Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

larah
14. mar 2012

@alenv ja dávam tiež dohromady ,mne sa nechce umývať tolko riadov,vačšinou sa podarí
a tá torta čo som dala link sa mi tiež nepáči ,mala by som asi divný pocit ,keby to vidím niekomu na stole

alenv
14. mar 2012

@larah a to vše nasypeš i s moukou dohromady? 😅
ale myslím, že kdo si takový dort nechá udělat tak to nějak patří k jeho životnímu stylu tak by ti to možná ani nepřišlo divný 🙂

danciacik
14. mar 2012

@daducha aha dík za tip, ja som myslela že z punčoviny urobím len dúfam, že mi to bude pekne držať. 😉 To až budúci týždeň idem robiť, teraz dokončujem daňové priznania ale chcela som si zistiť ako na to

larah
14. mar 2012

@alenv najprv si vymiešam celé vajíčka s cukrom pekne do peny a potom pridávam čo treba , a muku na 2-3 krát podla množstva , ale mám to všetko v jednej nádobe ,jeden krát sa mi urobil kopec, ale bolo toho veľa, tak radšej nedávam až také množstvá, to vtedy spravím na dvakrát 🙂 🙂

mariann2
14. mar 2012

@danciacik ja som robila košík s vlnou a klbká boli z punčoviny, obalené hmotou, pozri http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=20676...

dadka212
14. mar 2012

@alenv ja robím mramorák tak, že vyšlahám sneh s 1/3 až polovicou cukru, vyšlahám žltka s ostatkom cukru, pridám vodu a olej vyšlahám, pridám múku s práškom do pečiva, vyšlahám a potom ručne metličkou pridám sneh...pečiem pri 140-150stupňoch a úplne parádny je 😀 vôbec nemám hore kopec

alenv
14. mar 2012

@dadka212 dělám stejně jako ty.. ale já taky ted neměla kopec.. jen uprostřed mi trochu praskl.. 😖

katulkaaaaaa
14. mar 2012

@daducha videla som tvoje torticky aj na mmb,aj mas cez tu stranku objednavky ? 😵

danciacik
14. mar 2012

@mariann2 ten je krásny

dadka212
14. mar 2012

@alenv no veď tá tvoja špička je v pohode 🙂 ale ja som predtým mávala úplny kopec prasknutý 😝

akme
14. mar 2012

babule ja sa s mramorákom kamarátim a podarí sa vždy tfuj tfuj až to nezarieknem, žltká s cukrom a polovicou vody dam do robota šlahať ked je to biele našlahané vylejem olej chvílu prešlahám medzitým nachystám múku s PDP a pomalý ho vsypávam do robota asi na 3x. Vyšlahám bielka so štipkou soli a potom už len ručne varečkou zmiešam s masou. Ked chcem čoko korpus kakao vmiešam už do muky s PDP, tak isto aj orechový. Múku neodoberrám ked pridávam kakao alebo orechy. Píšem ako talian ale snád ste pochopili. Formu plním do 3/4 na 150 cca hodinu, ked sa sprví kopček tak dám potom aj s formou alebo ráfikom na chvílu hore nohami a je krásne rovný 🙂 🙂

lussy23
14. mar 2012

@mariann2 krásna torta @miciatko krásne @lili01 - krásna @vecernicci nádherné, nádherné, nádherné @ajka82 krásnučká @miciatko nádherná

lussy23
14. mar 2012

@mariann2 nádherný je ten košík

ladydia
14. mar 2012

@pristela dnes uz je fajn 😀 ja chodim k nasim 60 km koli tomu, že tam mam ženskeho lekara a zbucham hned aj navstevu...takže 2 muchy jednou ranou...len ta cesta 😝

ladydia
14. mar 2012

@pristela ty mas asi nejaku zazracnu ruru, alebo vam lepsie prudi el prud 😀

b.janka
14. mar 2012

baby ja akurát robím mramorák ale v kakaovom prevedení... som zvedavá ako to dopadne... v strede nemá kráter (zatiaľ)... ale myslela som že viacej narastie... robila som zo 4 vajec... a formu mám 23... myslela som že bude až po vrch...keď ho dopečiem tak ho odmeriam

alenv
14. mar 2012

@dadka212 jo to já taky, ale to když jsem právě pekla na 180 😝

ladydia
14. mar 2012

baby ☹ už hladam druhy den nejaku chrumkavu, rozkosnu, ideálnu-no proste nejaku peknu lienku pre dvievcatko na 2 roky, ale zatial ma žiadna neoslovila tak že WAAAAAAAAA 😲 nemate nieco uložene?

ajka82
14. mar 2012

@alenv tak trochu 😀 ...ale ja mavam problem s cokoladovym korpusom, ten mi takto rastie a este som neprisla na to preco 😒

mizulienka
14. mar 2012

ahojte dievocky, tak pridavam moju rychlovku pre stavbara murara 😉

mizulienka
14. mar 2012

@zlatat inac Zlati, ja som doteraz piekla len nadstavovany, teraz uz chvilku peciem mramorovy, ale minule som potrebovala taky tuhsi korpus tak som piekla ten nas nadstavovany a nepdaril sa mi a dnes som znova piekla a znova sa mi nejako nevydaril...a to predtym som cely rok piekla iba tento a zakazdym bol v pohode...tak ja neviem, v com je problem, ci ina muka alebo co 😕 😕 😕 😕 😕

katulkaaaaaa
14. mar 2012

@mizulienka perfektna 🙂

zlatat
14. mar 2012

@mizulienka podľa mňa je problém v múke, lebo aj mne sa veľakrát nevydaril - ja som potom začala uberať múku ... Bohušov má tuším na 10 vajec 500 g múky a ja dávam 400 g a sa mi vidí, že je to omnoho lepšie

alenv
14. mar 2012

holky kolik si říkáte za dort krtka.. klasika jedno patro, pribináčkovej krém.. postavičky.. cca? Děkuju

jakelina
14. mar 2012

@zlatat já jsem ho dělala dnes a pak jsem musela udělat ještě jeden. Malý mi otočil kolečkem co se nastavuju teplota a dal tam 250 stupňů 😀 😀 😀 Ale kluci už ho jedli a říkali, že je výborný. Byl trochu přičmoudlý jenom nahoře a to jsem pocukrovala 😀 😀 A kopec měl teda šílený, vysoký až nad formu a ještě taková sopka uprostřed 😀 😀

zlatat
14. mar 2012

Inak baby, chcem sa vám poďakovať - nepamätám si teraz, ktorá mi to radila, jauž som stará sklerotička 😀 😀 😀 - ale rada bola pri kakaovom korpuse dať kakao do vody rozupustiť ... teraz som tak robila nadstavovaný a konečne mi korpus pekne narástol a je taký aký si ho predstavujem - jupííí. Ale musela som pridať trošku viac PDP ako do bieleho

zlatat
14. mar 2012

@jakelina toto mi raz malý spravil - ale zjedli ho aj taký prihoretý 😀 😀

yamahafazer
14. mar 2012

@zlatat ja som ti to poradila 🙂 tak som rada,ze ti to pomohlo 🙂

yamahafazer
14. mar 2012

@mizulienka super to si to spravila sikula 😉