Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
13. mar 2012

@katy1979 ja tiez s prsiami nemam problem. prsate torty sa mi pacia. s chlapskymi "intimitami" je to uz horsie, ale zatial som neodmietla... akurat ich nedavam na net. 😅

katy1979
13. mar 2012

@lusil2005 vidis a podla mna teda hello kitty je horsia ako prsia. takto si clovek moze urobit take ake si predstavuje zeby sme mohli mat

katy1979
13. mar 2012

@lusil2005 po mne ked chceli muzsku vybavu tak chvalabohu som ich ukecala na ine 😀 nejde o to ze by som nespravila len neviem ci by som to zvladla a aj to vyzeralo k svetu. a hlavne sa treba trafit do velkosti 😅

mizulienka
13. mar 2012

@katy1979 to urcite netreba Kati, myslim teda modlit sa otce nas kvoli tomu 😀 😀 😀
a to ani o prudernosti nie je...myslim skor, ze je to o tom, ze kazdy mame nejake hranice a presne ako pises prsia mame kazda, ale mame ich na hrudi a nie na torte 😉 😉 😉

dajna11
13. mar 2012

ahojte žienka,ak možete prezradíte mi z kolkých vajec väčšinou robíte korpus?a kolko beriete za kilo torty?teraz ked vajcia šli hore a tak...neviem sa zorientovať.....a za postavičky pýtate na cene viacej?díky za infošky. 😀

pristela
13. mar 2012

@katy1979
@lusil2005 baby ale ja si v pohode viem predstavit super party kde by som mala tortu chlapsku vybavu 😀 ale to nie taku verejnu party 😀 a isto by som ju ja nerobila 😀 ale keby som sa tortickami zivila tak aj prsa robím 😝

no ja uz mam Bleska , Thomas a pomaly aj Kitty 😝 za sebou uz mi chyba do zbierky mojich "oblubenych" len Nemo a som na kompletku 😀 😀 😀

abriela
13. mar 2012

@lucianas len cukro pridavaj postupne, pretoze tolko ako ma uvedene alionuska som nidky na jednu davku cukrikov nedokazala dat.

pristela
13. mar 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 hej, mám doma aj návlečky s ňou 😀 😀 😀 😀 😀 ale ukecala som ich na taku lahku 😀 a peknu 😝

pristela
13. mar 2012

@lusil2005 😨 😨 😨 a kde je sprava co si mi pisala???? a kde je tvoje meno pri mojej odpovedi??? 😨 😨 😨 dnes mam nejaky divny den!!

katy1979
13. mar 2012

@pristela a co mas proti nemovi?

reruna
13. mar 2012

@lusil2005 paní ti teda připravila pořádný šok 😅 😲 😀 a prosím tě, vím, že jsem se tě ptala už na fb, ale ty květy tam byly teda v tom košíku jen tak jednotlivě zapíchané - ten drátek jsi něčím obalovala? holky tu psaly, že to vsunují do brčka, nebo obalují do potravinové folie.
@jakelina jde pak to brčko vyndat? já mám zatím jednotlivé květy a stonky s lístkama, ale já fakt ani za svět netuším, jak to dám dohromady, jak to tam zapíchnu, aby to nějak vypadalo a jak to pak před krájením co nejjednodušeji vyndám
no nějak to budu muset vymyslet...

vlada111
13. mar 2012

@mizulienka vôbec nemaj zlé pocity, každý robí to, na čo sa cíti. Ja by som ich tiež nerobila, a ani futbalovú loptu 😀

jakelina
13. mar 2012

@reruna jak to budete krájet, tak uděláš prostě řez vedle toho brčka a vyndáš ho.

vlada111
13. mar 2012

@mizulienka táto je super, rýchla a naozaj ľahučká - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11986

lucka_o
13. mar 2012

@fodorka nadherna a ako si robila puncovu? nas tatko zboznuje puncaky, len ci to nieje narocne.... 😒

pristela
13. mar 2012

@vlada111 jezisi, este futbalova lopta mi chyba 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀
a nemo je kraasny, suprove torticky su s nim , fakt kraaasa, ale je to jedna z tych postaviciek z ktorou torticky vypadaju kazda tak isto nic originalne sa tam neda a zakaznik to ani nechce ako Thomas a Kitty

dm1
13. mar 2012

@zdenallicka ty to budes mat ale lahsie v tom ze nepotrebujes velku podlozku kvoli kvetom dole staci min. presah a aj vrch mozes mat uplne s prehladom len tych 12cm. tak neboj isto to zvladnes 😉

zlatat
13. mar 2012

baby, tak si predstavte, že sme sa na tej torte dohodli .... uff, to eštelen budú stresy.
Dnes som robila experimenty - hľadala po dome krabice, ktoré by zodpovedali potrebným rozmerom, nakoniec sm našla jednu z korčulí 😀 na šírku mala 46 cm - no vopchala som ju do chladničky ale len tak, že som musela poličku z dverí dať dole, a musela som ju vypodložiť polystyrénom - potom som pekne zavrela dvere. Keby som ju nepodložila, tak dvere an ináhodou nezavrem ( zavadzia mi tam taký výčnelok, na dverách, ktorý zo spodu podopiera poličku )
No a čo sa týka rúry - rošt mám hlboký 36 cm ale rúra je hlbšia, tam bude hádam aj 40 cm - takže musím vymyslieť niečo namiesto toho roštu, aby som mala na čo dať ráfik ( kúpim ten drahý predrahý ) ... pokecám s mužom, možno mi dá spraviť niečo na spôsob plechu ale hlbšie

Takže nakoniec sme sa dohodli na tej 38 cm spodnej torte - ostatné, teda rozostupy necháva na mňa

miciatko
13. mar 2012

baby moje krasne na 24 mam robit tuto tortu pre prvaka , ale vam poviem ze takto ju robit nechcem, podstata zostane zachovana, ale mienim ju zmenit a prosim povedzte ci moje zmeny budu dobre a uvitam kazdy napad

tak tortu naklonim , zakze bude trochu zo sikma, farba bude zelena a ram bude aj po bokoh hnedy s dekorom dreva, na spodok tabule umiesnim jeden rad s gulickami -pocitadlo, co vas este napada prosim poradte

dm1
13. mar 2012

@lusil2005 no veru ani ja by som nedychala teta riadne napina 😀

mia1111
13. mar 2012

baby, tak som vás prebehla, ja som tiež tortu prsia nerobila a minule ma aj kámoška pýtala, či by som jej pre manža neurobila, ale mi to prišlo také divné, keď ho poznám 😅 . A ja som punčovinu ešte nerobila, tak aj tak nehrozí, neviem, či by sa to podobalo...A ďalšia skvelá výhovorka, prečo takú tortu neurobím - nemám srdcovú formu 😅 😀. Ale teším sa moc na tú krstinovú, včera sa narodilo kámoške krsniatko - dievčatko Dominika, tak si môžem chystať ružovú farbu na farbenie 🙂

dm1
13. mar 2012

@zlatat tak super tesim sa s tebou taketo velke torty su sice vyzva ale aspon cloveku zostane aj az robotu ked sa to rata na kila 🙂

ajka82
13. mar 2012

dakujem baby za like...tu je dalsi burak 😅

mariann2
13. mar 2012

@miciatko ja som robila svojmu prvákovi takúto tortičku, ten chlapček na nej je robený podľa oslávenca 🙂 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529...

mariann2
13. mar 2012

kočky, potrebujem poradiť, volala mi jedna pani, že chce tortu s motívom anjel 😒 nemáte nejaké námety, ďakujem

miciatko
13. mar 2012

ano uz si na nu spominam, tie pastelky som obdivovala, len ja sa musim drzat toho ze to ma byt tabula

miciatko
13. mar 2012

@mariann2 ak si na FB medzi tortomaniackami tak tam je jedna a aj na tome som videla tusim vcera novu pridanu

zlatat
13. mar 2012

@dm1 len sa toho bojím, ako ju budem potom prenášať, keď nebudem mať doma muža 😖 Ale je to tak ako píšeš - pri takýchto megatortách človeku aj čosi ostane za prácu

mizulienka
13. mar 2012

@vlada111 dakujem Vladi, urcite vyskusam 😉

@mia1111 super vyhovorky, musim si zapamatat, lebo teraz som bola zaskocena, ale zachranili ma deti, ked chceli vidiet, aku tortu mi to teta ukazuje na mobile 😀 😀 😀

dm1
13. mar 2012

@zlatat ved to radsej 1 velku svadobnu za tyzden ako 5 malych 3kg detskych....

zdenallicka
13. mar 2012

@mariann2 Nevím, pro koho to je,a le ten anděl se mi líbí..🙂