cukrárni 😀 😀 😀

larah
13. mar 2012

@lusil2005 no to bol nakoniec velky výdych 😅 😀

mizulienka
13. mar 2012

@lusil2005 jezinku Luci to mohla prist rovno k veci, ja mam tiez rada take telefonaty, ze mas cely cas stihanuty zaludok a potom sa dozvies, ze ake suepr 😉 ale hlavna vec je, ze to dobre skoncilo 😉

baby ja som dnes prvy krat odmietla tortu, ze taku nerobim, pani chcela prsia, mam z toho take zmiesane pocity, o to viac, ze je to pani z obchodu, do ktoreho chodime kazdy den, mila a vsetko...a ja takto 😠 😠 😕

zlatat
13. mar 2012

@pristela môj starší tiež bol od narodenia nespáč - či v noi, či cez deň - v noci sa budil každé dve hodiny do 3 rokov 😠 ... už som nevládala, a bola totál vyšťavená. Cez deň ako bábo spal 1/2 hodiny, 2 hodiny hore, 1/2 hodiny, 2 hodiny hore ... a takto do večera - ešteže sme bývali u svokrovcov, tak mi svokra občas pomohla, lebo to sa nedalo pri ňom nič spraviť, potom hrozná únava ...

zlatat
13. mar 2012

@mizulienka aj ja som vlani takúto odmietla - kamoška chcela prsia a medzi nimi penis ... akože toto nie, nech si na takéto čosi nájde niekoho iného

dadka212
13. mar 2012

@reruna
@yamahafazer hej každému chutí niečo iné...jasné, že je to umelé, skoro všetko je teraz umelé, lenže napríklad čo robím na oslavy torty tak možno 1-2 ludia jedia poťah nikto to nemá rád, nech dám drahý smartflex, alebo najlacnejšíí mmf nikto to nechce, ani čokoplastelínu mi nezjedli, teda dali si trošku, ale aj tak sa 90% poťahu vyhadzuje...
@dm1 použila som pdt špeciál...
...a nech len ma to prekvapilo, lebo tá torta nebola ani pre ňu....a čo ona poťahovala torty tak s mmf....
@lusil2005 kokso aj mňa zvieralo kým som to dočítala...ja nechápem, že to takto niekto podá 😝

zdenallicka
13. mar 2012

JO a jak byste to udělaly, když jsou ty okraje takové zaoblené??? Ořezaly byste to?

mia114
13. mar 2012

holky, ta relacia co davaju na tej prime love o tortach je to niekde na nete, alebo akos a to vola v originale, chcela som si to pozriet ale nemaju to v archive, tak ze by som si to skusila niekde na nete najist, ja to nikdy nemam sancu viet vecer bo vtedy uspavam deti a rano som bud v praci alebo idem s detmi do skolky.

errilo
13. mar 2012

ahojte, mozem sa zapojit? 😉 rada by som vyskusala upiect mojej malej princeznej torticku hellou kitty. mate prosim niekto recept, na domaci marcipan? ale taky dobry jedly... alebo kde by som taky zohnala? dakujeeeeeem
@dadka212 prosim ta ta cokoplastelina je co? to znie super.

janula.h
13. mar 2012

@lusil2005 že uff som si to nedočítala a čítala som odznova že čo si zlé urobila a nakoniec toto 😀 no waw baba Ti šoky robí

jakelina
13. mar 2012

@lusil2005 teta tě bude mít na svědomí 😀 😀 😀

errilo
13. mar 2012

este sa chcem spytat, kde nakupujete farby, ozdoby, hmotu? za nejake rozumne ceny, vobec sa v tom nevyznam, chystam sa na prvu torticku 🙂

pristela
13. mar 2012

@dadka212 ani u mna nik neje hmoty, ziadne, prave preto robim len s mmf bo je najlacnejsie , predsa nebudem kupovat drahe potahovky kvoli 2 ludom z 10 , ktory by ju mozno zjedli 😖 mne nejedli ani pravy marcipan 🤐

jakelina
13. mar 2012

@pristela stejné to je i u nás, já navíc tu barvenou hmotu vůbec ne 😒 😒 😒 a marcipán nám jako jediný chutnal.

lucianas
13. mar 2012

ahojky,

můžu poprosit o recept na tu potahovku z mmf? vidím, že ji tu dost chválíte. tak bych to vyzkoušela na dortíku, který mám v plánu si udělat pro sebe.

adrianai
13. mar 2012

@lucianas recept je na prvej stránke tejto diskusie od alionusky 😉